Krata fiskalna po zmianie przepisów

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

gypsy
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 03 cze 2010 08:30
Czym jeżdzę: soul czarna benzyna xl
Lokalizacja: Podkarpacie

Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: gypsy » 11 lut 2011 16:34

Czy może ktoś wie i jest tego pewny , że można zdemontować bezkarnie kratę ???

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: soul » 11 lut 2011 16:59

Jak kupiłeś z to musisz ja mieć.

gypsy
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 03 cze 2010 08:30
Czym jeżdzę: soul czarna benzyna xl
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: gypsy » 11 lut 2011 20:56

Moje biuro rachunkowe twierdzi iż nie muszę , chce potwierdzenia lub zaprzeczenia ale popartego przepisami , oczywiście jeśli ktoś dysponuje taką wiedzą.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: soul » 11 lut 2011 21:08

No jak sobie to wyobrażasz. Odliczyłeś vat tylko i wyłącznie z tego tytułu, że masz ciężarówkę w osobówce.
Odliczałeś też pewnie vat od napędu.
Jak sam zdejmiesz kratkę to przy ewentualnej kontroli US bądź drogówki, która może powiadomić US o brak kratki mimo, że w DR ona jest- naliczą ci odsetki od tych odliczeń plus karę w postępowaniu karno-skarbowym-imo nie warto.
Zmień biuro jak najszybciej bo to, że jest zawieszona możliwość odliczania podatku vat od takich tworów nie znaczy, że kratę możesz wyrzucić. Nawet zrobienie tego legalnie przez zmianę w dowodzie jest tematem śliskim i skarbówka poprosi o zwrot odliczonego podatku vat.
Jeśli biuro obstaje przy swoim to niech poda podstawę prawna dającą taka możliwość.
Homologacja pojazdu to też nie pies.

Czechu
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 14 lis 2010 11:55
Gadu-Gadu: 798209
Czym jeżdzę: KIA Soul 1.6 CRDi '11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: Czechu » 12 lut 2011 15:48

Wydaje mi się że kolega ma na myśli kolejne chore przepisy które mówią ze teraz przez dwa lata znowu nie można odliczać VATU. I Kurwi*a mnie strzela bo po to kupiłem samochód i odebrałem go 23 grudnia żeby odliczać vat, a tu cholerny złodziejski rząd znowu zmienił przepisy. Jeśli jest to związane w jakimśkolwiek stopniu również proszę o osoby znające dokładniej temat o wypowiedzenie się.

stasi29
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 10 kwie 2009 18:44
Gadu-Gadu: 6961431
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi XL Vanilla Shake
Lokalizacja: Poznań

Re: Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: stasi29 » 12 lut 2011 18:40

Samochód zarajestrowany jako ciezarowy musi posiadac tzw. kratke. Jesli jej nie ma to nie spelnia on warunkow homologacji i nie powinien byc zarejestrowany jako ciezarowy a tym samym nie mozna bylo odliczyc od jego nabycia podatku VAT. Mozna wymontowac krate ale musi to dokonac uprawniony zakład pozniej trzeba dokona przegladu na okregowej stacji kontroli pojazdow ktory zaswiadczy ze samochod jest samochodem osobowym i dokonac zmiany w dowodzie rejestracyjnym.

gypsy
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 03 cze 2010 08:30
Czym jeżdzę: soul czarna benzyna xl
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: gypsy » 12 lut 2011 18:52

No i niestety kolega stasi29 ma rację , o taką odpowied mi chodzło , dzięki.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: soul » 12 lut 2011 19:28

Przecież taką odpowiedz uzyskałeś już wcześniej.
Zaręczam, że skarbówka po takiej operacji poprosi o zwrot podatku vat.
W przepisach nie ma wykładni więc urzędnicy będą robili wszystko, żeby odzyskać vat .
Przy odsprzedaży takiego odmienionego auta z ciężarówki i tak musisz sprzedać na stawce vat 23%.

Awatar użytkownika
KLIK
Uzależniony
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2009 06:10
Gadu-Gadu: 3036521
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L"
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Krata fiskalna po zmianie przepisów

Post autor: KLIK » 13 lut 2011 09:51

Czechu pisze:Wydaje mi się że kolega ma na myśli kolejne chore przepisy które mówią ze teraz przez dwa lata znowu nie można odliczać VATU. I Kurwi*a mnie strzela bo po to kupiłem samochód i odebrałem go 23 grudnia żeby odliczać vat, a tu cholerny złodziejski rząd znowu zmienił przepisy. Jeśli jest to związane w jakimśkolwiek stopniu również proszę o osoby znające dokładniej temat o wypowiedzenie się.
VAT jest podatkiem przechodnim więc spokojnie możesz go odliczać dalej w 2011 problem juz z paliwem. tak samo masz koszty na zakupione czesci do tego amortyzacja wiec jeszcze jakies plusy kratek są.
FF MK3->FF MK4->Megane Coupe->Laguna PH II->Peugeot 307->KIA SOUL "L" Vanilla Shake
Pozdrawiam Marek

ODPOWIEDZ