Ciemno w kabinie, co robić?

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: Kets » 03 sty 2010 21:36

Już jakiś czas mam przyjemność użytkowania Duszyczki i pojawiają się pierwsze wątpliwości.
Czy nie wydaje się wam, iż w kabinie jest po prostu ciemno. Brak podświetlenia podłogi, brak światła w schowku.
Może to moje przyzwyczajenia z poprzednich samochodów, ale coś będę musiał z tym zrobić.
Czy ktoś z forumowiczów dokonywał "poprawek" w powyższej kwestii ?

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: marcinwuwua » 04 sty 2010 00:02

widziałem na ebayu amerykańskim diodowe żarówki które świeca jasnym światłem,
montuje się je zamiast tych standardowych są różne kolory ale myślę że białe najlepiej bedą pasowały do zegarów i oświetlą mocno kabinę.
Obrazek

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: miazg » 04 sty 2010 01:01

Jezdziles najwyrazniej lepszymi autami :) Ja tam nie zwyklem do zadnych podswietlen wewnatrz poza podstawowymi - zegarow i przelacznikow, a i to nie wszystkich :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: Mish » 04 sty 2010 07:38

w Chryslerze Voyager miałem podświetlenie na dole drzwi... tak samo w Maździe 6 - przydaje się, ale bez ciśnienia... Za to podświetlenia w schowku mi brakuje, to fakt...

Zainteresowanym poprawą jasności w środku auta polecam: http://www.sharkracing.com/acecart/bin/ ... =030700000
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: Misiaq » 12 sty 2010 19:53

co prawda nie w Soulu jeszcze ale w Punto jakie aktualnie mam przerobiłem oświetlenie bagażnika z normalnej żarówki w oprawce na dwie listwy diodowe, po 3 ledy każda. Kupowałem listwy o ledach dających białe światło, małym minusem jest to, że jest to białe chłodne światło czyli lekko wpadające w niebieski. W kabinie to samo, normalne rurkowe żarówki wymieniłem na takie z wbudowanymi ledami, ten sam problem, światło ok, ale lekko niebieskawe i przy dłuższym użytkowaniu daje po oczach, tak samo w pierwszej chwili oko się musi przyzwyczaić.

Na naszym forum Koledzy bardzo pozytywnie wypowiadali się o tych listwach ledowych i montowali je nad nogami, w schowkach, bagażniku nawet jako oświetlenie tylnej części kabiny. Pytanie tylko w jaki sposób obsługiwana jest elektronika w aucie, czy jest to sterowane jakimś kompem "body", centralną elektroniką czy po prostu tradycyjnie ciągnięty drut i prund rozprowadzany jest standardowo bez wydumek elektronicznych. Chodzi o sterowanie załączaniem i kwestię wpięcia się w instalkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: soul » 12 sty 2010 20:11

Soul jest na CAN-ie wiec trzeba uważać gdzie się podpina.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: Misiaq » 12 sty 2010 20:23

no właśnie w punto mam to samo, np. kwestia wsadzenia jakiejś postojówki led w lampę wywala od razu błąd przepalonej żarówki, komp odczytuje inny opór, pobór, cokolwiek i wywala błąd na desce. Podłączenie przeciwmgłowych z przodu poza fabryką i poza pierwszym montażem jest praktycznie niemożliwe, bo komp to obsługuje, m.in. kontrolkę na desce. Jak założysz poza fabryką to trzeba kombinować z podwójnie kolorową diodą na wyłączniku, która się będzie zmieniać w zależności od włączenia lub wyłączenia świateł.

Także znam ten ból :zlosnik4: ale z tego co wiem, to np. przeciągnięcie kabla z zapalniczki czy np. z lampki już istniejącej nie wywalało żadnego babola, nic się nie działo. Jeśli o schowek chodzi to tylko kwestia jakiegoś mądrego wyłącznika krańcowego :bigok:
Obrazek

karamaz
Nowy....
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2009 23:06
Czym jeżdzę: CRDi XL Titan Automat
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: karamaz » 29 mar 2012 11:33

Podepnę się pod temat.
Jak wymienić żarówki w podsufitce nad lusterkiem?
tzn. czy zdejmuje się cały plastik, jest na zaczepach? nie chcę ich połamać, próbowałem ale bardzo mocno trzyma.
Może ma ktoś zdjęcie tego elementu.

pozdrawiam
karamaz

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: soul » 29 mar 2012 15:59

Wyciąga się siłowo acz z umiarem tylko te przezroczyste klosze/włączniki.
Podważyć z boku i wyleci.

karamaz
Nowy....
Posty: 16
Rejestracja: 16 cze 2009 23:06
Czym jeżdzę: CRDi XL Titan Automat
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciemno w kabinie, co robić?

Post autor: karamaz » 30 mar 2012 13:22

Dzięki serdeczne,
dodam dla innych że wypina się z boku bliżej szyby

pozdrawiam
karamaz

ODPOWIEDZ