Czujniki cofania

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Czujniki cofania

Post autor: Dziq » 21 kwie 2010 09:43

Osobiście używam czujników cofania i uważam je za całkiem przydatne, również te które łapią poza obrysem auta, bo czasem parkuję przy dość chamskim murku, do którego praktycznie muszę się przytulić, a Mietkiem już parę razy go przerysowałem. Mietek miał czarne zderzaki, więc strata praktycznie żadna, a tutaj to jakoś mi szkoda.
Wyświetlacz mam umieszczony na suficie z tyłu auta w taki sposób, że ładnie widzę go w lusterku wstecznym. Po prawdzie to nigdy na niego nie patrzę, bo bardziej interesują mnie widoki przez tylną szybę, tudzież lusterka boczne. Sygnał dźwiękowy przydaje się bardzo w sytuacjach, gdzie parkujemy równolegle przed samochodem węższym i niższym ustawionym przodem do tyłu Solniczki. Wtedy w lusterkach niewiele widać i kilka już razy zatrzymałem się tylko dlatego, że czujnik wył, a ja myślałem, że mam jeszcze sporo miejsca, po czym okazało się, że jestem ciut blisko.

drum
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 05 kwie 2009 19:58
Czym jeżdzę: SOUL 1.6 CVVT (L) Titanium Silver
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujniki cofania

Post autor: drum » 05 lip 2010 12:59

Mam do Was pytanie, a jak Wam sprawują się czujniki cofania. Ja mam zestaw z wyświetlaczem i zauważam, że chyba coś mi ostatnio niewłaściwie działają dwa czujniki po prawej. Ustawiając się przed zaparkowanym samochodem, wyświetlacz wskazuje mi tylko przeszkodę po lewej stronie (te wyświetlające się kreski). Po prawej stronie nie ma natomiast żadnego wskazania, mimo, że za samochodem stoi równolegle samochód.
Tak się zatem zastanawiam, czy może prawe dwa czujniki mają jakieś niewłaściwe ustawienie, badziej skierowane na prawą stronę, ponieważ łapią przede wszystkim przeszkody, ustawione na prawym rogu samochodu.
Mam nadzieje,że zrozumiecie ten mój "mętny" wywód.W każdym razie chodzi mi o to, czy te czujniki lubią sobie pofiksować? :mrgreen:

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Czujniki cofania

Post autor: kawex » 20 cze 2011 16:14

Chcę samodzielnie zamontować sobie czujniki cofania na tył. Wystarczy mi sam sygnał, umieszczony gdzieś w bagażniku. Na allegro jest tego na pęczki czy można wybrać pierwszy lepszy czy lepiej jakiejś konkretnej firmy? Czy sam montaż jest skomplikowany jeśli chodzi o podłączenie elektryczne?
Obrazek

ODPOWIEDZ