półka do bagażnika

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: półka do bagażnika

Post autor: Dżaguś » 30 lis 2010 23:18

janusz14 pisze:Podróbki półek montowane przez Kia są przede wszystkim niezdolne do wytrzymania obciążeń. Brak im sztywności.
Poza tym są estetycznie i nie trzeszczące z racji zastosowanych materiałów.
kupić w Leroy Merlin lekkie kształtowniki aluminiowe o przekroju prostokąta, wkleić w technologiczne profile, a potem od spodu okleić tym samym materiałem, którym są wykończone.
Będzie fabryka.
jakbyś był blisko....dałbym Ci buziaka :oczko: zrobię dokładnie tak jak piszesz :)
DUSZA KIJANKI

Awatar użytkownika
mordimer
SPECYFICZNY DIAGNOSTA
Posty: 336
Rejestracja: 17 paź 2010 19:05
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla Shake, Suzuki Splash
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: półka do bagażnika

Post autor: mordimer » 01 gru 2010 09:08

Czy to oznacza, że skrzypi półka oryginalna, czy może zamiennik? Ja już zlokalizowałem skrzypiący element w tyle pojazdu i jest to nakładka plastikowa podłogi w okolicy zamka klapy tylnej... wystarczy ją nacisnąć symetrycznie z obu stron zamka i kwiczy... wiec może to nie półka :roll:
pozdrawiam - mordimer

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: półka do bagażnika

Post autor: Dżaguś » 01 gru 2010 09:34

zaiste specyficzny :rotfll:
DUSZA KIJANKI

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: półka do bagażnika

Post autor: Kwarcu » 01 gru 2010 16:42

Mordimer nieważne jaka - podróbka za 200zł lub oryginał za 1000zł, obie nie są specjalnie sztywne, skrzypią, itp. Lepiej kupić profile w Castoramie na przykład i samemu półkę zrobić, przynajmniej wyjdzie o wiele taniej, z lepszym efektem, no i ta bezcenna duma, że zrobione własnoręcznie. :bigok: Każdy może zostać bohaterem w swoim aucie. :złosliwy: Sam się za to zabieram od ponad roku. :rotfll: Przyszłego lata nie ma bata, będę działał z półką.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: półka do bagażnika

Post autor: janusz14 » 01 gru 2010 16:51

Kwarcu, nie wyjdzie taniej i estetyczniej, uwierz mi. Lepiej zmodyfikować podróbkę.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: półka do bagażnika

Post autor: Kwarcu » 01 gru 2010 17:15

Wyjdzie taniej, bo jak kupisz podróbę za te 150-200 zł i dokupisz do tego profile aluminiowe to jesteś stratny. Same profile, do tego kawałek jakiejś sztywnej dykty albo tworzywa sztucznego i obszyć to materiałem wyjdzie taniej, dużo taniej. Co do estetyki to jak kto umie, jedni zrobią lepiej inni gorzej, kwestia możliwości szyjącego i jego fantazji. :bigok:

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: półka do bagażnika

Post autor: janusz14 » 01 gru 2010 17:28

Masz u mnie dobrą whisky jak zrobisz tę półkę taniej i estetyczniej niż adaptację podróby. Jeżeli nie to ja mam u Ciebie adekwatną flaszkę.
Pasi?

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: półka do bagażnika

Post autor: Kwarcu » 01 gru 2010 18:02

Problem tylko tkwi w tym co dla Ciebie oznacza estetyczniej i ładniej. :czujnik: Bo są gusta i guściki. Ale póki co nie musimy sobie nic kupować, bo do lata jest ponad pół roku. :oczko:
Natomiast myślę, że da się zrobić ładną półeczkę samemu, taniej a nawet ładniejszą. Zawsze można pokusić się o jakiś haft, forumowe logo i może do produkcji wprowadzę forumowe półki. :rotfll:

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: półka do bagażnika

Post autor: janusz14 » 01 gru 2010 18:27

OK, to bez flaszki, zrób i daj zdjęcia na forum bo pewnie ja nie mam wyobraźni, a Ty masz fajny koncept do realizacji przez innych.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: półka do bagażnika

Post autor: soul » 01 gru 2010 18:49

Janusz a co z Twoimi zdjęciami? :chytry:

ODPOWIEDZ