Czy można ?....LPG poprosze.

Instalacja LPG w KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, Mish

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: sowapl » 09 lip 2011 09:56

czyli jak rozumiem gdy złożysz siedzenia to masz płaską równą podłogę, a butla wystaje ponad metalowe dno bagażnika?aha-ile litrów gazu możesz zatankować do pełna?
Obrazek

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Elcia » 09 lip 2011 10:14

tak jak napisałam, butle mam w miejscu koła zapasowego i tym samym bagaznik mam pusty, jak rozłoze siedzenie tylne to mam cała wolna powierzchnie. butla z gazem ma ok 60 litrów ale gaz tankuje sie do 80% butli. dodam jeszcze ze wlot do tankowania LPG mam w pod klapka wlewu paliwa czyli mam w 1 miejscu wlot do gazu i do benzyny co jest o tyle dobre bo np w niekturych miastach za granica nie mozna wjezdzac z autem na gaz

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: uuuuplask » 09 lip 2011 10:24

Oszukujesz z tym wlewem sama siebie, jak cie kiedyś gdzieś z tym znajdą to straszną karę dostaniesz. Na parkingi w których nie mogą wjeżdżać auta z lpg też wjeżdżasz?

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Elcia » 09 lip 2011 11:07

nie odpowiem na to pytanie bo nie byłam w takich miejscach
staram sie nie łamac przepisów ale sam powiedz czy Ty jezdzisz przepisowo i nigdy przenigdy nie przkroczysz np predkosci??
ale poki co to jest gdybanie... nie mialam takiej sytuacji wiec ... to takie tam gadanie. jesli znajde sie w takiej sytuacji to pomysle, narazie powtarzam to co mowia osoby posiadajace LPG w aucie.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Kwarcu » 09 lip 2011 15:13

Każdy parking podziemny(jedno czy wielopoziomowy) oraz nadziemny - tu właśnie nie można parkować autem z instalacją LPG. ;) To Kolega uuuuplask miał na myśli jako parkingi gdzie nie można, a takie spotykamy m. in. w centrach handlowych, więc nie da się tam nie być.
Auto z instalacją LPG można zaparkować tylko na otwartym terenie(na placu parkingowym) lub w garażu(pod warunkiem, że to garaż w Twoim dwomu).

Oczywiście tak to wygląda od strony przepisów a jak jest każdy widzi. W Polsce niestety jest taka samowolka, nikt nie respektuje tych przepisów a szkoda bo ma to związek z bezpieczeństwem. Nikt nie kontroluje parkingów w centrach handlowych i tak to jest. Nie jeden raz czułem ulatniający się gaz na takich parkingach z jakiegoś starego rupcia a chodząc można zauważyć nie jedno auto z "gazowlotkiem" w zderzaku.

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: sowapl » 09 lip 2011 15:34

mam pytanie do "Elcia" - jest możliwość wrzucenia fotki butli i bagażnika? a skutki posiadania instalacji lpg w sensie formalno-prawnym polecałbym wsadzić do osobnego tematu bo tutaj to raczej zaśmiecanie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Kwarcu » 09 lip 2011 15:43

Tak tylko wspomniałem, dla sprostowania a nie po to, żeby o tym rozlegle dyskutować. Zresztą nie widzę problemu, żeby takie kwestie były w tym temacie.

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Elcia » 09 lip 2011 17:50

co do parkowania w centrach handlowych to mnie teraz zaskoczyłes bo...wiadomo ze hmm jako kobieta to lubie od czasu do czasu skoczyc na jakies zakupy i jade do gdanska a tam sa podziemne parkingi, nawet jak mialam auto na benzyne czy disla to nie zauważyłam zeby byl zakaz parkowania aut z LPG no chyba ze to jakis ogolny przepis ruchu drogowego. nie wiem ale z chęcia dowiem sie czegos wiecej :) bo przyznam sie ze to moje pierwsze auto na gaz i mam je od miesiaca wiec.. chetnie sie dowiem czegos wiecej :)
co do zdjec bagażnika to zaraz postaram sie pstryknac pare fotek i zamiescic

Elcia
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 22 cze 2011 20:20
Gadu-Gadu: 6355039
Czym jeżdzę: Kia SOUL 1.6 XL
Lokalizacja: Malbork

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Elcia » 09 lip 2011 18:08

a czy mozesz mi podac swoj adres mailowy to wysle Ci te zdjecia bo juz 3 razy zmniejszałam zdjecia i ciagle nie tak i nie moge umiescic ich tutaj na forum .

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Czy można ?....LPG poprosze.

Post autor: Kwarcu » 09 lip 2011 18:23

Przepis jest, naturalnie. UE tak owy wprowadziło już dawno. Wszystko do wyszukania w internecie, ja tylko mówię to co czytałem kilka lat temu i jestem leniwy dzisiaj = nie chcę mi się szukać. :hehe4:

Swoją drogą proszę Koleżankę o używanie opcji EDYTUJ, aby coś dopisać do starego postu. Nie ma po co dublować postów w tak krótkim odstępie czasu. ;)

ODPOWIEDZ