Stuki-puki

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
dReee
Nowy....
Posty: 22
Rejestracja: 08 lis 2009 09:25
Czym jeżdzę: XL Soul Black 1.6 CVVT+LPG ;)
Lokalizacja: Białogard

Re: Stuki-puki

Post autor: dReee » 11 lut 2011 11:42

a chciałem się spytać czy można kupić inne śruby do przykręcenia błotnika bo te co są to są plastikowe i się ciągle odkręcają

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Stuki-puki

Post autor: soul » 11 lut 2011 16:04

:goof: pewny jesteś, że chodzi o błotnik? Może o plastikowe nadkole albo chlapacz?

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Stuki-puki

Post autor: uuuuplask » 11 lut 2011 18:35

Pewnie ma na myśli plastikowe nadkole.

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Stuki-puki

Post autor: matrix » 11 lut 2011 20:26

Pewnie to blachowkręty ze stali nierdzewnej
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
dReee
Nowy....
Posty: 22
Rejestracja: 08 lis 2009 09:25
Czym jeżdzę: XL Soul Black 1.6 CVVT+LPG ;)
Lokalizacja: Białogard

Re: Stuki-puki

Post autor: dReee » 13 lut 2011 19:53

sorki chodzi o plastikowe nadkola ;) mała pomyłka, będzie trzeba się przejechać do serwisu

Funiix
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 30 wrz 2010 10:53
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M TOMATO RED
Lokalizacja: SZESZELÓW KOŁO CYNCYNOPOLA

Re: Stuki-puki

Post autor: Funiix » 14 mar 2011 22:41

z tyłu coś drży myślałem ze to szyba ale to ten wkład do bagażnika ( nie wiem jak to się naz. ) to co przykrywa koło zapasowe i robi za bagażnik .

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Stuki-puki

Post autor: czaprak » 22 mar 2011 21:25

Proszę Was o podpowiedż. Zauważyłem a raczej dosłyszałem stukanie dochodzące z tyłu samochodu. Odgłos sugerujący przemieszczanie się czegoś w bagażniku, występujący tylko i wyłącznie podczas skręcania przy najechaniu na nierówność drogi. Aby się upewnić, wyjąłem wszysko z części bagażowej, włącznie z wkładem z przedziałkami. Pozostawiłem dojazdówkę z podnośnikiem. Specjalnie jeżdziłem po spowalniaczach (leżących policjantach) i było cicho. Ale gdy na nich skręcałem nadal z tyłu dobiegał stukot. Mam takie trzy przypuszczenia; kabel instalacji elektrycznej, głośnik czujnika cofania lub zawieszenie układu wydechowego.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Stuki-puki

Post autor: Hary66 » 22 mar 2011 22:21

Eeee tam, szkoda gdybać. Każda stacja diagnostyczna ma tzw. szarpaki. Podniosą do góry, poszarpią na boki i wszysko będzie wiadome. Łącznie z ew. luzami w zawieszeniu.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Stuki-puki

Post autor: soul » 23 mar 2011 06:24

Jeżeli przy skręcie tylko to obstawiam jakiś wahacz/końcówkę. Rezonuje i słychać jakby to było z tyłu.

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Stuki-puki

Post autor: czaprak » 23 mar 2011 12:33

To mnie nieźle postraszyliście, podejrzewając zawieszenie. Te stukanie, pukanie było w zasadzie od początku, tj. od trzech miesięcy. Odgłos dobiegający z tyłu, absolutnie sugerował stukanie "klamotów" w bagażniku np. gaśnicy uderzającej w obudowę bagażnika. Ostatnio postanowiłem sprawdzić źródło tego odgłosu, wszysto wyrzuciłem z bagażnika i tylne pasy zahaczyłem o zagłówki tak aby klamry nie uderzały o twarde elementy wnętrza. Ale ten odgłos nadal się pojawia i brzmi jak stukanie w plastyk, dlatego też nie kojarzyłem tego z zawieszeniem. Kiedyś o tym wspomniałem w salonie sugerując odklejenie głośniczka w tylnym słupku. Poradzili bym w serwisie niczego nie sugerował, niech sami poszukają. Do serwisu wybieram się na początku kwietnia. Zmiana kół na letnie i chyba wymiana oleju w silniku, wtedy też ruszę temat pukania. Do tego tematu powrócę, gdy serwis zdiagnozuje żródło stukania a raczej pukania.

ODPOWIEDZ