Pierwsze 1000 km

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: soul » 01 kwie 2009 09:59

Ceed ma w dieslu osłonę pod silnikiem. Ja praktykuje zakładanie takich osłon bo jest zachowana jako taka czystość w komorze silnika. Wprawdzie w Soul-u altek jest wysoko ale taka osłona jednak oszczędza właśnie takie elementy jak kompresor i altek, błoto i woda z piaskiem się nie dostają.

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: Mish » 01 kwie 2009 10:31

jak się pojawią akcesoria w Polsce, to może i będzie możliwość zamontowania oryginalnej osłony... ja czekam na plastiki na progi i nadkola, bo będę je montował... co więcej, zamierzam skontaktować się z firmą projektującą i wykonującą orurowania do samochodów, bo jakoś mi się widzi chromowana rura z przodu i wzdłuż progów :)
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: soul » 01 kwie 2009 10:38

Orurowanie dodało by uroku ;)
Tylko teraz są problemy z tymi "bykami" z przodu. Muszą się składać przy uderzeniu i mieć atest bezpieczeństwa to w przypadku spotkania z pieszym lub zwierzakiem żeby miał szanse przeżycia-jakąś.

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: Mish » 01 kwie 2009 11:07

Zobaczymy, chociaż wiadomo - wszystko się rozbija o monetę... Wyglądałaby faktycznie ciekawie, może pobawię się z fotoszopie i taką zmajstruję "poglądowo"
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: SZREK » 01 kwie 2009 12:10

Widziałem takiego Soul-a pod Maximusem koło Warszawy.
Niestety nie miałem aparatu aby zrobić fotkę, ale miał koło progów srebrne rury z wstawkami czarnymi (jakaś okleina) oraz z przodu orurowanie - nawet to ładnie wyglądało jednak Soul był srebrny (strasznie był brudny :( ) .
Miał strasznie po przyciemniane szyby - ogólny wizerunek OK jednak szpeciły te szyby - ciemne ze srebrem.
Nawet miał takie nakładki na wydech - to już wyglądało dość szpetnie. To orurowanie było fantastyczne. Dość blisko przylegało do progów.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: soul » 01 kwie 2009 12:23

Szreku..........noś Ty aparat :lol:
Zdjęcie by było ciekawe.

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: SZREK » 01 kwie 2009 18:05

A, powiem Ci więcej.
Ze mnie nie tylko Szrek ale cały Łoś !!!!!!
Jak już odjechałem to przypomniało mi się, że w telefonie mam aparat foto :evil:
Powiem, tak: ładnie to wyglądało jednak samochód uświniony błockiem !
Te rury z boku koło progów nadawały taki masywny wygląd jak w takich wielkich terenowych autach.
Na początku myślałem, że to Honda CRV ale znaczek mi to zdradził ze to KIA. To był rzut okiem i dopiero załapałem, że to KIA lecz żona goniła i nawet nie miałem okazję się przyjrzeć dokładniej (nie powiem o podejściu do niego, bo bym szmatą dostał ;) ), nawet nie wiem jakie miał fele.
Może ktoś będzie miał okazję go zauważyć koło Warszawy - jak by coś to zróbcie mu całą sesję - rzućcie się pod opony to się zatrzyma (ofiary muszą być ;) )
Ładny był !!!!!!!! ale odjechał !!!! (a może ktoś tam pracuje - za tydzień będę to poszukam go - ale będę już bez żony :lol:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: soul » 01 kwie 2009 18:17

.....no ładnie , za brak możliwości zrobienia foty rozwód :D

Ciekawy jestem jak to wygląda. Musze zobaczyć jak te rury do progów można zamontować.
W sumie kawałek płaskownika i rura nierdzewna i jest próg. :mrgreen: Z "bykiem" gorzej bo trzeba mieć atest.

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: SZREK » 02 kwie 2009 00:00

ten rozwód to chyba za tę sklerozę.

To co sobie przypominam to te rury koło progów były wpuszczone zaraz koło kończ nadkola pod podłogę.
Wychodziły blisko koło progu i ciągnęły się do tylnego nadkola i ponownie wchodziły pod podłogę.
Wykonane to było bardzo estetycznie. Na tych rurach były (tak jak pisałem) czarne nalepki (chyba, lub jakoś guma), ale tak tylko od góry i lekko na obrzeże i na tej rurze były dwa odcinki. Jeśli dobrze pamiętam to miały jakieś napisy (wyglądało to jak wytłoczone).
A, z przodu miał zwykłe - takie jak mają Hondy CRV i wiele innych. Wychodziły spod przedniego zderzaka. Jeśli nie mam jakiś urojeń to jakoś mi się wydaje, że na dachu miał zamontowane też jakieś relingi takie jak w combiakach. Wygląd miał niesamowity ten samochodzik. Myślę że to co do niego pozaczepiał miało więcej estetycznego charakteru niż tego bezpieczeństwa.
Ale, mnie teraz męczy ta skleroza! I, żona ma się z czego śmiać :evil: ale powiedziałem jej, że jak zapomnę gdzie mieszkam to ona będzie płakać - ot, taki sposób na żony :lol: Działa - polecam na wyśmiewające się żony ;)

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Pierwsze 1000 km

Post autor: sowapl » 30 lip 2009 22:32

przesadzacie z tymi półkami...po co ona..lepiej zamówić np. oklejenie szyby ciemną folią (oprócz XL oczywiście). widziałem półkę w salonie...BADZIEW.... nie warty żadnych pieniędzy, nawet gdyby dawali za darmo. tak miękki plastik , że ma się wrażenie iż rozpłynie się pod wpływem słońca, a jakby się położyło wodę 1,5 L to by pękła...osobiście nie polecam...
Obrazek

ODPOWIEDZ