Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: soul » 23 paź 2010 19:25

:zolta:

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: shafted » 23 paź 2010 21:29

Admin.. z banana go :zlosnik4:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Darooo
CIEMNOŚĆ WIDZĘ, CIEMNOŚĆ
Posty: 33
Rejestracja: 12 sie 2010 20:24
Czym jeżdzę: SOUL XL CRDi
Lokalizacja: Torun

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: Darooo » 23 paź 2010 22:12

Jak juz wcześniej wspomnialem dzwonilem z problemem zegarów do trzech serwisów do jednego mam jechac, pisalem tez do Kia Polska, oto moj list:
Witam serdecznie.
Od kilku tygodni jestem posiadaczem samochodu Kia Soul 1.6 CRDI wersja XL. Samochód jak na razie spisuje się dobrze, z jednym zastrzeżeniem. Wersja którą posiadam nie posiada regulacji podświetlenia zegarów. Podświetlenie które ustawione jest standardowo jest za mocne i podczas jazdy zdecydowanie to przeszkadza. Radzę sobie tak że przysłaniam zegary jakąś szmatą lub trzymam kierownice w ten sposób że ręce zasłaniają świecące zegary. Proszę o wskazanie mi serwisu lub miejsca w Polsce które byłoby w stanie, przyciemnić mi podświetlenie tych zegarów lub zainstalować przełącznik który umożliwiał by mi zmianę natężenia podświetlania. Proszę o rozpatrzenie mojej prośby, wiem że osób z podobnym problemem jest więcej.

A oto i odpowiedź Kia:
Witam,
w odpowiedzi na Pana zapytanie informujemy, że nie mamy możliwości zmiany parametrów konstrukcyjnych pojazdu, w tym również rodzaju lub intensywności podświetlenia zegarów. Jest to cecha pojazdu, na którą nie mamy wpływu.
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu pod numerem infolinii 0801 542 542, która pozostaje do Pana dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w weekendy od 8.00 do 18.00.

Z poważaniem...,

Tak więc koledzy ja też apelowalem w tej sprawie. List pisalem 19 odpowiedź dostalem 20 pożdziernika. Niech więc nie kręcą zę nie nik o to się nie upomnina. Oczywiście jak wynika z listu odbilem się od ściany, nie wykazują żadnej chęci wpsólpracy czy rozwiązania problemu. Postram się też do nich zadzwonić.
Dzisiaj znalazle w garażu folę do przyciemniania szyb (taka zwykle z tym że ta naciemniejsza. Po przylozeniu na szybko do zegarów wydaję się być ok, na pewno nie za ciemno. Jak serwis nie pomoże to kleję ją na wskaźniki.

marioa
Nowy....
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2009 19:52
Czym jeżdzę: SOUL 1.6 CRDI XL
Lokalizacja: Szczecin (okolice)

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: marioa » 24 paź 2010 20:24

Ostatnio wracając z Francji, głównie w godzinach nocnych, stwierdziłem, że moje zegary świecą po oczach niczym latarki.
W efekcie musiałem je przesłonić, ale problem pozostaje. Nie jest to kłopot na krótkich trasach i w oświetlonym terenie.
Stwierdzam więc, że jest to poważne zagrożenie bezpieczeństwa i oby nie doszło do tragedii zanim się tym zajmie KIA.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH.


P.S. Turbina niestety również pada.

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: sowapl » 25 paź 2010 18:54

cóż... mój głos w dyskusji będzie taki, że jak widać wszystko rzecz gustu. Nam (tj Mnie i mojej partnerce, zresztą wyraźnie niższej) stopień podświetlenia czy też raczej przygaszenia po zmianie ze świateł dziennych na mijania, jest wystarczający i w nocy nie razi. Zaś w stosunku do wcześniejszych aut , to wręcz możemy powiedzieć , iż w końcu coś widać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: Dżaguś » 25 paź 2010 19:39

rozumiem,że wy siedzicie pod zegarami a kierunek obieracie na podstawie lamp ulicznych.....
jest to jakieś rozwiązanie ale niekoniecznie takiego szukam :oczko:
pozdrówka :)
DUSZA KIJANKI

Darooo
CIEMNOŚĆ WIDZĘ, CIEMNOŚĆ
Posty: 33
Rejestracja: 12 sie 2010 20:24
Czym jeżdzę: SOUL XL CRDi
Lokalizacja: Torun

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: Darooo » 25 paź 2010 22:16

Witam, jak na razie rozwiązalem swój problem z zegarami. Nakleilem na szybkę od zegarów czarną folię do przyciemniania szyb samochodowych. Wziolem zwyklą folię z tym że jest to ta najciemniejsza. Naklejenie foli nie wyszlo mi zbyt super, ale nie jest zle. W nocy jedzie sie bardzo dobrze, w dzień zegary nie ukrywam że są slabo widoczne. Znaczy się cyferki prękościomierza widoczne są wystarczająco a licznik kilometrów jak jest slonce to trzeba mocno sie skupic aby zobaczyć. Jak na razie nic nie zmieniam i tak jeżdżę.
Daszek i szybka są na zatrzaskach. Po prostu się je wyciąga, przy szybce trzeba robić to ostrożnie. Pozdrawiam!

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: sowapl » 26 paź 2010 09:05

aleś Ty Dżaguś dowciapny :cfaniak: ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: Dżaguś » 26 paź 2010 14:16

można udoskonalić pomysł Darooo i zrobić okienko we folii w miejscu licznika :)
DUSZA KIJANKI

Darooo
CIEMNOŚĆ WIDZĘ, CIEMNOŚĆ
Posty: 33
Rejestracja: 12 sie 2010 20:24
Czym jeżdzę: SOUL XL CRDi
Lokalizacja: Torun

Re: Podświetlenie zegarów - rozwiązanie?

Post autor: Darooo » 26 paź 2010 20:22

Myslalem o czymś takim ale powiem szczerze że trzeba by troche pocelować aby to okienko dobrze zrobić. Juz dwa dni jeżdże z folią i nie jest żle, przy jesiennej pogodzie licznik kilometrów jest widoczny nawet bez przyslaniania (jest dobrze) na początku myślalem że jest gorzej. W nocy jak pisalem wczesniej jest super. Na poczatku przeszkadzaly mi troche jasne kontrolki światel mijania i dlugich teraz folia stonowla je tak że są takie jakie być powinny.
Dziwię się ze kijanka po prostu nie wypusci na rynek szybki do zegarów w wersji ciemniej. Taka szybka np za 100zl rzowiązala by problemy ludzi których to dręczy. W weekend zrobie dluższą traske w nocy to się przekonam jak zegary się spiszą.

ODPOWIEDZ