skrobaczka

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
KLIK
Uzależniony
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2009 06:10
Gadu-Gadu: 3036521
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L"
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: skrobaczka

Post autor: KLIK » 20 sty 2010 14:03

Mish pisze:P prawdą jest też, że stojąc z włączonym silnikiem możemy dostać mandat...
za co mandat??
FF MK3->FF MK4->Megane Coupe->Laguna PH II->Peugeot 307->KIA SOUL "L" Vanilla Shake
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: skrobaczka

Post autor: matrix » 20 sty 2010 15:52

Kupiłem w norauto cos co wyglada jak pokrowiec na szybe ,cena 12PLN pomyslałem ze za tą cene to pewnie bedzie zwykły szajsik .
Ale tu wielkie zdziwienie mrozy na kaszubach wynosiły do -25 c ,a szyby zero szronu zapomniałem co to skrobaczka i jaka oszczędność czasu. :kierownik:
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: skrobaczka

Post autor: Mish » 20 sty 2010 16:25

KLIK pisze:
Mish pisze:P prawdą jest też, że stojąc z włączonym silnikiem możemy dostać mandat...
za co mandat??
Pozostawienie pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym - art. 60 ust. 2 pkt 3 - 100 zł

Zabrania się kierującemu:
1. oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu;
2. używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem;
3. pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;
4. ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu;
5. używania opon z umieszczonymi w nich na trwałe elementami przeciwślizgowymi.
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: skrobaczka

Post autor: matrix » 20 sty 2010 17:29

Mish to martwy przepis raczej nikt sie tego nie czepia wyjatek ciągnięcie za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu; używania opon z umieszczonymi w nich na trwałe elementami przeciwślizgowymi.
PS. jak masz wrednego sąsiada co donosi na policje to zostaniesz zapewne tylko upomniany
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
KLIK
Uzależniony
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2009 06:10
Gadu-Gadu: 3036521
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L"
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: skrobaczka

Post autor: KLIK » 21 sty 2010 07:15

Zawsze mogę powiedzieć ze odpaliłem Auto przed chwilką i chciałem poprawić wycieraczkę albo coś w tym stylu. :zlosnik: tak jak kolega uważam że to martwy przepis. W sądzie łatwy do podważenia.
FF MK3->FF MK4->Megane Coupe->Laguna PH II->Peugeot 307->KIA SOUL "L" Vanilla Shake
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
grnfish
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2009 17:22
Czym jeżdzę: Black Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM
Lokalizacja: Switzerland

Re: skrobaczka

Post autor: grnfish » 21 sty 2010 10:05

W Szwajcarii takze mamy taki przepis i o dziwo bardzo duzo osob go przestrzega :) ja do pierwszego upomnienia nie zamierzam... jak narazie cisza i tego bede sie trzymac :smirk:
Twingo '97 --> Almera '96 --> Soul '09 --> Hyundai Santa Fe '11 ---> ...? :)

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: skrobaczka

Post autor: Mish » 21 sty 2010 12:03

matrix, martwy czy nie istnieje... i na jego podstawie mogą wlepić mandat...
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: skrobaczka

Post autor: LordMorte » 07 lut 2010 08:31

SOUL pisze:Skrobanie zamarzniętych szyb to średnio dobry pomysł bez względu jaka mamy skrobaczkę.
Wystarczy ustawić nawiew na szybę i ma obroty wentylatora a po mniej niż 1 minucie szyba będzie rozmrożona.
Stary, jezeli masz szybe oszroniona i nie masz -20 na dworze, to MOZE po minucie przy uzyciu wycieraczek i spryskiwaczy bedziesz mial rozmrozona szybe, natomiast jezeli szron jest duzy lub szyba jest oblodzona, to mozesz zapomniec o minucie i celuj w ponad 5 minut. Przy ekstremalnych temperaturach tej zimy przy pracy 10 minutowej szyba potrafila sie rozmrozic w 1/3 sama.

W Focusie mam np podgrzewana przednia szybe (cudowny gadzet) i przy mocno oszronionej szybie w zyciu po minucie nie bedziesz mial rozmrozonej szyby.

ODPOWIEDZ