Podlokietnik z Cik Car

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: morsvin » 26 cze 2009 15:29

Właśnie dziś kurier dostarczył mi podłokietnik (wraz z półka – o czym wspominałem w temacie półki). Moim zdanie jest on całkiem poprawny. :aha: Ekologiczna skóra raczej dobrej jakości – znacznie lepszej niż oryginalny „badziew” przy dźwigni zmiany biegów. Montuje się go na konsoli dołączonymi 4 wkrętami (z zaślepkami) i przykrywa on obecny tam schowek - :smirk: niestety coś za coś. Za te pieniądze tzn. 155zl jest ok :ok: Część miękka wysuwa się do przodu na jakieś 3-4cm oraz się podnosi (podobnie zresztą jak cały podłokietnik). W środku przyjemne w dotyku wyścielenie schowka. Generalnie jest OK i nie mam specjalnych zastrzeżeń szczególnie, że w oryginale kosztuje prawie 1000zł. :chytry:
W moim jednak przypadku ujawnił się poważny problem :wmur: Mianowicie po przymierzeniu podłokietnika na miejsce stwierdziłem, że jest krzywy :zły2: Objawia się to tym, że jest umieszczony nie centralnie pośrodku pomiędzy fotelami. Dotyka do fotela pasażera a od mojego fotela dzieli go odległość ok 2cm. Niestety nie jest to do przyjęcia. :zolta: No może jeszcze gdyby było odwrotnie. Ale jednak uważam, że powinien być umieszczony centralnie. :foch: Pooglądałem go dokładnie i zbadałem, że wina leży po stronie niedokładnego montażu cześć górnej z dolną. Otwory na śruby mocujące na, których trzyma się część górna ( podnoszona) i jednocześnie, na których się podnosi - wywiercone są nie współosiowo. :niewiem: Przesuniecie wynosi ok 0,4 cm jednak to wystarczy żeby w efekcie podłokietnik był skrzywiony w stronę pasażera o ok. 2 cm. Napisałem więc do firmy :kontrakt: Przyślą mi nowa cześć dolna (co im zasugerowałem zamiast wymiany całego podłokietnika) i sam wywiercę otwory tak jak powinny być (współosiowo) i będzie ok. :oczko: Jako ciekawostkę przytoczę co napisał mi Pan z tej firmy (czym mnie rozbawił prawie do łez) :hehe2: Otóż Pan uznał, że to niemożliwe żeby otwory były krzywo nawiercone i że wina leży na pewno po stronie producenta samochodu. :przebacz: Czyli, że krzywo jest zamontowana konsola środkowa w aucie albo fotele. :hehe3: I co Wy na to? :rotfl: Ha...Ha...Ha... Tak sie składa, że mam wykształcenie techniczne i sporą praktykę a nie np. gastronomiczne ( bez urazy oczywiście). Więc stwierdzenie czy sos jest prosto czy krzywo (w tym przypadku nie współosiowo) nie jest raczej problemem. :bajer: Generalnie podłokietnik polecam :oki: Na koniec dodam, że zamówiłem też welurowe dywaniki. Też są ok. Brak jednak otworów mocujących w dywanikach na przód a te na tył powinny być może trochę większe bo wypełniają jedynie wnękę w podłodze a w takim przypadku przetłoczenie w głębi będzie zawsze brudne od butów.
Epsi

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: Mish » 27 cze 2009 10:51

Nie korzystam praktycznie rzecz biorąc z tego ostatniego schowka pomiędzy fotelami, więc chyba skontaktuję się z CIK CAR w sprawie podłokietnika :)
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: morsvin » 01 lip 2009 17:25

Własnie dziś dotarła przesyłka z tą dolną cześcią :galy: wywierciłem sam otwory i jest OK :oczko:
Epsi

B17
Nowy....
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2009 15:32
Lokalizacja: Sołlowo

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: B17 » 01 lip 2009 21:32

może jakieś fotki ?

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: miazg » 01 lip 2009 22:04

B17 - zdjecia obydwu podlokietnikow byly wrzucane, w tym konkretnym topicu. Troche wysilku :)
Obrazek

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: miazg » 03 lip 2009 18:33

Dobra - dzis dotarl do mnie kurierem podlokietnik i dywaniki. Podlokietnik juz zamontowany - 4 srubki na krzyz, doslownie 5 minut roboty - w plastiki tunelu srodkowego wkrety wchodza jak w maslo. Profilaktycznie, zeby nic nie skrzypialo (w koncu to plastik oparty o plastik), wykleilem miejsca styku gabka do uszczelniania ram okiennych :)
Obrazek

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: morsvin » 03 lip 2009 22:40

Ciekawy pomysł!!! Nie pomyslałem o tym ale jak na razie nic nie skrzypi... Twój był prosty rozumiem? Troche juz z nim przejechalem i uważam, że mógłby byc bardziej sztywny... Ale i sam korpus tunelu nie jest za sztywny i to moze dlatego... Poza tym raczej nie bedę na nim siadał... :oczko:
Epsi

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: miazg » 03 lip 2009 23:32

Prosty prosty, ale nie pomyslalem, zeby dokrecic srube, ktora jest zamocowany do postawki i teraz latwiej go odchylic niz otworzyc :)
Obrazek

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: morsvin » 04 lip 2009 09:51

Mam to samo :oczko: ma mocny magnes... ale nie chce mi się narazie odkrecać...
Epsi

Awatar użytkownika
grnfish
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2009 17:22
Czym jeżdzę: Black Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM
Lokalizacja: Switzerland

Re: Podlokietnik z Cik Car

Post autor: grnfish » 06 lip 2009 09:39

Mam takie pytanie zamawialiscie podlokietnik wysuwany czy zwykly?
Twingo '97 --> Almera '96 --> Soul '09 --> Hyundai Santa Fe '11 ---> ...? :)

ODPOWIEDZ