Dywany gumowe

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Dywany gumowe

Post autor: Misiaq » 19 wrz 2010 12:59

Jako że zbliża się sezon zimowy zamówiłem ostatnio dywaniki z firmy Rezaw-Plast. Podobno dobrze dopasowane, antypoślizgowe, z językiem na lewą stopę (podnóżek), z burtami. Ogólnie rzecz biorąc fajne korytka z miękkiego kauczuku czy innego plastiku.

Miałem w rękach matę bagażnika z tego materiału i zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Jak tylko paczka do mnie dojdzie podzielę się spostrzeżeniami odnośnie dywanów :bigok:

http://www.rezaw-plast.pl/produkt.10.5.721.0.html
Obrazek

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dywany gumowe

Post autor: miazg » 20 wrz 2010 14:09

Mam takie od roku. Proponuje od razu uszczelnic lepiej miejsce mocowania na haczyk, bo to ich slaby punkt - w tym miejscu sie potrafi przelac blotko i zamoczyc wykladzine pod wycieraczkami.
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dywany gumowe

Post autor: wujeksoul » 20 wrz 2010 16:20

No tak zima idzie, ja "gumowce" dostałem na wiosnę i sobie wdychałem zapach chińskich trampek, teraz jak znalazł. Zapach trochę wywietrzał :) Czy wam dali z dywanikami welurowymi?

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dywany gumowe

Post autor: Kwarcu » 20 wrz 2010 18:33

Głównie daje się gumowe, bo są najbardziej praktyczne. Gumowy można opłukać wodą jak jest błoto albo wytrzepać z piasku, a welurowy ciężko wyprać. Ja dostałem gumowe dywaniki.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Dywany gumowe

Post autor: Misiaq » 20 wrz 2010 19:49

ja dostałem i szmaciane i gumowe, ale jedne i drugie jakoś mi się nie widzą. Materiałowe po 5 miesiącach wyglądają jakby miały 5 lat (chodzi o mój dywan i łatkę pod pedałami). Gumowe znowu są płytkie i nie utrzymają mi ewentualnie większej ilości wody. W poprzednich autach miałem dywaniki z rantem i bardzo mi one pasowały :bigok:

Ogólnie wziąłem 3 komplety, do Avensisa, do Soula i do Sparka i jestem na prawdę zadowolony. Na wiosnę akcja welur oryginał, bo te szmaty chyba pójdą na śmietnik, żywcem dziurę piętą wydeptałem po 8000 km
Obrazek

Kamilczas
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 03 lip 2009 13:32
Czym jeżdzę: Java Brown XL 1.6 CVVT
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Dywany gumowe

Post autor: Kamilczas » 20 wrz 2010 21:37

Ja miałem w salonie do wyboru: gumowe albo welurowe (oczywiście oryginalne KIA). Wybrałem te drugie, bo mi bardziej pasują wizualnie/estetycznie, a poza tym nie lubię tego piszczenia mokrych butów na gumie ;P Zostałem także uświadomiony, że cena tych i tych jest praktycznie taka sama. Już prawie rok je użytkuję i dalej nieźle wyglądają. Oczywiście w miarę regularnie je trzepię z piasku i innego syfu. Nadmienię także, że te welurowe są od spodu pokryte jakąś taką gumą, czy pianką, więc przy umiarkowanym zachlapaniu zbytnio nie przepuszczają wody. Ogólnie jestem z nich zadowolony.

Misiaq
Nasz człowiek
Posty: 430
Rejestracja: 18 maja 2009 18:06
Czym jeżdzę: 1.6 noPB/XL
Lokalizacja: SO

Re: Dywany gumowe

Post autor: Misiaq » 21 wrz 2010 06:57

bede szukal takich miesistych jak w BMW albo Audi, gruby prawdziwy welur, a mie jakas psedo szmata. Swoje wytrzepuje i odkurzam co tydzien,ale ogolnie sa wygniecione od prawej piety.

Co do zimowych dywanikow,jeszcze zadne mi nie skrzypialy od wody, natomiast soul jest pierwszym autem gdzie skrzypia nakladki pedalow naciskane mokrymi butami.

Raz jeden sie zagapilem i nie zmienilem na czas szmat na gume i pewnego ranka o maly wlos sie nie zabilem wsiadajac do auta. Dywanik nasiaknal woda i zamarzl w nocy, wsiadajac strzelilem pieknego pirueta :-).
Obrazek

ODPOWIEDZ