Wycieraczki

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Wycieraczki

Post autor: sowapl » 05 gru 2009 14:42

Mała rzecz a taka zmiana :) Właśnie wymieniliśmy standardowe wycieraczki na Bosch Aero Twin - o niebo lepszy wygląd wg nas :)
oto fotkaObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: miazg » 05 gru 2009 16:52

No dobra, wyglad wygladem, ale czy jest jakas roznica w pracy takich wycieraczek?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wycieraczki

Post autor: Kwarcu » 05 gru 2009 18:44

Mi jakoś specjalnie nie podchodzą :zolta: No, ale kwestia gustu. Co do ich pracy to zapewne mniejsze opory powietrza teraz są i spadły o 0,001% :zlosnik4:

q8122
Nowy....
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2009 21:35
Czym jeżdzę: cee'd HB 1,6 DOHC
Lokalizacja: Krosno

Re: Wycieraczki

Post autor: q8122 » 05 gru 2009 22:44

To są wycieraczki wykonane w technologii płaskiego pióra, nie mają stelaża metalowego jak zwykłe wycieraczki.
Cee,d ma identyczne ale, o ile dobrze widzę , mają inny adapter. Te od cee,da kosztują w ASO 160 zeta, natomiast można takie kupić na Allegro produkcji Boscha, Valeo itd i kosztują ponad 100 zł.
Płaskie pióra lepiej przylegają do szyby i są efektywniejsze od zwykłych.
Ostatnio można było kupić podobne w Biedronce tyle, że "no name" za śmieszną cenę tj 9,99 za sztukę. Trzeba znać długości, te w Soulu i upewnić się, czy adapter również podchodzi. Ja akurat kupiłem do Polo mojej małżonki i jest nimi zachwycona.

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: miazg » 05 gru 2009 22:58

Hm... nie wiem, musialbym zobaczyc na zywo roznice, bo to dla mnie tylko puste hasla :) Na razie stwierdzam z radoscia, ze fabryczne wycieraczki po ponad 12kkm nie wskazuja wiekszych sladow zuzycia - tj. nie gubia po drodze wody i nie rozmazuja, a skoro nie widac roznicy to po co przeplacac? :)
Obrazek

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Wycieraczki

Post autor: sowapl » 05 gru 2009 23:54

tak sobie czytam.....i odpowiadam. Wymieniliśmy wycieraczki gdyż ich praca pozostawiała ogromnie dużo do życzenia. Co prawda nadal był ciche ale jakość zbierania wody.....poniżej tragedii. Wycieraczka kierowcy zostawiała co najmniej cztery smugi , z tego jedna najgrubsza pozostawała w każdym cyklu pracy, pozostałe był widoczne przy wychyleniu na zewnątrz, przy powrocie powiedzmy , że znikały. Wycieraczka pasażera to była istna tragedia w ostatnim czasie. Paski na zebrze są rzadsze niż smugi które był podczas pracy. Praktycznie podczas już średniego deszczu widoczność pasażera była praktycznie żadna. To jedna sprawa. Druga to taka iż wycieraczki to standardowe Bosch Aero Twin: kierowca 600 mm długości pióra, pasażer 500 mm. Nie ma żadnego adaptera, przejściówki ani nic poza tym. Pasują jak ulał, założone wg instrukcji na opakowaniu. Poza tym zaznaczę, iż ich obsługa to czysty banał. Polecam spróbować zdjąć "fabryczne" :chytry: . Co do ceny to też bez przesady. Komplet dwóch wycieraczek w Makro nie kosztował nawet 100 zł, podejrzewam, że na Allegro można taniej ale z racji już w/w tragicznej pracy wymiana była konieczna na CITO.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: Mish » 06 gru 2009 11:20

mi po 17kkm działają bez zarzutu, ale jak będę zmieniał, to też na Bosch Aero Twin - miałem je w poprzednim aucie i faktycznie są lepsze
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Wycieraczki

Post autor: sowapl » 03 sty 2010 13:52

uprzedzając pytania co do rodzaju... i w celu ułatwienia zakupów przez internet podaję oznaczenia kodowe wycieraczek wg BOSCH-a :
przód kierowca : AERO TWIN AR 24 U , pasują do C2/C3 , Megane II ,
przód pasażer : AERO TWIN AR 20 U , pasują do Laguna II , BMW Serie 3
udanych zakupów i miłego użytkowania :)
Obrazek

ODPOWIEDZ