AS MOTORS Nadarzyn

Tu możesz zamieścić opinie o ASO i Salonach KIA. Pamiętaj, że opinia musi być rzetelna i pełna. Dochowaj szczególnej staranności, Twoja opinia może zaważyć na tym, czy inni skorzystają z danego ASO czy Salonu KIA. Bądź obiektywny.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AS MOTORS Nadarzyn

Post autor: miazg » 08 kwie 2010 21:27

W poniedzialek jade na "bezplatna kontrole auta po zimie", na ktora zostalem zaproszony przez AS Motors. Z rozmowy z panem z serwisu wynikalo, ze owa "bezplatna kontrola" ma objac stan ogumienia, zawieszenia, hamulcow, wydechu, akumulatora, oleju oraz powloki lakierniczej. Przy okazji planuje zglosic swoje podejrzenia w temacie poduszki pod skrzynia, zobaczymy co fachowcy z Nadarzyna beda mieli w tym temacie do powiedzenia :)

Ogolem jestem do tej pory mile zaskoczony obsluga posprzedazowa AS Motors - podsylaja jakies gazetki, zyczenia, teraz zaprosili mnie na ten przeglad, a wczesniej na przedpremierowy pokaz Vengi. Reasumujac - pozytywnie zaskakujace traktowanie przez - badz, co badz - budzetowa marke :)
Obrazek

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: AS MOTORS Nadarzyn

Post autor: janusz14 » 02 maja 2010 10:47

Jak najbardziej polecam AS Motors w Nadarzynie, a szczególnie Pana Marcina, który wykazał ogromna cierpliwość i zrozumienie dla oczekiwań kupującego, a nie byłem łatwym klientem i co najważniejsze dopilnował terminu odbioru, na którym mi zależało.
Odbiór co prawda bez szampana ale przy kawie, w miłej atmosferze.
Po zakupie również bezproblemowy kontakt i porady.
Czy serwis jest również na takim poziomie - przekonam się w praktyce.

A więc dzisiaj odwiedziłem powtórnie AS Motors w Nadarzynie. Tym razem serwis. I powiem tak. Niejednokrotnie byłem w różnych serwisach (nie Kia) ale ten przerósł moje oczekiwania. Sprawnie i bardzo dokładnie. Pozwolono mi być przy moim ukochanym Soulu i powiem, że pracujący tam ludzie są nie tylko bardzo życzliwi ale i perfekcyjni w wykonywaniu pracy. Np pozornie banalna wymiana oleju:
- spuszczenie oleju i odczekanie ok. 10 min. na całkowite spłynięcie (gdzie indziej spuszczenie i najwyżej po minucie
zakręcenie korka,
- odciągniecie oleju z komory filtra oleju wysysarką - chyba żadkość przy tej usłudze w innych serwisach,
- zalanie i na bieżąco sprawdzanie poziomu oleju,
- Uruchomienie silnika i po odczekaniu uzupełnienie oleju do właściwego poziomu,
- bieżące używanie ręczników w celu wykluczenia zaplamienia silnika.
To niby nic ale ciekawy jestem czy taka procedurę stosują powszechnie w innych serwisach?

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 17 wrz 2012 22:43

Odgrzebie, bo kupilem na Grojeckiej, a odbieralem wlasnie w Nadarzynie.

Samochod dostalem ladnie umyty z zewnatrz, ale:
- bez gasnicy
- bez trojkata
- niesprzatniety w srodku (kurz na fotelach/kanapie, szyby niemyte chyba od dnia produkcji)
- z zadrapanym tylnym zderzakiem (do czarnego)

W czwartek poznym popoludniem padal deszcz i bylo szaro, wiec przyznaje sie bez bicia - nie chodzilem dookola samochodu z lupa i nawet nie przeszlo mi przez mysl, zeby sprawdzac czy nie ma zarysowan, czy szukac trojkata i gasnicy. Z gory zalozylem, ze wszystko jest OK, w koncu kupilem nowy samochod, prawda?

Nastepnego dnia (piatek) zglosilem zadrapany zderzak i brak gasnicy/trojkata, jak do tej pory (poniedzialek wieczor) nikt sie w tej sprawie nie odezwal, wiec jutro im sie przypomne.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 18 wrz 2012 18:26

Update: dostalem gasnice i trojkat, a co do zadrapania jest dokladnie tak jak przewidywalem "jak pan nie zauwazyl przy odbiorze to znaczy, ze go tam nie bylo". Mam nowy samochod ze zderzakiem do malowania.

Polecam wiec Nadarzyn jako uczciwych sprzedawcow :lol:

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: AS MOTORS Nadarzyn

Post autor: marcinwuwua » 18 wrz 2012 21:20

a parkowałeś gdzieś na mieście?
Obrazek

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 18 wrz 2012 22:17

Nadarzyn - Mokotow ze stopem na paliwo. Wykluczone jest, zebym drapnal sie po drodze. No trudno, i tak bede malowac czarne plastiki w zderzakach w kolor, wiec moze i ta dziurke sie zrobi, albo odpuszcze, bo duze to to nie jest.

