Flokowanie

Wszystko o wnętrzu twojej KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

lexus77
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 16 sie 2009 11:23
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Warszawa

Flokowanie

Post autor: lexus77 » 24 sty 2010 14:16

Zastanawiam się nad zastosowaniem flokowania w swoim aucie ze względu na słabą jakość zastosowanych materiałów obić.
Ostatnio wracałem z nart i sprzęt który wiozłem w pokrowcach porysował mi tylne drzwi i muszę coś z tym zrobić bo nie wyglada dobrze.

Flokowanie jest to nowoczesna technologia polegająca na nanoszeniu strzyżyny tekstylnej metodą elektrostatyczną na różnego rodzaju powierzchnie. Wygląda to dosyć ciekawie. Co o tym sądzicie czy ktoś spotkał się z tym bądź zastosował w jednym ze swoich aut?

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Flokowanie

Post autor: malkolm » 24 sty 2010 14:29

Osobiście nie stosowałem, ale jak dla mnie same plusy i jeden minus - czyszczenie, utrzymanie plastiku w czystości jest dużo łatwiejsze, sam muszę przyznać że myślę o flokowaniu, ale nie soula, a drugiego samochodu, niektórych elementów wnętrza. Olbrzymim plusem flokowania jest możliwość personalizacji wnętrza, tzn. wybór koloru/faktury może spowodować indywidualizację wnętrza i znacznie poprawić jego wygląd.
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Flokowanie

Post autor: Kwarcu » 24 sty 2010 15:53

No właśnie wszystko ładnie, pięknie, ale co z czyszczeniem tego? Nie powiem, bo fajnie to wygląda i można niedrogim kosztem ożywić wnętrze, ale wizja czyszczenia takiego czegoś to raczej czarna wizja...

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Flokowanie

Post autor: miazg » 24 sty 2010 18:01

Nie lubie floku, jakis taki dziwaczny w dotyku jest. Poza tym, wnetrze podlokietnika z Cik-Caru jest flokowane i sciera sie toto na krawedziach, rysuje i w ogole
Obrazek

ODPOWIEDZ