Czy można ?....LPG poprosze.

Instalacja LPG w KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

Awatar użytkownika
Wujek
JESTEM HARDCORE-m
Posty: 318
Rejestracja: 17 wrz 2010 00:46
Gadu-Gadu: 1619120
Czym jeżdzę: Kia Soul, Ford Ranger, Trabant Combi
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Wujek » 18 lip 2011 10:42

Kwarcu ;-) Na wszystkich parkingach podziemnych jest wydzielone miejsce do parkowania samochodów z LPG ;-)
Street racing is not a crime !? Well... it is but F**K it !!

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Kwarcu » 18 lip 2011 17:17

Pierwsze słyszę, ja nigdy z takim się nie spotkałem a w Trójmieście i Bydgoszczy niejeden parking zwiedziłem. :bigok:

Awatar użytkownika
Wujek
JESTEM HARDCORE-m
Posty: 318
Rejestracja: 17 wrz 2010 00:46
Gadu-Gadu: 1619120
Czym jeżdzę: Kia Soul, Ford Ranger, Trabant Combi
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Wujek » 18 lip 2011 17:31

Może wy tam na pomorzu macie się gorzej ;-))
Jutro specjalnie podjadę do podziemnego parkingu i zrobię Ci fotę ;D
Street racing is not a crime !? Well... it is but F**K it !!

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Kwarcu » 18 lip 2011 17:48

Spoko. :bigok:
Tylko pytanie - jak dawno wybudowano te parkingi i czy nie jest to przypadkiem parking w bloku mieszkalnym? :oczko: W blokach mieszkalnych deweloper zrobi wszystko dla mieszkańców, byleby kupili mieszkanie. :bigok: A nowo budowane parkingi mogą mieć takie miejsca dla aut z LPG, bo widocznie pomyślano o takich użytkownikach aut i popracowano nad sprawniejszą wentylacją - niby jest jakiś kruczek prawny (choć bardzo wymagający) mówiący, że po zatwierdzeniu przez ekspertów budowlanych że wentylacja jest super-hiper-mega to można parkować. :czujnik:

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: sowapl » 29 lip 2011 19:38

a pro po informacji na temat możliwości założenia gazu...na niemieckich stronach znalazłem, iż (piszę z pamięci więc nie jest to dosłowny cytat) "po licznych testach konsorcjum Hyundai-Kia zezwoliło na użycie instalacji LPG w samochodach przez siebie produkowanych pod warunkiem użycia instalacji lubryfikującej wraz z lubryfikantem P1000 który chroni wrażliwe silniki azjatyckich producentów przed szkodliwymi warunkami wyższych temperatur spalania gazu i udziela na taki montaż gwarancji na silnik (na niecałe 200 tyś. km. )." Więc jednak można :) i da się :) Więc jak widać sprawdza się, iż kto smaruje ten dalej jedzie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: mordimer » 29 lip 2011 23:26

Pytanie brzmi - ile to kosztuje, ile kosztuje eksploatacja + lubrykator, jak to się ma do opłacalności?
pozdrawiam - mordimer

szuler
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 mar 2011 21:11
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: SPS ....

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: szuler » 30 lip 2011 11:36

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Unia- ... caid=1cc0c

genialne posunięcie. tysiące rzęchów trafi na złom - drogi opustoszeją. po co budować nowe.
auto to luksus dla wybranych i żadne pseudo paliwa nie będą miały sensu. benzyna po 6zł diesel 5.99 i gaz 3.5zł -polskie eldorado. to samo zrobili z viatolem i autostrada Katowice - Wrocław prawie pusta.

a tak na poważnie to wystarczy zmienić swoje wygodne przyzwyczajenia i mniej jeździć samochodem i nie trzeba zakładać lpg itp. wynalazków. chociażby do sklepu rowerem a nie autkiem i jest realna oszczędność. a nie wyssane z palca obliczenia na temat oszczędzania na jeździe na lpg. do tej pory miałem gaz prawie w każdym aucie. w seulu nie ma i nie będzie.
stać cię na auto to stać cię na paliwo.

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Elcia » 30 lip 2011 13:18

ja mam soula na gaz - fabrycznie zakladany przez kia we włoszech i mysle ze to dobry pomysł
u mnie gaz kosztuje 2.41
na auto mnie było stac ale po co przeplacac na paliwie :)

Awatar użytkownika
Wujek
JESTEM HARDCORE-m
Posty: 318
Rejestracja: 17 wrz 2010 00:46
Gadu-Gadu: 1619120
Czym jeżdzę: Kia Soul, Ford Ranger, Trabant Combi
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Wujek » 30 lip 2011 18:46

szuler pisze:http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Unia- ... caid=1cc0c

genialne posunięcie. tysiące rzęchów trafi na złom - drogi opustoszeją. po co budować nowe.
auto to luksus dla wybranych i żadne pseudo paliwa nie będą miały sensu. benzyna po 6zł diesel 5.99 i gaz 3.5zł -polskie eldorado. to samo zrobili z viatolem i autostrada Katowice - Wrocław prawie pusta.

a tak na poważnie to wystarczy zmienić swoje wygodne przyzwyczajenia i mniej jeździć samochodem i nie trzeba zakładać lpg itp. wynalazków. chociażby do sklepu rowerem a nie autkiem i jest realna oszczędność. a nie wyssane z palca obliczenia na temat oszczędzania na jeździe na lpg. do tej pory miałem gaz prawie w każdym aucie. w seulu nie ma i nie będzie.
stać cię na auto to stać cię na paliwo.
Jak czytam takie wypociny to mnie cos trafia. Chłopie jak będziesz przejeżdżał 500 km miesięcznie swoim Soulem to wogóle po co Ci samochód ? Pokazać się chcesz sąsiadom, że cię stać i masz ? Są tacy, którzy używają auto do dojazdów do pracy lub jak można powiedzieć jako narzędzie pracy i przejeżdżają 500 km w ciągu 3-4 dni. Takim jednak gaz się przydaje ! Jest mnie stać nawet nawet na lepszy samochód, ale po co mam przepłacać za benzynę, jak mogę mieć paliwo o 60% tańsze ?;-))
Street racing is not a crime !? Well... it is but F**K it !!

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: sowapl » 31 lip 2011 10:36

ja zaś powiem tak-jak kupowałem Soula paliwo kosztowało 4.19 a ja robiłem rocznie 14 tyś. teraz kosztuje 25% więcej, ja zaś robię po 30 tyś rocznie. Moje uposażenie o tyle nie wzrosło (biorąc choćby ceny paliwa, nie mam podwyżki rzędu 25%) więc logicznie rzecz ujmując taniej znaczy lepiej. Zaś tak po prawdzie to pluję sobie w brodę, iż nie zrobiłem tego wcześniej gdyż fakt faktem po co przepłacać skoro brak różnicy w czasie jazdy.
zaś co to kwestii poruszonej przez mordimera-sam koszt eksploatacji jest śmieszny, to około niecały 1 gr / km
Obrazek

ODPOWIEDZ