Czy można ?....LPG poprosze.

Instalacja LPG w KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: janusz14 » 07 maja 2010 15:30

Z urządzeń na gaz najbardziej sobie chwalę piec centralnego ogrzewania.

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Dżaguś » 07 maja 2010 19:52

gaz-przerost formy nad treścią-piszę o takim a nie innym stopniu zaawansowania technicznego silników....za 50 lat baaaardzo prawdopodobne pytanie naszego wnuczka_no co Ty dziadek? powaliło Cię? chcesz przerobić auto na BENZYNĘ !!!!!? :galy:
DUSZA KIJANKI

kera72
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2009 14:45
Czym jeżdzę: KIA SOUL - SEAT CORDOBA
Lokalizacja: Krośniewice

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: kera72 » 09 maja 2010 19:43

Ja zakładałem instalacje w Łowiczu - polecam ten serwis :galy:
Instalacja BRC GENIUS MB + dodatkowy zbiorniczek do smarowania rozrządu,butla w kole,gawancja na instalacje 2lata.
Utrata gwarancji na silnik ale tak naprawdę co obejmuje ta gwaqrancja?
To KIA nie ma prawa się nic zepsuć. Na gazie jeżdzi się tak samo jak na paliwie nie ma żadnej różnicy.
To samo przyśpieszenie ,może pali niecały litr więcej ale to dlatego że noga zrobiła się cięższa,bo koszt jazdy zmniejszył się o połowę i można poszaleć. Jak ktoś robi dużo kilometrów to warto zamontować sobie instalacje gazową - polecam
:aha:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Kwarcu » 09 maja 2010 22:51

Gaz to też paliwo jakby co. ;) Natomiast pewnie myślałeś jako paliwo=benzyna. W każdym razie na pewno osiągi minimalnie spadły. A dla ludzi dużo jeżdżących są diesle, choć też bywają drogie w eksploatacji.

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: soulek » 09 maja 2010 23:54

Brawo Kera72 , a kuchenke masz na benzynke, a........? itadadalej.... Gwarancja mniej niż zero.Droga inwestycja. Szerokości!
A może kondensacja coś w spalaniu by pomogła,nie ma to jak zamknięta komora spalania + powrót by szmoc była z nami :rotfll:
Było kupić diesla,niż okaleczać benzynke.SORKi! :przebacz: Takie me zdanie. :ups:

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Dziq » 10 maja 2010 09:45

Szczerze mówiąc też rozważałem zagazowanie Soula - gaz wychodzi mimo wszystko sporo taniej od ropy, ale powstrzymywała mnie utrata gwarancji i tylko dlatego zdecydowałem się na diesla.
BTW - uzyskałem 5.21l/100km w mieście ostatnio :bigok: - chyba po tych 5000 km wreszcie się dotarł :)

WIESIO
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2009 16:12
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi L Vanilia Shake
Lokalizacja: Krakow

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: WIESIO » 10 maja 2010 12:56

to dobry wynik , u mnie spalanie wychodzi po 6.25 no ale w trojmiescie niema korkow nie to co sie dzieje w Krakowie :galy:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Kwarcu » 10 maja 2010 16:50

Zdziwiłbyś się odnośnie korków w trójmieście. ;) Nie masz pojęcia co tu zaczyna się wyrabiać, bo nagle zachciało się remonty wszędzie robić. Choć jak remontów nie było to też korki były, ale mniejsze. Co do waszych spalań to całkiem dobre. Moja benzyna w mieście łyka maksymalnie 9,5 litra, ale to bywało zimą przy krótkich odcinkach i to przy większych mrozach. Przy dynamiczniejszej jeździe to tak 8,5 litra. Normalnie to nie przekracza 7 - 7,5 litra/100km w mieście.

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Dziq » 10 maja 2010 19:25

WIESIO pisze:to dobry wynik , u mnie spalanie wychodzi po 6.25 no ale w trojmiescie niema korkow nie to co sie dzieje w Krakowie :galy:
No to się obśmiałem :) - niskie spalanie to raczej efekt mojego "prawie" ecodrivingu no i stosowanie całej maści przeróżnych tajnych objazdów byle tylko w korkach właśnie nie stać.
Jeśli uważasz, że w 3city nie ma korków proponuję ci wykonać prosty eksperyment - przejechać najkrótszą drogą od Obłuża w Gdyni, do centrum Gdańska około powiedzmy godziny 15 - mimo iż to zaledwie około 30 km zajęłoby ci to sporo ponad godzinkę i to pod warunkiem, że po drodze nie będzie żadnego wypadku (co na szczęście zdarza się bardzo rzadko), ani nie spadnie śnieg. Bo poza poprzednią zimą to śnieg w 3city występuje stosunkowo rzadko w porównaniu z resztą kraju.

Wracając jednak do gazu, jakby nie liczyć wychodzi taniej - paliwo tańsze o połowę w porównaniu do benzyny, a którego zużycie jest większe o około 15-20%.

Ktoś pisał, że spaliny zagazowanego auta strasznie śmierdzą - niech w takim razie powącha jak "śmierdzą" spaliny z kuchenki, lub pieca zasilanego z butli. Ja osobiście nic nie czuję, a przecież LPG to prawie to samo co propan-butan.

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: miazg » 10 maja 2010 20:35

Ech... 30km w godzine w Warszawie - marzenie scietej glowy :) I potem sie dziwie czemu innym w trybie "miejskim" auto spala duzo mniej :)
Obrazek

ODPOWIEDZ