półka do bagażnika

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Witt
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 04 maja 2009 17:42
Czym jeżdzę: Kia Soul

Re: półka do bagażnika

Post autor: Witt » 05 lut 2010 13:00

Po wyjęciu środkowej części piszczenia nie ma, więc pewnie jest tak, jak kukuku2 napisał, to środek jest za mało sztywny. Nie wiem tylko, czy dźwięk pochodzi z styku części wewn. i zewn, czy też tego nieruchomego obramowania z wnętrzem samochodu. Chyba skończy się na aluminiowym profilu wklejonym pod spód...

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: półka do bagażnika

Post autor: mordimer » 30 lis 2010 11:27

Poszukuję tej półeczki w oryginale już miesiąc - z marnym skutkiem... wiedziony desperacją skontaktowałem się z jednym z angielskich dealerów. Oto istotnie jest tak, że do każdego modelu Soul angielscy dealerzy dodają gratis tylną półkę /jeśli jej nie ma/, tyle że trzeba się o to upomnieć. Półki sprowadzane są gdzieś z Czech, ale dokładnie producenta mi nie określił. lekko się wykręcając. Ta sama półka, zamówiona u angielskiego dealera kosztuje nieco ponad sto funtów brytyjskich, co w zestawieniu z kosztami przesyłki przestaje być radosne niestety :zły2:

Tak sobie pomyślałem: gdybyśmy zdołali ustalić, gdzie w Czechach te półki produkują i zamówić hurtowo dla wszystkich chętnych userów, mogłoby się to opłacić :roll: Niestety nie mam znajomych w Czechach a internet mi jakoś nic nie podpowiada :oops:
pozdrawiam - mordimer

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: półka do bagażnika

Post autor: uuuuplask » 30 lis 2010 11:35

Jak coś mam w miarę blisko do Czech a zimą to co weekend tam jestem :oczko:

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: półka do bagażnika

Post autor: mordimer » 30 lis 2010 12:44

Z tego, co piszą, to fabryka Kia jest w czeskich Noszowicach... ale jest także na Słowacji a dla Anglika to może być jedno i to samo... zwłaszcza, że praktycznie drobne części do Kia i Hyundaia mogą w obu krajach produkować jacyś podwykonawcy :roll:
pozdrawiam - mordimer

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: półka do bagażnika

Post autor: Hary66 » 30 lis 2010 13:50

Takie "pierdółki" to z reguły robią podwykonawcy. Na mojej półce jest made in Spain. Dotarcie do podwyknawcy nie będzie niestety zbyt łatwe, bo fabryka kupuje z reguły za minimalną cenę.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: półka do bagażnika

Post autor: janusz14 » 30 lis 2010 17:59

Podróbki półek montowane przez Kia są przede wszystkim niezdolne do wytrzymania obciążeń. Brak im sztywności.
Poza tym są estetycznie i nie trzeszczące z racji zastosowanych materiałów.
kupić w Leroy Merlin lekkie kształtowniki aluminiowe o przekroju prostokąta, wkleić w technologiczne profile, a potem od spodu okleić tym samym materiałem, którym są wykończone.
Będzie fabryka.

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: półka do bagażnika

Post autor: mordimer » 30 lis 2010 21:19

Ja nie mówię o podróbkach, lecz o półkach fabrycznych, bo takie właśnie sprowadzają angielscy dealerzy :idea:
pozdrawiam - mordimer

komandos
Uzależniony
Posty: 177
Rejestracja: 21 kwie 2009 20:16
Czym jeżdzę: KIA SOUL CVVT 1,6 Jawa Brown XL
Lokalizacja: LAJKONIK

Re: półka do bagażnika

Post autor: komandos » 30 lis 2010 21:29

Serwus Pany !
Nie miałem tej półki od zakupu i już praktycznie nie chcę jej mieć (auto XL z przyciemnionymi szybami z kratką),
bo i tak praktycznie nic nie widać, a najważniejsze że nic mi nie skrzypi...

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: półka do bagażnika

Post autor: mordimer » 30 lis 2010 21:46

Widzisz - ja dość często przewożę w bagażniku rzeczy drobne i szlag jasny mnie trafia, gdy słyszę jak się przemieszczają :wmur:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: półka do bagażnika

Post autor: Kwarcu » 30 lis 2010 22:22

Mordimer, ale to ta półka właśnie skrzypi i to ona będzie Ciebie dodatkowo drażnić. :czujnik: Co do drobnych rzeczy, to może w jakieś skrzyneczki poukładać i nie będzie nic latało? Bo półka na pewno Ci nie wygłuszy przesuwających się po bagażniku przedmiotów.

ODPOWIEDZ