Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: janusz14 » 31 sty 2011 13:44

Co myślicie na temat przydatności takiego urządzenia?
http://allegro.pl/mini-kamera-rejestrat ... 61882.html
Nie jest to reklama. Na necie jest tego sporo i są tańsze od tego urządzenia.

Moim zdaniem może być ono przydatne w razie stłuczki bez naszej winy lub innych zdarzeń (jeżeli z naszej to działa w drugą stronę), a poza tym działa jak kamera ułatwiając np parkowanie.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: Kwarcu » 31 sty 2011 16:37

Sama przydatność jest super, już przewinęło się na chwilkę i nie tak dawno na forum takie urządzonko. Przydaje się w razie czego. Tylko problem jest z natury technicznej. Bo te rejestratory trasy mają matryce do bani, jakość obrazu wcale nie powala i odczyt rejestracji jest mimo wszystko trudny, jeśli pojazd nagrywany nie znajduje się blisko nas. Niektórzy sprzedają to nawet chwaląc się, że to nagrywa w jakości HD... Śmieszne, bo nie można tego porównać do nagrań jakości HD. Według mnie lepiej niż to kupić już porządną kamerę cyfrową, która lepiej też będzie stabilizować obraz podczas jazdy, bo te rejestratory to nie są aż tak rewelacyjne. A te rejestratory z górnej półki kosztują tyle, że lepiej już sobie poszukać normalnej kamery cyfrowej i montować w doniczce. Będzie o wiele lepiej i jakość HD będzie jakością HD.
Choć jeśli ktoś chce rejestrator to niech kupi rejestrator, zadanie spełni ale w razie czego może być problem z odczytem rejestracji. Na youtube jest trochę filmików nagrywanych tymi rejestratorami trasy i naprawdę tablice rejestracyjne to widać jak pojazd jest blisko, a jak jeszcze jedziemy polskimi drogami to ten obraz skacze i numery rejestracyjne się rozmazują. Lepiej poszukać dobrej kamery cyfrowej, według mnie. :bigok:

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: kawex » 23 wrz 2011 08:06

Urządzenia w cenie 200zł, może warto czasami zainwestować jak uważacie?

http://technowinki.onet.pl/inne/wiadomo ... tykul.html

tylko z tego co piszą nie mogę wysłać takiego filmiku na Policję żeby ukarała pirata a to traci sens posiadania czegoś takiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: Kwarcu » 23 wrz 2011 12:47

Niby czemu nie możesz? Możesz, już niejeden kierowca został ukarany w taki sposób. Tylko nagranie nie może być przez Ciebie przerabiane i muszą być widoczne numery rejestracyjne. A z tym, jak mówiłem nieraz, może być spory problem. Te kamery nie grzeszą jakością, tablice są czytelne z bliska.

Natomiast jakby ktoś chciał Ci wmówić stłuczkę a wiesz, że nie była z Twojej winy to takie urządzenie może posłużyć jako Twój "świadek". Minus jest taki, że aby być w 100% bezpiecznym (mieć takiego świadka zawsze przy sobie) to trzeba by mieć conajmniej cztery takie kamery - przód, tył, lewa strona i prawa strona pojazdu. :złosliwy:

Generalnie decyzja należy do Ciebie, Twoje pieniądze.

white
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 sie 2011 17:20
Gadu-Gadu: 4165387
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi Black Soul wersja mix :)
Lokalizacja: Działdowo / Olsztyn / Trójmiasto

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: white » 23 wrz 2011 15:13

taka kamerka to dobra rzecz tu masz przykład do czego się może przydać:
http://www.sadistic.pl/klasyczne-wymusz ... t76905.htm

koszt jest nie duży w porównaniu z kosztami wymuszonego odszkodowania.

Mój kumpel też miał z tym nieprzyjemną akcję. Jechał sobie "spokojnie"aż nagle zatrzymała go policja. Na lajcie się zatrzymał, bo ani nie przekroczył prędkości, ani nie był wczorajszy, więc pomyślał że to rutynowa kontrola. Po tym jak go Policjant sprawdził kazał chwile poczekać. Po 5 minutach podjechał dziadzio jakąś corsą. Policjant wbił do samochodu dziadka i po chwili zawołał kumpla Ten zdziwiony wlazł do corsy i zdziwił się podwójnie kiedy dziadek okazał mu filmik, na którym to mój kolega używa pasa dla skręcających do wyprzedzenia dziadka. :rotfll:
Dziadek się obraził, że ktoś go raczył wyprzedzić kiedy to on zgodnie z przepisami zawala drogę, zadzwonił na policję, podał numery kolegi i kazał go zatrzymać najbliższemu patrolowi :D :killer:

czaprak
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 06 gru 2010 22:05
Czym jeżdzę: SOUL RM 11 XL CRDi Java Brown
Lokalizacja: Słupsk

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: czaprak » 06 sie 2013 15:23

Rejestratory - kamerki są coraz bardziej powszechne. Od paru miesięcy czaję na zakup takiego rejestratora. Nie ma mi służyć do zgłaszania policji naruszeń przepisów ruchu drogowego przez innych kierowców. Być może zapis bym użył w celach odszkodowawczych i oby nigdy taki zapis w tym celu nie było potrzebny. Jeżeli koledzy posiadają takie ustrojstwo, to wyrażą opinię o jakości i cenie konkretnego modelu rejestratora. W necie jest mnóstwo opinii, lecz nie jestem przekonany o ich rzetelności.

