Osłona silnika

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Osłona silnika

Post autor: Dżaguś » 26 sie 2010 17:55

a ja optuję za dobrze wyprawioną skórą z dzika :oczko:
DUSZA KIJANKI

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Osłona silnika

Post autor: shafted » 27 sie 2010 13:32

Soulu: ja wiem że dobrze, ty wiesz że dobrze - ale naród w ciemnocie dalej żyje :zlosnik4:
moim zdaniem najlepszy był by kompozyt: kevlar na osnowie karbonu w żywicy - mówią że mało odprysków na nim jest (szczególnie od kalibru 9mm para) :hehe3:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Osłona silnika

Post autor: Dziq » 28 sie 2010 19:46

Chyba na odwrót? Włókna węglowe w osłonie kevlarowej? Bo kevlar w osłonie z włókien węglowych jest jak zakładanie zbroi pod skórę ;). No i włókna węglowe pomimo całego stada zalet są dość kruche.

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Osłona silnika

Post autor: shafted » 28 sie 2010 20:37

osnowie :czujnik: w celu zmniejszenia wagi takiego kompozytu a zarazem nie osłabieniu jego własności fizycznych :zlosnik: ale oczywiście może być też żeliwne w dieslach :złosliwy:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Denis
Nowy....
Posty: 17
Rejestracja: 15 lip 2010 19:17
Czym jeżdzę: CRDI L Bright Silver
Lokalizacja: Mierzyn k. Szczecina

Re: Osłona silnika

Post autor: Denis » 29 sie 2010 11:35

W osłonie jest otwór na spuszczanie oleju , jeżeli mi się uda to zrobię fotkę i zamieszczę na forum . Wygląda bardzo solidnie, tak jak wcześniej pisałem jak płyta pancerna - trudno określić grubość i prawdę mówiąc dokładną jej budowę tzn czy to stal oxydowana czy w jakiejś otulinie oraz wagę - nie widziałem jej przed montażem tylko leżąc pod autem po wszystkim , takie same (przeważnie kia ceed ) są montowane w kijankach policji. Koszt całkowity w serwisie POLMOTOR w Szczecinie 695 zł. z montażem.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Osłona silnika

Post autor: janusz14 » 22 wrz 2010 16:28

Minął prawie miesiąc od zakupu osłony silnika. Czy jesteś z niej zadowolony, a jeżeli tak to jakie ma plusy? Czy wycisza silnik?

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Osłona silnika

Post autor: Dziq » 24 wrz 2010 17:14

A skąd pomysł, że osłona wyciszy silnik? No w każdym razie skąd pomysł, że zrobi to w sposób zauważalny? Przecież to tylko kawał blachy przykręcony od spodu komory silnika.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Osłona silnika

Post autor: janusz14 » 24 wrz 2010 17:52

Tak sobie myślę, że jeżeli dodatkowo na tę blachę nakleję od wewnątrz matę akustyczną to osiągnę podobny efekt jak przy wytłumianiu drzwi dla potrzeb car audio. Silnik (przynajmniej na zewnątrz) powinien zupełnie inaczej być słyszalny. Następny etap do wyciszenie grodzi kabiny. Może się mylę? Ponadto sama grubość blachy już powinna wytłumić zewnętrzny dźwięk silnika.

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Osłona silnika

Post autor: Dziq » 24 wrz 2010 20:31

Przecież ta blacha nie otula silnika szczelnie. Równie dobry efekt uzyskasz nakrywając go durszalkiem. Proponuję ci taki eksperyment - zakryj połowę głośnika dłonią i zobacz jaki jest efekt - gwarantuję ci, że niewielki, a ciało przecież nieźle pochłania dźwięki. Zgodzę się za to, że wygłuszenie ścianki ogniowej powinno przynieść zdecydowanie lepszy efekt.

Jeszcze jedno - jeśli uszczelnisz jakimś cudem komorę silnika od spodu tak naprawdę nie wiadomo jaki to będzie miało wpływ na chłodzenie silnika, a jeśli jakiś będzie miało, to na pewno nie pozytywny.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Osłona silnika

Post autor: janusz14 » 29 wrz 2010 18:45

Dzisiaj zamontowałem tę pancerna osłonę silnika rodem z Petersburga. I powiem, że jej montaż bez wcześniejszej praktyki i instrukcji jest dosyć czasochłonny. Po rozpracowaniu technologii montażu to bez problemu. Polski dystrybutor nie raczy dołączać instrukcji. Osłona nie posiada otworu spustowego oleju ale jej demontaż, zależnie od sprawności mechanika 5- 10 min.
Zalety: bezpieczeństwo dla silnika i skrzyni biegów ich czystość oraz moim zdaniem jednak ciszej, przynajmniej na zewnątrz.

ODPOWIEDZ