Relingi dachowe kupię :)

Moderator: Kwarcu

white
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2011 17:20
Gadu-Gadu: 4165387
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi Black Soul wersja mix :)
Lokalizacja: Działdowo / Olsztyn / Trójmiasto

Relingi dachowe kupię :)

Post autor: white » 23 sie 2011 21:57

Witam,

chciałbym założyć do swojej kianki relingi dachowe, jednak na allegro nie mogę nic fajnego znaleźć. Interesują mnie tylko te oryginalne od soula, w razie czego proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Relingi dachowe kupię :)

Post autor: Kwarcu » 24 sie 2011 14:18

Zapraszam do Powitalni. A na allegro jest pewien sprzedawca, do którego warto zadzwonić i spytać o relingi, bo ma dość dużo części do Soula.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Relingi dachowe kupię :)

Post autor: Hary66 » 25 sie 2011 07:23

A dach nie ma fabrycznych mocowań do relingów jeżeli z fabryki wyjechał bez nich. Jeżeli mimo to uda Ci się je stabilnie zamontować, to flacha ze mnie za informacje. Na aukcjach relingi chodzą po ok. 750 zł.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Relingi dachowe kupię :)

Post autor: Kwarcu » 25 sie 2011 14:24

A to nie wystarczy razem z relingami kupić tych listew w rynienki dachowe? Nie przypuszczałem, że KIA tak by komplikowała sprawę robiąc dwa różne dachy do jednego samochodu...

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Relingi dachowe kupię :)

Post autor: Hary66 » 25 sie 2011 20:03

Konsultowałem temat w zaprzyjaźnionym ASO i ze Strażakiem, który demontował relingi do oklejania dachu karbonem. Dach z zewnątrz jest taki sam, ale od spodu nie ma wzmocnień i punktów mocowań relingów.
PODOBNO,
bo tak na 100% to trzeba by zdjąć podsufitkę i zobaczyć na własne oczy!
Skoro temat odżył, to zapytam zaprzyjaźnionego blacho lakiernika o demontaż.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Relingi dachowe kupię :)

Post autor: soulek » 26 sie 2011 22:54

Pisząc te słowa nie chcę nikomu odradzać relingów, ale moja przygoda z chęcią ich posiadania wyglądała tak.
Po zakupie swojego Soula wersja M , parę dni później chciałem dołożyć do niego oryginalne relingi. Lecz pan kierownik serwisu odmówił mi tego zabiegu, tłumacząc mi to tym, iż zrobili już to w dwóch innych Soulach i mają teraz z tym problem. Drążąc temat, wyjaśnił mi to w ten sposób, w pana wersji trzeba wiercić pod relingi otwory w dachu, a ja nie mogę panu za gwarantować tego, iż nie będzie w miejscu wiercenia przecieków, czy nawet miejsca osłabionego przed korozją. Ile w tym było prawdy nie wiem, ale w innym salonie Kia też odradzili mi ten zabieg, chyba że odpowiednie pisemko im wystosuje, w którym to biorę na siebie całą odpowiedzialność za założenie relingów i ewentualne z tym późniejsze problemy, to nie ma sprawy i się tego podejmą . Dało mi to sporo do myślenia - nie chcą kasy, bronią się przed tym jak mogą, więc gdzieś w tym tkwi diabełek. Zrezygnowałem z relingów, a zakupiłem bagażnik dachowy. Dodam, nie chciałem upiększać nimi Soula, lecz chciałem podnieść jego wartość przewozową. Może teraz uporali się już z tym problemem i chętnie już relingi montują, ale tego również nie wiem.

white
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2011 17:20
Gadu-Gadu: 4165387
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi Black Soul wersja mix :)
Lokalizacja: Działdowo / Olsztyn / Trójmiasto

Re: Relingi dachowe kupię :)

Post autor: white » 27 sie 2011 11:21

Robię duże oko -> O.o

jak to autoryzowany serwis mógł powiedzieć "no założymy Ci oryginalną część do samochodu, będącą jedną z opcji w naszej ofercie, produkowaną przez fabrykę Kia, ale jak Ci będzie kapać z dachu to Twój problem....." :wmur:

Czegoś nie kumam....

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Relingi dachowe kupię :)

Post autor: soulek » 28 sie 2011 01:25

Ja kiedyś też robiłem duże oczy w serwisie Kia. Minie Ci to z czasem, tak jak mnie minęło. Ot co. :bigok:

white
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2011 17:20
Gadu-Gadu: 4165387
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi Black Soul wersja mix :)
Lokalizacja: Działdowo / Olsztyn / Trójmiasto

Re: Relingi dachowe kupię :)

Post autor: white » 28 sie 2011 12:49

ok może coś w tym jest :chytry:

kuknę w przyszłym tygodniu co mi powie majster i dam znać

ODPOWIEDZ