Awatar użytkownika
Northrop
PAN REZYSER
Posty: 175
Rejestracja: 06 sty 2010 12:37
Czym jeżdzę: Kia Soul L CVVT 1.6 Moonlight-blue
Lokalizacja: Kraków

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: Northrop » 07 sty 2014 14:26

Po przewertowaniu dziesiątek opinii i obejrzeniu nie mniejszej liczby przykładowych nagrań na YouTube, wczoraj wybrałem i zamówiłem wideorejestrator MIO MiVue 358.

Kuriera spodziewam się najpóźniej w czwartek - myślę, że po weekendzie będę już mógł podzielić się na forum pierwszymi wrażeniami.

Awatar użytkownika
JOKER
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2012 09:21
Czym jeżdzę: FL 1.6 GDI L Titanium Silver
Lokalizacja: Toruń

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: JOKER » 10 sty 2014 12:15

No to czekam na pierwsze wrażenia z użytkowania. Ja ciągle odkładam zakup, bo w każdej mi coś nie pasuje. :) Jak nie jakość, to cena. :)
Chyba raczej na pewno, aczkolwiek bynajmniej jakoby poniekąd śmiem przypuszczać, że wątpię.
Obrazek

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: Hary66 » 10 sty 2014 13:10

Ja mam, ale leży w szufladzie w domu juz prawie rok. Jakoś mi sie nie chce tego przypinać.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Northrop
PAN REZYSER
Posty: 175
Rejestracja: 06 sty 2010 12:37
Czym jeżdzę: Kia Soul L CVVT 1.6 Moonlight-blue
Lokalizacja: Kraków

Re: Rejestrator trasy - czarna skrzynka

Post autor: Northrop » 22 sty 2014 15:58

Zgodnie z zapowiedzią chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami po blisko dwóch tygodniach użytkowania wideorejestratora MIO MiVue 358.

Obrazek

CENA
Obecnie (styczeń 2014) urządzenie dostępne jest w cenach od 415 do blisko 500 zł (nie polecam zakupu w większych sieciach ze sprzętem elektronicznym w których cena oscyluje w górnej granicy wskazanego progu). Przy zakupie należy przewidzieć także dodatkowy koszt karty pamięci MicroSD - w zależności od producenta, typu i pojemności jest to kwota od 20 do 150 zł. Sam na początek zdecydowałem się na kartę SanDisk SDHC 8GB Ultra Class 10, którą razem z adapterem (przyda mi się do komputera) zakupiłem w cenie około 40 zł. Pozwala mi ona na zapis audio + wideo (w najwyższej rozdzielczości tj. 1080p) około 2 godzin jazdy.

CO W PUDEŁKU
- rejestrator o przekątnej ekranu 2.4",
- niewielki ale bardzo stabilny uchwyt na szybę,
- kabel zasilający do gniazda zapalniczki (bardzo długi - pozwala na podwieszenie go i przeprowadzenie po obwodzie szyby, przednim słupkiem, przez kokpit do gniazdka),
- samoprzylepne zaciski do montażu i maskowania kabla zasilającego,
- instrukcja i płyta CD z oprogramowaniem,

USTAWIENIA I JAKOŚĆ NAGRAŃ
Urządzenia pozwala rejestrować obraz w jednej z dwóch rozdzielczości: 720p i 1080p. Mniejsza pozwala na wykorzystanie szerszego kąta widzenia (120 stopni) - rejestrowany obraz jest jednak mniej wyraźny i bardziej zakrzywiony (na bokach) względem 1080p dlatego osobiście wykorzystuję jedynie wyższą opcję. Kamera poza obrazem i dźwiękiem rejestruje także odczyty z sensora przeciążeń które można odczytać w formie wykresów (osobne dla każdej z trzech osi) korzystając z udostępnionego przez producenta oprogramowania (wykres prezentowany jest pod nagraniem w związku z czym oglądając materiał widać jakie siły oddziaływały w danym momencie nagrania na urządzenie). G-sensor to sympatyczny dodatek dający pojęcie o zarejestrowanej sile przyspieszenia/hamowania, odśrodkowej i dośrodkowej oraz docisku jednak należy pamiętać że precyzja odczytów jest raczej umowna.

