Sensor deszczu

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

pawel180472
Nowy....
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2013 18:52
Czym jeżdzę: 1.6

Sensor deszczu

Post autor: pawel180472 » 03 maja 2013 06:21

Witam czy ktoś montował taki sensor
Pytam bo na allegro jest taki sensor do kia soul za 150 zł
I czy są z tym jakieś poważne problemy :strzelac:

Interpunkcja jeszcze mnie mało obchodzi, ale błagam nie róbcie takich byków ortograficznych. Są przeglądarki, które podkreślają błędy, polecam.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Sensor deszczu

Post autor: Hary66 » 03 maja 2013 21:11

Ja mam taki sensor na prawym fotelu. Przy trzeciej kropli każe włączać wycieraczki. A tak na serio w Soulu bardzo mi brakuje patentu z BMW - wycieraczki pracują w trybie ciągłym, samochód zatrzymuje się - przechodzą w tryb czasowy, samochód rusza - znów ciągły.
Pawle, załącz linka do czujnika. Chętnie popatrzymy.
Pozdrawiam, Hary.

pawel180472
Nowy....
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2013 18:52
Czym jeżdzę: 1.6

Re: Sensor deszczu

Post autor: pawel180472 » 03 maja 2013 23:55


Awatar użytkownika
mwxx
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2012 19:33
Czym jeżdzę: czarny XL1.6 disel
Lokalizacja: Dębica

Re: Sensor deszczu

Post autor: mwxx » 04 maja 2013 20:47

.....Że zapytam, po co ten bajer w Kia ? :?: :shock:

pawel180472
Nowy....
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2013 18:52
Czym jeżdzę: 1.6

Re: Sensor deszczu

Post autor: pawel180472 » 04 maja 2013 22:10

A po co w BMW :klutnia2:

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Sensor deszczu

Post autor: grisza » 05 maja 2013 00:05

mwxx - dla wygody - takie rozwiązanie to nie jest zbędny bajer, a przydatna rzecz. Różnica w opadzie deszczu na szybę jadącego a stojącego np. na światłach auta jest bardzo duża i często widać jak ludziom wycieraczki wachlują bez sensu po niemal suchej szybie w trybie ciągłym.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sensor deszczu

Post autor: Kwarcu » 05 maja 2013 00:35

Może ja się nie znam, ale pewne czynności za kierownicą przynajmniej nie dają zapomnieć, że jedzie się autem a nie siedzi się na tyłku w domowym fotelu i można sobie myśleć o niebieskich migdałach. :czujnik:

Nie przeczę, że to wygodny bajer, ale po prostu moim zdaniem pstryknięcie przełącznikiem przy kierownicy to żadne wyzwanie, nie dekoncentruje w prowadzeniu auta, wręcz przeciwnie. A jak ktoś leniwy to jest tak jak mówisz Grisza - ma śmigające bez sensu wycieraczki na postoju.

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Sensor deszczu

Post autor: grisza » 05 maja 2013 13:45

Wszystko co Kwarcu piszesz to prawda i ciężko się z tym nie zgodzić. Równie dobrze jednak sensor deszczu czy też regulację głośności radia przy kierownicy też można uznać za wygodny bajer, bo przecież włączyć wycieraczki gdy widzimy że pada czy też sięgnąć do pokrętła na panelu zmnienić głośność to żadna skomplikowana czynność. Ja takie rozwiązanie porównam trochę do różnicy w klimatyzacj manualnej a automatycznej. Przekręcić stopień temperatury lub siłę nawiewu w manualu też nie jest trudno, ale jednak większym komfortem jest klimatronic, gdzie raz włączasz i zapominasz. I tak można się bawić w wymienianie kolejnych udogodnień. Niestety świat zapiernicza do przodu i rozleniwia nas na każdym kroku coraz bardziej. Robimy się wygodniejsi, bardziej wymagający i niestety bardziej leniwi. Czy ktoś z nas zrezygnowałby z pilota do telewizora - chyba nie.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sensor deszczu

Post autor: Kwarcu » 05 maja 2013 14:30

Grisza zgadzam się z tym, że idziemy do przodu, itp. Ale nie do końca mnie zrozumiałeś, bo chodzi o to, że pewne gadżety poza tym, że są wygodne to nie mają swojego aspektu bezpieczeńśtwa. Bo regulacja radia w kierownicy jak najbardziej OK, nie odrywasz rąk od kółka i wszystko super. Dlatego też mówię o wycieraczkach(ściślej o sensorze), że to w niczym nie pomaga, tylko rozleniwia i daje zapomnieć o tym, że jesteś w aucie po to aby się zająć prowadzeniem. Przełącznik jest przy kierownicy, więc też nie odrywasz rąk od kółka. Ale oczywiście zgoda, mamy XXI wiek i nie trzeba sobie odmawiać wygody. ;)

Awatar użytkownika
mwxx
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2012 19:33
Czym jeżdzę: czarny XL1.6 disel
Lokalizacja: Dębica

Re: Sensor deszczu

Post autor: mwxx » 13 maja 2013 11:45

że się wcinam....ja tam mogę żyć bez tego sensora :bigok:

a w kwestii postępu fakt auta teraz są coraz bardziej zbajerowane, mysląc za kierowcę, na plus to wygoda,
ale wielkim minusem jest to, że przez to tracą swego ducha,
teraz praktycznie każde auto to puszka naszpikowana elektroniką i czujnikami z innym znaczkiem marki
a samochody kiedyś miały swój własny charakter... który je od siebie wyróżniał
pamiętam jako mały chłopiec byłem z rodzicami nad morzem maluchem bez klimy, dziś to niewyobrażalne,
a przecież ludzie nadal są tacy sami jak kiedyś ...
pozdro

ODPOWIEDZ