Dobrze, ze trojkat dali, gasnice mialem juz ogarnieta :zlosnik4:

michal55yh
Nowy....
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2012 12:21
Czym jeżdzę: 1.7CRDI

Re: AS MOTORS Nadarzyn

Post autor: michal55yh » 24 wrz 2012 09:21

Jedź do jakiegoś zakładu zajmującego się smart repair. Zrobią to szybko, dość tanio i zapewne bez śladu.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 08 paź 2013 21:50

Widze, ze nie za wiele sie tu dzieje, ale moze ktos jeszcze zaglada, wiec w ramach dzielenia sie opinia, opisze wrazenie z pierwszego przegladu.

1. Nie domkneli pokrywy filtra powietrza, panom nie chcialo sie jej przechylic przed montazem, co skutkowalo nieszczelnoscia i niewiele brakowalo do wylamania mocowan, bo pokrywa wcisnieta tam byla na sile. Poprawilem nie mowiac slowa, zenada. Ciekawe czy po roku jazdy na niefiltrowanym powietrzu uznaliby reklamacje porysowanych tulei i nieszczelnych pierscieni, czy raczej stwierdziliby, ze sam sobie otworzylem pokrywe, zeby zepsuc silnik :hehe2:
2. Nie wchodzila dwojka, redukcja 3-2 byla prawie niemozliwa jak robilo sie to szybciej, o szybszym przebiciu 1-2 mozna bylo zapomniec, trzeba bylo pooooooczeeeeekaaaaaac, a czasem nie bylo to w ogole mozliwe. Wyjeli akumulator, wyczyscili i posmarowali mechanizm przy skrzyni - zero efektu, a jednak pan z serwisu poprosil mnie, zebym sie przejechal i to sprawdzil. Potem przez kolejna godzine dlubali sie przy wybieraku w kabinie, costam poprzestawiali, dwojka juz daje sie w miare normalnie wlozyc, choc do idealu troche brakuje.
3. Wyjmujac akumulator zresetowali ustawienia radia i oczywiscie ich nie przywrocili.
4. Regulujac wybierak poprzestawiali obydwa fotele, wlacznie z postawieniem oparc do pionu i rowniez tego nie przywrocili.
5. Grzebiac sie przy samochdzie zostawili sporo brudnych sladow na klamkach i w ich okolicy, dopiero jak zwrocilem uwage na to, ze mycie jest w cenie przegladu nadwozia, to samochod zostal umyty, ale tez na odwal sie, bo pare godzin wczesniej sam go plukalem, wiec uznali, ze nie beda go myc dokladnie, bo jest w miare czysty.
6. Myslac niebywale logicznie napompowali kola 225/40/19 tak jak pompuje sie 205/55/16, co niestety nie ma kompletnie zadnego sensu. Nie wiem z reszta jak ktos w ogole mogl wpasc, ze kola sa zle napompowane jak widzieli na wskazniku rowne 2.3 w przednich i rowne 2.0 w tylnych oponach. Pewnie przypadkiem samo mi sie tak napompowalo :wmur:
7. Oddalem samochod z idealnie czysta komora silnika, dostalem z zaolejonymi okolicami korka oleju (lejek to chyba nie jest powszechnie stosowane narzedzie w tym serwisie) i zaolejona obudowa filtra, bo po co uzyc zmywacza i recznikow.

Slowem - zaplacilem 600zl za czynnosci, z ktorych polowa wykonana zostala bardzo niedbale, oceniam wiec ten wydatek jako zupelnie bezsensowny. Jedynym plusem calej operacji jest zachowanie gwarancji. Okazalo sie przy okazji, ze mam znajomego czlowieka wsrod doradcow serwisowych, wiec moooooze nastepnym razem jak powiem mu czego nie dopilnowali, to wszystko zrobia nieco uwazniej.


W odpowiedzi na wpis z zeszlego roku dot. naprawy smart repair - te naprawy nigdy nie sa tanie, sa z zasady absurdalnie drogie, zwykle za te same pieniadze daje sie polakierowac caly element. Chyba, ze porowna sie z cenami w ASO, to pewnie jest taniej.

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: AS MOTORS Nadarzyn

Post autor: kawex » 09 paź 2013 08:00

Właśnie dla tego, żeby te 6 stów zostało w kieszeni zrezygnowałem z serwisowania. Olej i filtry to potrafię sam sobie wymienić z reszta tez jakoś nie ma problemu.
Obrazek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: AS MOTORS Nadarzyn

Post autor: grisza » 09 paź 2013 09:35

I ja też się zastanawiam nad rezygnacją od przyszłego roku z przeglądów. W tym roku robiłem drugi ( koszt 500zł + moje części i olej ) i gwarancja zostaje już tylko na silnik i skrzynię biegów. Przy moich niewielkich przebiegach ( ok. 10tys. rocznie ) i tak jest mała szansa że coś się zepsuje. Poza tym samemu zrobię to sobie dokładniej.
Przegląd lakieru to też sztuka. Na uwagę o pierwszych małych odpryskach na masce odpowiedź serwisanta - uszkodzenia mechaniczne nie podlegające gwarancji.
markos pisze:.
3. Wyjmujac akumulator zresetowali ustawienia radia i oczywiscie ich nie przywrocili.
Z tym to przesadziłeś. Wcześniej musieliby zapisywać co i jak miałeś ustawione, a później tracić zbędny czas na ponowne ustawienia. Tego to i w Mercedesie chyba nie robią.

ODPOWIEDZ