MIO MiVue 358 wykorzystuje sensor przeciążeń do automatycznego uruchamiania trybu awaryjnego (przy dużych przeciążeniach działających na samochód/urządzenie) który sprawia, że nagrywany fragment zapisywany jest w formie ciągłej i nie zostanie automatycznie nadpisany przez urządzenie (kamera rejestruje obraz w formie 3 lub 5 minutowych fragmentów przy czym w przypadku wyczerpania miejsca na karcie, najstarsze pliki są nadpisywane). Tryb awaryjny można także uruchomić ręcznie wciskając w dowolnym monecie specjalnie oznaczony przycisk.

A teraz najważniejsze tj. jakość nagrań - tu odwołam się jedynie do rozdzielczości 1080p bowiem przez ostatnie dwa tygodnie korzystałem tylko z niej. Na początek przyjęta przeze mnie skala:
1 - widoczne linie oddzielające pasy jezdni oraz obszar drogi jedynie w zasięgu oświetlenia reflektorów ew. lamp ulicznych, obraz z ziarnem, mocno nasycony (dominują barwy żółte), tablice rejestracyjne do odczytania dla samochodów jadących z naprzeciwka oraz przed nami w zasięgu reflektorów).
2 - wyraźnie widoczny obszar jezdni i pobocza w zasięgu kilku metrów od samochodu, lekkie ziarno, słabo widoczne tablice rejestracyjne dla samochodów poza zasięgiem reflektorów,
3 - wyraźny obraz z lekkim ziarnem, można odczytać tablice samochodów na sąsiednich pasach, widoczne znaki,
4 - czysty i wyraźny obraz, można odczytać tablice samochodów na sąsiednich pasach, widoczne twarze przechodniów, znaki i tablice reklamowe,
5 - czysty i bardzo wyraźny obraz, można odczytać tablice samochodów nawet sąsiednich pasach w większej odległości, wyraźnie widoczne twarze przechodniów, znaki, tablice reklamowe itp.

DZIEŃ | MIASTO + TRASA | bezchmurnie, pochmurnie, deszcz, śnieg, mgła | ocena: 5 |
PORANEK (po wschodzie słońca) | MIASTO + TRASA | bezchmurnie, pochmurnie | ocena: 5 |
PORANEK (po wschodzie słońca) | MIASTO + TRASA | deszcz, śnieg, mgła | ocena: 4 |
ŚWIT (przed wschodem słońca) | MIASTO + TRASA | bezchmurnie | ocena: 4 |
ŚWIT (przed wschodem słońca) | MIASTO + TRASA | pochmurnie, deszcz, śnieg, mgła | ocena: 3 |
ZMIERZCH (przed zachodem słońca) | MIASTO + TRASA | bezchmurnie, pochmurnie | ocena: 5 |
ZMIERZCH (przed zachodem słońca) | MIASTO + TRASA | deszcz, śnieg, mgła | ocena: 4 |
WIECZÓR (po zachodzie słońca) | MIASTO + TRASA | bezchmurnie | ocena: 4 |
WIECZÓR (po zachodzie słońca) | MIASTO + TRASA | pochmurnie, deszcz, śnieg, mgła | ocena: 3 |
NOC | MIASTO | bezchmurnie, pochmurnie, deszcz, śnieg, mgła | ocena: 3 |
NOC | TRASA | bezchmurnie, pochmurnie | ocena: 2 |
NOC | TRASA | deszcz, śnieg, mgła | ocena: 1 |

PODSUMOWANIE
Po dwóch intensywnych tygodniach użytkowania jestem bardzo zadowolony z zakupu. Cena urządzenia moim zdaniem jest adekwatna do jego osiągów a te w warunkach codziennych (u mnie: głównie miasto, rzadziej trasa, częściej za dnia niż w nocy) sprawdzają się świetnie. Prostota montażu i wykorzystania urządzenia to dodatkowe zalety które sprawiają, że stało się ono moim stałym towarzyszem w codziennej podróży. Jedyne poważniejsze zastrzeżenie mam względem pojemności baterii - ta bowiem wystarcza na około 40 minut. Jeśli jednak (jak ja) nie planujecie jazdy bez zasilacza, nie powinno być to problemem. Reasumując - MIO MiVue 358 mogę z czystym sumieniem polecić.

KAMERA A SOUL
Na koniec chciałbym zwrócić uwagę, że wideo-rejestrator (niezależnie od marki) dobrze sprawdza się w naszych Duszyczkach z uwagi na bardo dobrą widoczność z przodu jaką dysponujemy :) (szczególnie gdy urządzenie zamontowane jest w pobliżu lusterka)

ODPOWIEDZ