Czujniki cofania

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
cichy
Uzależniony
Posty: 382
Rejestracja: 06 cze 2009 20:41
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L" tytanium
Lokalizacja: Łódź

Re: Czujniki cofania

Post autor: cichy » 09 wrz 2009 17:41

Masz częściowo rację,ale są sytuacje gdy za samochodem stoi niewidoczny pieniek drzewa i wtedy bum.
Częściowo dlatego bo faktycznie elektronika lubi zawodzić,u mnie dwa razy podczas cofania zauwazyłem że czujniki nie piszczały,na szczęście cofam na lusterka a z tyłu był duży krzak.
Pozdro. :smirk:

Awatar użytkownika
grnfish
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2009 17:22
Czym jeżdzę: Black Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM
Lokalizacja: Switzerland

Re: Czujniki cofania

Post autor: grnfish » 04 paź 2009 10:38

mam zamontowany czunik cofania ale tylko tyl. 4 czuniki w tylnim zdezaku - bardzo ladnie zamontowane i do tego sygnal dzwiekowy ktorego glosniczek zamontowany jest w bagazniku jednak na odpowiedniej wysokosci i nie wadzi zadnym rzeczom przewozonym z tylu. Czujnik zamowilem specialnie dla mojej zony - ot ostrozny zawsze ubezpieczony :oczko:
Twingo '97 --> Almera '96 --> Soul '09 --> Hyundai Santa Fe '11 ---> ...? :)

Awatar użytkownika
Kets
Bywalec
Posty: 133
Rejestracja: 14 maja 2009 17:18
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT 124 KM - XL Black Soul
Lokalizacja: Gryfino

Re: Czujniki cofania

Post autor: Kets » 16 lut 2010 20:47

Niestety w gratisie trafił mi się czujnik bez wyświetlacza, z samym głośniczkiem.
Po trzech miesiącach użytkowania jeden z czyjników umieszczonych w zderzaku "wpadł do środka".
I moje pytanie, czy z bagażnika mogę się dostać jakoś do czujników? Czy jest możliwość dostania się do zderzaka, bez wielkiej demolki? :slinka:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Czujniki cofania

Post autor: soul » 16 lut 2010 21:18

Pięknie, nie ma co, takich fachowców z ASO to bym :but:
Jak sensor wpadł do środka to musieli nieźle rozwiercić otwór w zderzaku.
Na twoim miejscu poprosiłbym o naprawę w ramach gwarancji.

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Czujniki cofania

Post autor: malkolm » 16 lut 2010 23:08

przypomniało mi się jak znajomy dawno temu montował szyberdach w polonezie, to mu panowie wycięli po zewnętrznych rantach i mu szklany daszek wpadł do środka :) musieli mu kupić większy szyberdach :) a u ciebie to niestety tylko wymiana zderzaka wchodzi w rachubę, nie odpuszczaj
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

kuwo
Nowy....
Posty: 11
Rejestracja: 21 gru 2009 23:53
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi M Vanilla Shake
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujniki cofania

Post autor: kuwo » 17 lut 2010 23:26

Mamy czujniki cofania, bez wyświetlacza - tylko dźwięk (głośnik w bagażniku). Ze względu na kształt zderzaka zewnętrzne czujniki łapią również przeszkody poza obrysem auta co bywa irytujące. Po kilku tygodniach stosowania uważam że można się bez tego gadżetu obejść, a już cena jaką oferuje diler za montaż to gruba przesada (1k pln, niby jako bonus).

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Czujniki cofania

Post autor: Mish » 18 lut 2010 07:54

jeśli są dobrze zamontowane, to bardzo się przydają... ja tak właśnie mam i sobie chwalę
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Czujniki cofania

Post autor: shafted » 19 lut 2010 07:09

Ja mam tylko dwa czujniki - zamontowane na tej czarnej nakładce zderzaka, nie chciałem dziur w lakierowanym zderzaku, powiem szczerze - przydają się.
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

refrik
Nowy....
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2010 22:32
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi, vanilliowa eLeczka
Lokalizacja: Łódź

Re: Czujniki cofania

Post autor: refrik » 20 kwie 2010 17:08

Wlasciwie to pytanko do cichego ponieważ jesteś z tej samej miesciny i masz L a zauważyłam na Twoim tyle :zlosnik4: tz. na zdeciach że masz zamontowany czujnik cofania -Podziel się proszę informacją gdzie i za ile robiles i ewentuane jakieś uwagi do modelu jaki posiadasz?

Awatar użytkownika
cichy
Uzależniony
Posty: 382
Rejestracja: 06 cze 2009 20:41
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L" tytanium
Lokalizacja: Łódź

Re: Czujniki cofania

Post autor: cichy » 20 kwie 2010 20:02

Ja czujniki dostałem razem z innymi gratisami od dealera,cztery czujki i głośniczek w bagażniku ,dźwięk przy cofaniu słychać dobrze pomimo tego że głośnik jest schowany (mam schowek i podłogę bagażnika od XL).
Przy cofaniu trzeba pamiętać że to tylko elektronika i może zawodzić,zdarzyło mi się dwukrotnie że czujniki nie piszczały.
Większość dealerów w 2009 roku dawała czujniki i alarm gratis...czasami też więcej niż to . :smirk:

ODPOWIEDZ