Rowery

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

SirChris
Nowy....
Posty: 9
Rejestracja: 02 cze 2011 12:02
Czym jeżdzę: benzyna xl
Lokalizacja: Warszawa

Rowery

Post autor: SirChris » 07 cze 2011 10:20

Wożę samochodem rowery od 20. lat. Na niskich samochodach (Cinquecento, Uno, Palio) woziłem na dachu. W 2000 r. kupiłem Toyotę Yaris Verso i wtedy w Norauto nabyłem bagażnik mocowany do haka holowniczego. Jest to platforma zbudowana z rurek i profili zamkniętych, na którą można postawić 3 rowery (do 65 kg razem). Rowery mocuje się kołami na paski do rynieniek, a ich ramy do ustawianych pionowo pałąków. Zaczep zamykany na kluczyk, z tyłu deska ze światłami i ramką na tablice. Całość sprawuje się znakomicie przez 11 lat. Jeżdziłem po niemieckich i duńskich autostradach, nawet ponad 130 km/godz. Jeździłem też po bezdrożach Suwalszczyzny i Roztocza. A jeszcze dodam, że platforma odchyla się, aby można było otworzyć tylną klapę bez zdejmowania rowerów. Pzdr

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Rowery

Post autor: kawex » 07 cze 2011 10:24

Widziałem coś takiego i faktycznie jest to chyba najlepsze rozwiązanie jakie jest na naszym rynku. Niezbędny tylko jest montaż haka. Jak ktoś z Was montował hak to gdzie podpięta jest wiązka elektryczna?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rowery

Post autor: Kwarcu » 07 cze 2011 14:34

Rob68 montował, pamiętam. Tylko taki prosty, bez żadnego oświetlenia, itp.
http://mojasoul.pl/viewtopic.php?f=21&t=893

ODPOWIEDZ