Czujniki cofania

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Czujniki cofania

Post autor: rob68 » 30 mar 2009 14:33

Pytanko do posiadających już autka, czy macie czujniki cofania? Czy są z wyświetlaczem czy tylko sygnalizacja dźwiękowa? Jak z wyświetlaczem, to gdzie zabudowany? Mile widziane fotki :)
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Czujniki cofania

Post autor: soul » 30 mar 2009 17:16

Ja jednak będę zakładał do tyłu (kolega jest serwisantem i montuje dla aso kia alarmy i te wszystkie dodatkowe zabawki ). Umieszczę dwa sensory w tylnej nakładce zderzaka na wysokości około 50-55 cm, do tego wyświetlacz diodowy umieszczony pod przednią szybą na półce.

plis
Nowy....
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2009 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujniki cofania

Post autor: plis » 20 cze 2009 23:35

Wyświetlacz cofania z przodu na konsoli to pomyłka i to z 2 powodów: 1 - dziurawi się fajną konsolę, 2 - jak cofasz to patrzysz do tyłu albo w lusterko wsteczne. Próba spoglądnięcia na wyświetlacz może się zakończyć efektownym scratchem zderzaka lub części mu bliskich.

Ja doradzam inne fajne miejsce (sam tam zamontowałem wyświetlacz), a jest nim podsufitka a w zasadzie sufit nad siedzeniami tylnymi w zasadzie tuż przy krawędzi klapy. Wyświtelacz widac w lusterku wstecznym i wszysko jest OK.

Zalety takiego rozwiązania:

1. Krótka droga przewodu (nie trzeba ciągnąc przez cały samochód i rozbierać progów)
2. Bezpieczne cofanie bo człowiek nie lata wzrokiem po 10 różnych miejscach
3. Brak dziur na konsoli

Wad nie stwierdzono. Jedna uwaga: takie rozwiązanie jest możliwe tylko w wypadku gdy jest to plaski wyświetlacz z rozchodzącymi się na boki kolorowymi pasami. Jeżeli ktoś sobie kupi wyrób chiński z olbrzymim monitorem jeszcze z rysunkiem samochodu to masakra. Ja na jego miejscu bym to ukrył i korzystał jedynie z "pipania"

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Czujniki cofania

Post autor: soul » 21 cze 2009 07:01

Miejsce na konsoli przedniej pod szybą jest akurat wielokrotnie sprawdzone i spisuje się takie rozwiązanie wyśmienicie. Konsoli nie trzeba dziurawić.

p.s.
nie ma koniecznosci cytowania wypowiedzi bezpośrednio pod nią :nono: :zolta:

bursztyn
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2009 08:25
Lokalizacja: zielona Góre

Re: Czujniki cofania

Post autor: bursztyn » 21 cze 2009 08:41

Zgadzam się z Soulem, na konsoli jest ok.

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Czujniki cofania

Post autor: rob68 » 21 cze 2009 08:49

Mam tak i chwalę sobie.
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Czujniki cofania

Post autor: malkolm » 21 cze 2009 18:33

W poprzednim aucie tak sobie zamontowałem:
forum2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Czujniki cofania

Post autor: soul » 21 cze 2009 19:59

...i wyglądało ok :bigok:

herkusmonte
Nowy....
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2009 20:22
Czym jeżdzę: Green Tea - XL - Pb

Re: Czujniki cofania

Post autor: herkusmonte » 07 wrz 2009 22:05

Mam czujniki z monitorkiem na konsoli. Ale całość nie współpracuje. Kamerka OK a czujniki działają zupełnie bez sensu.
Może raz na 10 działają poprawnie, pozostałe 9 wrzutek wstecznego to już zupełnie na opak, z przewagą alarmu i odległości 0.000m przy pustej przestrzeni za autkiem z 50 m. Na razie nie mam czasu na ASO.

Awatar użytkownika
krucyfiks
Nowy....
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2009 08:28
Czym jeżdzę: Soul XL 1,6 CRDI Vanilla

Re: Czujniki cofania

Post autor: krucyfiks » 09 wrz 2009 11:03

Moi drodzy widzę że naprawdę niemacie się oco spierać to i gdzie powinien być zamontowany wyswietlacz czujnika cofania i jak powinien wyglądać to tylko kwestia gustu i wygody każdego z nas.Powiem wam więcej znam przypadki gdzie ludzie dośc znacznie pouszkadzali sobie autka a zwłaszcza mowa o Paniach, zaufali całkowicie własnie takim gadżetom jak czujniki cofania no i tragedia potem.Rozumiem już w autach dostawczych czy ciężarowych gdzie cofamy na lusterka wtedy owszem zdaje to w jakiś sposób egzamin.Jestem kierowcą z wieloletnim, stażem jeżdzę już 20lat i niejestem zwolennikiem takich pomysłów gdzie czujnik zamnie myśli.Powiem więcej kochani wychodzimy z wprawy zdając się na takie ustroistwo i potem wychodzi jak trzeba zaparkować gdzieś w trudnym miejscu i kaplica, stajemy się pomaleńku kalekami.
Moja rada zdajmy się na nasze własne umiejętności to naprawdę w praktyce procętuje. Osobiscie w soulu uwarzam że jak dlamnie czujnik cofania jaki kolwiek jest zbyteczny....autko jest z tyłu dość ostro zakończone więc ja staje nim na centymetry.
Niezrozumcie mnie źle nieodradzam nikomu używajcie tych czujników tylko nieufajcie dokońca , bo to tylko elektronika która lubi zawodzić.
Soul XL 1,6 CRDI VGT ....Vanilla Shake

ODPOWIEDZ