Montaż relingów dachowych w ASO

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
mwxx
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2012 19:33
Czym jeżdzę: czarny XL1.6 disel
Lokalizacja: Dębica

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: mwxx » 23 kwie 2013 10:05

jedna uwaga po montażu :czujnik:

wiązka z kablami idzie bezpośrednio pod rynienką od strony pasażera, na koniec auta, więc od tej strony trzeba uważać by nie rozpruć kabli, na drugą strone przechodzi w poprzek dachu belką nad centralnym oświetleniem i również idzie do tyłu,
wiec jedyna bezpieczna strona bez kabli to ta nad kierowcą,
myślę, że jeśli ktoś chce montowac relingi w celach wizualnych nie odciągał bym podsufitki tylko nagwintował otwory w dachu i przykręcił je od góry srubą blacha jest tam potrójna, więc spoko wystarczy na kilka zwojów,
ja chcę je wykorzystać również czasem na lekki box, wiec dałem śruby od góry a pod podsufitkę nakrętki na szerokie podgumowane podkładki, oczywiście obciążenie boxa nie może być zbyt duże bo ogólnie Kia jest delikatna

już teraz mogę stwierdzić że relingi do Soula jakie widziałem na allegro - chyba robione w Polsce, takie cienkie,montowane tylko do poszycia dachu to raczej kiepski pomysł, bo sam dach to tylko jedna cienka blacha, a te oryginalne montuje się w rynienkach a tam jest faktycznie 3 warstwy blachy - oryginalne wzmocnienie
spawanie czegokolwiek bym też nie polecał , zbędna robota :mam:

Ok... teraz mogę popatrzeć na mojego Soula i po wykonanej robocie pomyśleć nad porządnym browcem :pub:

pozdro !!

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Hary66 » 09 sty 2014 22:41

Masz może jakieś fotki z tej operacji ( i nie chodzi mi o picie browca) ???
Pozdrawiam, Hary.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Hary66 » 10 sty 2014 16:15

Jak ktoś ma pecha, to po całości.
Wczoraj znalazłem w necie ofertę sprzedaży oryginalnych relingów do Soula. Napisałem maila, poprosiłem o fotki i jak dzisiaj zadzwoniłem, to się dowiedziałem, że sie właśnie sprzedały!!!
Ktoś on nas jest szczęśliwym nabywcą???
Pozdrawiam, Hary.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Hary66 » 20 sty 2014 23:24

Uparłem się i już.
Szukałem tych relingów i szukałem i nic ciekawego nie mogłem znaleźć. No to poszerzyłem zakres poszukiwań i znalazłem fabrykę akcesoriów w Guangzou, oczywiście w Chinach. Na zdjęciach wyglądają podejrzanie podobnie do tych, które pojawiały się czasem na naszych portalach aukcyjnych. Mail z zapytaniem i bardzo szybka odpowiedź. Cena za komplet + przesyłka = 150 USD, co daje ok. 460 zł. Nie wiem ile w tym ceny relingów a ile przesyłka (DHL). Mają być za max. 1,5 tygodnia. Nie wiem czy uda mi się je teraz zamontować bo oczywiście przyszła zima ale jak nie, to będą leżału w salonie i cieszyły oko. Chyba się nie rozeschną.
Bo nie planuję jeździć z boxem na dachu, ale relingi miały być to i będą. I moja prośba do mwxx'a albo innych forumowiczów, którzy samodzielnie montowali relingi. Ktoś ma jakieś fotki???
Pozdrawiam, Hary.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Hary66 » 26 sty 2014 19:45

Relingi przyszły bardzo szybko, po ok. tygodniu od zamówienia. Takie nowe, ładne i świecące.
Szkoda tylko że są do innego samochodu i do Soula zupełnie nie pasują.
Napiszę ładnego maila do tego żółtego zakutego łba i zobaczę co zaproponuje. W razie czego trzeba będzie się zalogować na forach Soula w GB, USA i w Kanadzie, żeby inni nie popełnili tego samego błędu.
Zobaczymy co będzie.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: kawex » 27 sty 2014 11:08

A do jakiego samochodu pasują?
Obrazek

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Hary66 » 28 sty 2014 20:57

Według zdjęć na stronce, to są relingi do ....
Porshe Cayenne.
No mając taki skarb wypadałoby tylko zmienić zamochód.
Muszę sie poważnie zastanowić nad tym Porshe...
Pozdrawiam, Hary.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Hary66 » 31 sty 2014 21:40

Oczywiście w Chinach mają teraz nowy rok i oczywiście nikt na maile nie odpowiada.
I jeszcze jedna sprawa. Te relingi są tylko dekoracyjne, przyklejane taśmą dwustronną do dachu...
Trzeba jednak uważniej czytać to co jest napisane, a nie to co chce się przeczytać.
Jakby ktoś coś wiedział, to dalej poszukuję relingów.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
milosz6047
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 21 lut 2011 10:09
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT tomato red
Lokalizacja: Wyszków

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: milosz6047 » 02 lut 2014 15:28

O kurka...

ODPOWIEDZ