Montaż relingów dachowych w ASO

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
grnfish
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2009 17:22
Czym jeżdzę: Black Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM
Lokalizacja: Switzerland

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: grnfish » 02 lip 2009 09:38

napisali ze nie wplynie to na gwarancje ale jak wspomniales poprosze ich o to na pismie chociaz mam to w mailu :) no ale dodatkowe zabezpieczenie zawsze moze sie przydac :)

Zdjecia beda dopiero pod koniec wrzesnia... samochod bedzie do odebrania pod koniec sierpnia ale ja odbiore go dopiero w polowie :)

Napewno nie omieszkam wrzucic fotek do galerii :)
Twingo '97 --> Almera '96 --> Soul '09 --> Hyundai Santa Fe '11 ---> ...? :)

Awatar użytkownika
grnfish
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 cze 2009 17:22
Czym jeżdzę: Black Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 197 KM
Lokalizacja: Switzerland

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: grnfish » 02 lip 2009 15:38

Oswiadczenie mam ze nie wplywa to na gwarancje na pismie :) wiec mozna montowac.. jezeli oczywiscie jest zamontowane w ASO Kia
Twingo '97 --> Almera '96 --> Soul '09 --> Hyundai Santa Fe '11 ---> ...? :)

Awatar użytkownika
cichy
Uzależniony
Posty: 382
Rejestracja: 06 cze 2009 20:41
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L" tytanium
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: cichy » 02 lip 2009 17:39

To sa chyba relingi polskiego producenta?
Orginalne wyglądają masywniej,i są mocowane w dwóch punktach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wisko
Nowy....
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2010 12:02

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Wisko » 03 sie 2010 08:30

morsvin pisze:Nie mówili bo sami nie wiedzieli... Nie bez przyczyny relingi można zamówić tylko do wersji XL :oczko:
Pozdrawiam wszystkich. W kwestii montażu relingów do jest jeszcze ciekawiej. Dealer KIA w Rzeszowie sprzedał mi Soul'a z zamontowanymi relingami (zgodnie z fakturą), a teraz gra na zwłokę bo chyba już do niego dotarło że montaż relingów oznacza utratę gwarancji. Standardowa odpowiedź "w tym tygodniu ten problem rozwiążemy".posting.php?mode=quote&f=21&p=2273#. Chyba muszę poszukać bagażnika bezrelingowego. A co ja sobie myślę na ten temat mieści się w kategorii słów powszechnie uważanych za obelżywe. Życzę pozostałym bardziej kompetentnych sprzedawców.

Najpierw się witamy w odpowiednim dziale oraz uzupełniamy profil(miasto,samochód). Pozdrawiam, Kwarcu.

Awatar użytkownika
cichy
Uzależniony
Posty: 382
Rejestracja: 06 cze 2009 20:41
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L" tytanium
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: cichy » 03 sie 2010 08:47

Pytałem w Marvelu w Łodzi ,montaż relingów orginalnych bez utraty gwarancji,w fabryce też montują w otworach w dachu.
(chyba że je kleją) :rotfl:

Awatar użytkownika
MZ000
Nowy....
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2010 21:15
Czym jeżdzę: Renault Kangoo 1.5DCI

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: MZ000 » 12 sie 2010 22:29

Witam.
A czy są do SOUL-a bagażniki z belkami poprzecznymi np. Thule? Zgłębiał ktoś temat? Jest to solidne ,tak że można sobie darować relingi?

Awatar użytkownika
mwxx
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2012 19:33
Czym jeżdzę: czarny XL1.6 disel
Lokalizacja: Dębica

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: mwxx » 23 mar 2013 23:44

witam, odswieżam temat
a więc..... mam zakupione oryginalne relingi i mam też Kia Soul w wersji XL bez relingów
chcę to jakoś ze soba połaczyć, przeczytałem wiele w tym temacie ale nie znalazłem konkretów,
czy ktoś już je montował ?
bardzo prosze o info w temacie :D

Awatar użytkownika
mwxx
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2012 19:33
Czym jeżdzę: czarny XL1.6 disel
Lokalizacja: Dębica

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: mwxx » 25 mar 2013 21:06

OK dopisuję dalszy ciąg story....
pytałem tu i tam i byłem u magika, sam w garażu raczej nie przykręcę tego w sposób który pozwala bez obaw latać z boxem
jeśli miały by być tylko dla ozdoby myślę, że można dać sobie samemu radę jeśli ma sie parę rąk :bigok:
już umówiłem się w Rzeszowskim Aso zamontują to po świetach, trzeba odkręcić podsufitkę i wprowadzić montażowe śruby od wewnątrz by dokręcić relingi od góry na dachu takie mocowanie daje pewność, że nie zobaczymy swego boxa przed sobą na asfalcie w razie awaryjnego hamowania, będzie to kosztować około 500 pln, myślę, że jeszcze znośnie jak na ceny w Aso,
jak wszystko już dopnę podam koszt całej operacji wraz z zakupem relingów

pozdro :)

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Hary66 » 25 mar 2013 22:21

No gdzie Ty zdobyłeś te relingi???
Ja szukam od prawie 3 lat i na oryginały na aledrogo nie trafiłem. W aso zapodali takie ceny, żeby chyba klienta zniechęcić. Pisz, gdzie zdobyłeś i jeżeli to nie wielka tajamnica - były bardzo drogie czy tylko drogie?
Da się jeszcze kupić?
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Montaż relingów dachowych w ASO

Post autor: Kwarcu » 26 mar 2013 12:16

Hary - co jakiś czas pojawiają się rozbite Soule z relingami. Wystarczy spytać czy na części też sprzedaje wózek. Pamiętam, że kiedyś dość długo pewien człowiek z Płocka miał tych części od groma, relingi też. Słabo się starasz. :zlosnik:

ODPOWIEDZ