Stuki-puki

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Stuki-puki

Post autor: shafted » 19 gru 2010 11:04

Czy u was też stuka/wibruje gdzieś w okolicach podszybia (chyba tam- nie mogę namierzyć dokładnie), czy to tylko mróz i śnieg, czy po prostu zaczyna się rozsypywać? :oczko:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Stuki-puki

Post autor: Dżaguś » 19 gru 2010 11:17

nie udawaj,że nie wiesz co jest w okolicach podszybia :oczko:
ma jak najbardziej prawo wirować :)
DUSZA KIJANKI

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Stuki-puki

Post autor: shafted » 19 gru 2010 19:53

To nie to o czym ty myślisz - sprawdziłem :złosliwy: chyba lód na podszybiu stuka - roztopy idą to się wyjaśni, mam nadzieję...
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki-puki

Post autor: marcinwuwua » 20 gru 2010 21:57

tam coś lata chyba wszystkim:) i nie jest to kwestia lodu. Przy pewnych prędkościach jest to nagminne.
Obrazek

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Stuki-puki

Post autor: uuuuplask » 21 gru 2010 00:33

No mi coś tak jakby z prawej strony stuka od góry powyżej 100 km/h. Tyle, że czasami nic nie słychać w ogóle a czasami daje w cholerę....

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Stuki-puki

Post autor: strazak2007 » 21 gru 2010 06:55

sprawdź sobie jak otworzysz drzwi pasażera na błotniku masz taką jakby zaślepkę czy śruby się nie poluzowały, na 99% to jest przyczyną.
Obrazek

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Stuki-puki

Post autor: shafted » 21 gru 2010 18:26

Faktycznie, to takie "trzepotanie na wietrze" a nie stukanie :mam: dzięki Strażak - jutro zerknę na to miejsce
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Stuki-puki

Post autor: strazak2007 » 21 gru 2010 22:50

w sprawie stukania i różnych trzasków jestem już niemal specjalistą, jeśli chodzi o słupek środkowy od kierowcy to zamek trzeszczy, wosk w spreyu załatwił temat, z prawej strony wygląda jakby w okolicach szyby to jest zapewne wyżej wspomniana zaślepka, poza tym luzują się śrubki w przednich słupkach i środkowych, ostatnio coś mi trzeszczy w desce ale nie zlokalizowałem jeszcze miejsca ale wrażenie jakby z któregoś nadmuchu i ostatnia nowość tydzień namierzałem sonarem lampka w podsufitce ta z przodu, na nierównym lub niskich obrotach daje ognia.
No i oczywiście fotel skrzypi z dnia na dzień coraz bardziej, przy przeglądzie na 80 tys. poproszę na piśmie odmowę usunięcia skrzypienia i zobaczymy co na to KMP i pAN wRÓBLEWSKI czy jak go tam zwią.
I zapomniał bym o drżącej szybie od kierowcy, wygląda jakby mocowanie jakieś się poluzowało i przy uchylonym oknie tłucze metal o szybkę.
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Stuki-puki

Post autor: wujeksoul » 22 gru 2010 09:08

Może powinieneś zastosowac profilaktykę. Lepsze poduszki pod silnik, dopieścić wyważenie silnika i wysłać do Korei patent z prośbą o wypłatę. Albo benzynę z jakiegoś rozbitka. Może jakieś volkwagenowskie 1,4 TSI by weszło? :)


Wesołych Świąt wszystkim!

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Stuki-puki

Post autor: Kwarcu » 22 gru 2010 10:32

Wejśc to by weszło to cudo od VW, ale 1.4 TSI to raczej kicha póki co. Chociaż w przypadku Strażaka powinno hulać, bo robi duże odcinki, ponoć dużo usterek w TSI jest. :czujnik:
Apropo stuków to mi coś pod maską dziwnie stuka. Silnik pracuje w porządku, ale tak jakby gdzieś jakaś blaszka drgała - słychać to oczywiście jak stoję przed autem z otwartą maską, podczas jazdy nic. Latem też tak czasem było słychać stukanie blaszki, ale mniej. Będzie trzeba obserwować i w razie co do ASO. Myślałem z początku, że to listwa ze świecami, ale raczej nie.

ODPOWIEDZ