Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

pysiu
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 31 maja 2009 12:00
Czym jeżdzę: 1.6 cvvt xl black str. damon
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: pysiu » 02 lut 2010 08:51

potwierdzam. przy 100 pojawia się odgłos pukania , gdzieś w okolicy lusterka wstecznego wewnętrznego.tak jakby między dachem a podsufitką. stawiam na luźne kable. nie są mocowane, więc u jednego dźwięk jest z prawej lub gdziekolwiek, gdzie przesuną się kable ( zasilania oświetlenia wewnętrznego ? ).
pozdrawiam. :kierownik: :kierownik:
duscha - 7,25/100

Maciek206
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2009 19:06
Czym jeżdzę: Soul 1.6 CRDI L

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: Maciek206 » 02 lut 2010 10:14

U mnie też słychać, choć nie zawsze, delikatne pukanie spod deski rozdzieczej przed kierowcą (powyżej 80 km/h) i też wydaje mi się, że to jakieś luźno "latające" przewody... W wolnej chwili zajrze pod maskę, może uda się to wyeliminować.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: Kwarcu » 02 lut 2010 21:16

U mnie się to pojawia przy prędkościach autostradowych. Takie pulsacyjne pukanie, raz krótsze raz dłuższe. Gdzieś z okolic podszybia to mam. Trochę denerwujące na dłuższą metę, ale radio na "volume 04" i wyżej już to zagłusza, a potem coraz większy szum wiatru, więc też ucisza.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: strazak2007 » 07 lut 2010 19:01

ja mam to samo, nasila się przy mocniejszym wietrze, ale w tym tygodniu przegląd na 40 tys. więc sprawdzą, prawy słupek lub podsufitka.
Obrazek

seann
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 31 mar 2009 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: seann » 08 lut 2010 20:00

Strazak2007 to daj znać co i jak
Obrazek

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: strazak2007 » 08 lut 2010 20:37

oczywiście że tak!
Obrazek

Awatar użytkownika
Glen2
Nowy....
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2009 19:23
Czym jeżdzę: XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: Glen2 » 18 lut 2010 22:59

W moim przypadku było to świerszczenie :zły2: po obu stronach przedniej szyby pojawiające się od 100 km/h.
Piszę "było" :zlosnik: gdyż nie bez pewnej satysfakcji znalazłem przyczynę tych odgłosów.
Ostatnie dwa dni dużo podróżowałem po Polsce z prędkościami autostradowymi, więc postanowiłem pochylić się nad tym problemem, gdyż lubię mieć wszystko w miarę OK-radio wolę słuchać niż maskować nim niechciane dzwięki...
Sciągłem plastiki wewnętrzne z przednich słupków i sprawdzałem skąd się pojawiają.
Nie mogły być to kable ponieważ ewentualne ich stukanie o inne elementy pojawiało by się przy stałych wibracjach silnika a nie wyłącznie przy prędkości, poza tym kable są doskonale poprowadzone i nie ma możliwości by były z nimi problemy w tym temacie.
Na początku obstawiałem w związku z oporem powietrza - wpływ jego działania na elementy karoserii, brałem pod uwagę plastikowe czarne nakładki zewnętrzne słupków, iż to one powodują stuki o karoserię, ale to nie było to. :ups:

Rozwiązanie wydaje się logiczne - Świerszczenie było związane z oporem powietrza na przednią szybę która oddziaływała na pracę stalowych przednich słupków a tam poszczególne zgrzewy i sprasowany profil pod wpływem pracy- naprężeń wydaje te szczególne odgłosy.
W poprzednim moim samochodzie nowym Fordzie Mondeo 2009(!!!) podobny dzwięk dochodził ze słupka środkowego poniżej mocowania pasów kierowcy- z forum użytkowników Forda wynikało, iż ten problem dotyczył większości headback'ów. Któryś z użytkowników po zgłoszeniu tematu w serwisie był naocznym świadkiem jak to miejsce zostało potraktowane po zdjęciu plastików uderzeniem młotem :w łeb: w wewnętrznej częsci karoserii środkowego słupka- i to było lekarstwem.
W swoim zastosowałem mniej inwazyjny ale również z powodzeniem - WD40.
W Soulu użyłem również tego środka na łączenie szyby z karoserią oraz na zgrzewy przy szybie na przednich słupkach.
Prędkości rzędu 170 i CISZA.........Serwisu nie brałem pod uwagę ze względu na to , że z pewnością zostałaby rozebrana cała deska rozdzielcza, najechane gdzieś z 1000 km - oczywiście w celach diagnostycznych i cała reszta z tym związana.
:winner:

rafix74
Nowy....
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2010 09:48
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: rafix74 » 21 lut 2010 17:36

Glen2 pisze:...Świerszczenie było związane z oporem powietrza na przednią szybę która oddziaływała na pracę stalowych przednich słupków a tam poszczególne zgrzewy i sprasowany profil pod wpływem pracy- naprężeń wydaje te szczególne odgłosy...
... - WD40.
W Soulu użyłem również tego środka na łączenie szyby z karoserią oraz na zgrzewy przy szybie na przednich słupkach.
Prędkości rzędu 170 i CISZA...
U mnie też coś puka przy prędkościach 100+ km/h, ciężko powiedzieć, czy spod deski, czy przy lusterku wstecznym/oświetleniu wnętrza - gdzieś w okolicy przedniej szyby, w każdym razie.
Czyli - podsumowując Twój wątek - ściągamy plastiki wewnętrzne z przednich słupków i pryskamy WD40 na łączenie szyby z tymiż słupkami, tak? Gdzieś jeszcze? Całą szybę dookoła? Coś jeszcze z tapicerki trzeba ściągać?
Kia Soul 1.6 CVVT L Vanilla Shake - nasze żelazko z duszą ;-)

Awatar użytkownika
Glen2
Nowy....
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2009 19:23
Czym jeżdzę: XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: Glen2 » 21 lut 2010 18:07

Profilaktycznie nasmarowałem również górną część szyby- lecz delikatnie by nie zostały plamy na podsufitce. Słupki boczne- ściągłem nakładki plastikowe / 1 śrubka, 20 s pracy przy demontażu :rotfl:/ przez to można lepiej można dojść do łączeń blach. Deska rozdzielcza pod szybą jest wykończona taśmą z gąbki więc tam użycie WD w sprayu wydaje się bezcelowe ponieważ zostanie zatrzymany na tej gąbce. Użyłem nakładki na dysze czyli taką cieńką rureczkę którą można bardzo dokłanie dozować oraz punktowo operować tym środkiem.
Zabieg mało czasochłonny ale wyrażnie usuwa ten nieciekawy dzwięk :zlosnik:

Killer
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2010 20:54
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: opolskie

Re: Szumiące odgłosy wewnątrz (być może plastiki)

Post autor: Killer » 23 maja 2010 21:21

:D Wreszcie znalazłem przyczynę pukania. Wydawało mi się, że odgłosy dobiegały gdzieś ze słupków przednich ( tak przy 100 km/h) ale dokładnie wszystko sprawdziłem i okazało się, że zaślepki plastikowe na przednich błotnikach które są pomiędzy drzwiami a błotnikami są luźno osadzone i odrobina silikonu i sprawa załatwiona. :oki:

ODPOWIEDZ