Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

arturs
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 10 gru 2009 16:15
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi L cocktail orange
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: arturs » 25 gru 2009 21:06

Witam..
Nie wiem czy wpadło wam w oczy - dzisiaj przypadkiem wracając wieczorem do domu na to wpadłem..
nie ma w mojej wersji auta automatycznego ściemniania i kamery ale jakoś wcześniej pobawiłem się lusterkiem i przypadkiem wpadłem na to że naciskając takim "dynksem" pod lusterkiem przestawia się lusterko "w dół" - tak że w dzień widać siedzących na tylnej kanapie - dobre do kontrolowania co dzieci robią ;) . to akurat nie jest bardzo odkrywcze chyba.. ale..
jak wracałem wieczorem do domu od rodziców jechał za mną samochód wyższy ode mnie i świecący prosto w szybę. Przestawiłem sobie lusterko w dół i bardzo się zdziwiłem.. w lusterku zamiast ciemności zobaczyłem super przyciemnione światła samochodu z tyłu.. Może odkrywam Amerykę ;) i zaraz mnie wyśmiejecie że w KIA to "oczywista oczywistość" ale jeździłem już paroma samochodami i w żadnym takiej funkcji "w lusterku" nie było.. Może ktoś skorzysta bo po ciemku jeździ się naprawdę super..
Pozdrawiam

Kamilczas
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 03 lip 2009 13:32
Czym jeżdzę: Java Brown XL 1.6 CVVT
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: Kamilczas » 25 gru 2009 21:30

We wszystkich samochodach, jakimi miałem okazję jeździć do tej pory, takie rozwiązanie było. Szczerze powiedziawszy to nawet nie myślałem, że są samochody, w których nie ma takiego myku :zlosnik:

Awatar użytkownika
BassPlayer
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2009 20:21
Czym jeżdzę: Soul L CRDi / Citroën C2 1.4 HDi
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: BassPlayer » 25 gru 2009 21:46

Myślę, że takie lusterko to standard od co najmniej 20 lat...
23.12.2009 odebraliśmy naszego Soula 1.6 CRDi L Vanilla Shake

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: Mish » 26 gru 2009 10:42

Moi rodzice mieli je w Polonezie :)
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: miazg » 26 gru 2009 16:35

Potwierdzam, w polonezie rowniez byl taki wynalazek :) Ale czlowiek sie uczy cale zycie :zlosnik4:
Obrazek

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: Misiaq » 27 gru 2009 10:54

arturs pisze:Witam..
Nie wiem czy wpadło wam w oczy - dzisiaj przypadkiem wracając wieczorem do domu na to wpadłem..
nie ma w mojej wersji auta automatycznego ściemniania i kamery ale jakoś wcześniej pobawiłem się lusterkiem i przypadkiem wpadłem na to że naciskając takim "dynksem" pod lusterkiem przestawia się lusterko "w dół" - tak że w dzień widać siedzących na tylnej kanapie - dobre do kontrolowania co dzieci robią ;) . to akurat nie jest bardzo odkrywcze chyba.. ale..
jak wracałem wieczorem do domu od rodziców jechał za mną samochód wyższy ode mnie i świecący prosto w szybę. Przestawiłem sobie lusterko w dół i bardzo się zdziwiłem.. w lusterku zamiast ciemności zobaczyłem super przyciemnione światła samochodu z tyłu.. Może odkrywam Amerykę ;) i zaraz mnie wyśmiejecie że w KIA to "oczywista oczywistość" ale jeździłem już paroma samochodami i w żadnym takiej funkcji "w lusterku" nie było.. Może ktoś skorzysta bo po ciemku jeździ się naprawdę super..
Pozdrawiam
pozwolisz, że zweryfikuję to co napisałeś, domyślną pozycją lusterka jest pozycja, którą Ty opisujesz jako w dół. Czyli ten dynks odchylony do tyłu i nie ma to nic wspólnego z podglądaniem siedzących z tyłu. Jeśli oślepia Cię samochód jadący z tyłu to dynks ciągniesz do siebie i lusterko się podnosi, dzięki temu lusterko zmienia kąt i wtedy widać jakby sufit, a w nim w przyciemnieniu tylną szybę :bigok: .
Obrazek

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: sowapl » 27 gru 2009 18:11

masz prawie rację.."prawie" gdyz jeśli chodzi o nasz samochód na pozycji którą Ty nazywasz domyslną brakuje kąta nastawienia bym mógł dobrze przy tylna szybe patrzeć. po prostu tak wczesnie kończy sie zakres regulacji w góre iż nawet moja niewysoka małżonka nie potrafi sobie w tym ustawienu dźwigni wyregulować lusterka. Dopiero gdy dźwignie da sie do siebie to możemy je odpowiednio wyregulować zaś w nocy dajemy ją "od siebie" i tym sposobem mamy obraz odbity, w którym nie oślepiaja nas światła jadących za nami.
Obrazek

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: Misiaq » 27 gru 2009 21:11

a to ciekawe co piszesz, muszę na to zwrócić uwagę, tym bardziej, że mam 192 cm i do tej pory wszystkie auta jakimi jeździłem miały zamontowane lusterko tak, że ustawienie domyślne było tak jak piszę. Na dobrą sprawę to lusterko wewnętrzne jest zbędnym gadżetem także w razie czego nie będę sobie nim głowy zawracał. Zdemontuję :zlosnik4:
Obrazek

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: sowapl » 27 gru 2009 23:28

hihi..zdrowe podejście. Ja jednakże jestem do tego elementu dość przywiazany gdy na co dzień używam :)
Obrazek

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Przyciemniane lusterko wewnętrzne

Post autor: Misiaq » 28 gru 2009 20:54

też tak miałem, jednakoż systematycznie oduczam się używania tego wynalazku. Póki co jestem na etapie nie wycierania tylnej szyby, a jeśli mam brudną szybę z tyłu to mnie mniej kusi do zaglądania w wewnętrzne lustro. Kolejny etap to będą tylne ciemne szyby w Soulu i wtedy w ogóle to oleje :zlosnik4:
Obrazek

ODPOWIEDZ