Bagażnik na klapę, haka

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Bagażnik na klapę, haka

Post autor: malkolm » 18 kwie 2010 20:33

Mam pytanie do praktyków, co sądzicie o bagażnikach na rowery montowanych na klapę bagażnika lub haka? Bo mocno się zastanawiam nad czymś takim, dachowy jakoś mnie nie pociąga, bo nie mam ochoty podnosić roweru nad głowę, taki leniwy jestem.
Moje przemyślenia są takie:
Bagażnik na haka:
plusy: stabilniejszy, pozostaje hak -jakby by potrzebny, z osobnym oświetleniem, jakiś taki pewniejszy (tak mi wygląda)
minusy: cena - same bagażnik droższe + cena haka- którego na razie nie potrzebuję,
Bagażnik na klapę - plusy hakowego są minusami tego itp.
Co polecacie? Co odradzacie?
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: wujeksoul » 18 kwie 2010 20:38

Niewyjaśniona kwestia z tablicą rejestracyjną. Wg głupich polskich przepisów nie można ot tak zrobić kopii z tablic samochodu :)
Wypadałoby mieć osobne na ów bagażnik = bzdura, ale nie wiem czy nie całkiem aktualna jeszcze.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Kwarcu » 19 kwie 2010 15:04

Słuchaj jak byłem w salonie w zeszłym roku i mieli katalogi/prostpekty Soul`a to było tam takie zdjątko. Był to doczepiany bagażnik na rowery - montowany był pod zderzak, więc zapewne na otwory haka holowniczego i na tyle tego bagażnika było miejsce na tablicę rejestracyjną - zapewne można sobie zdjąć ze zderzaka i wkręcić na ten bagażnik. Dwa rowery chyba były na tym bagażniku zamocowane. Popytaj w salonie czy nie sprowadzają takich oryginalnych. Według mnie solidna konstrukcja.

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: shafted » 19 kwie 2010 15:16

też to widziałem, coś takiego istnieje ale najpierw załóż sobie hak żeby mieć przyczepkę na której przywieziesz do salonu górę papierowych banknotów Narodowego Banku Polski :) za to cudo
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: miazg » 19 kwie 2010 15:22

Mialem taki bagaznik na klape bagaznika kiedys - byl bardzo fajnym rozwiazaniem z dwoma zastrzezeniami:
- po dluzszej trasie odksztalcal zderzak (2 rowery po parenascie kg + pare kilo bagaznika)
- nie ufalbym gumowym stopkom w starciu z delikatnym lakierem Soula. W tamtym aucie zderzaki byly nielakierowane, wiec nie bylo ich zal
Obrazek

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: rob68 » 19 kwie 2010 15:23

Też od jakiegoś czasu rozpatrywałem sposób przewożenia rowerów. Naczytałem się o bagażnikach trochę i podobnie jak malkolm miałem dylemat. Wybrałem jednak bagażnik na hak, moim zdaniem pewniejszy niż ten na klapę.
Natomiast jeśli chodzi o bagażnik dachowy, pewnie bardzo niewygodny w przypadku naszego autka, ze względu na jego wysokość.
Właśnie jadę w środę zamontować hak holowniczy.
Kupiłem na niego bagażnik typu "nożyce" ,Thule 970 (na 2 rowery).
Jak będę po pierwszych testach, to opiszę wrażenia.
Mam nadzieję, że rowery nie będą zbytnio zasłaniać świateł, które jednak są wysoko, i nie będzie konieczne dodatkowe oświetlenie.
Co do tablicy rejestracyjnej, przepisy są u nas do d.., nie można "wyrobić" legalnie trzeciej tablicy, ale też nie można zrobić za "dokładnej" kopii samodzielnie. Wyczytałem, że najlepiej wydrukować i zalaminować numer bez niebieskiego prostokąta itp.
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: marcinwuwua » 19 kwie 2010 19:27

Bagażnik z katalogu to bagażnik Thule nie wiem czy dokładnie ten później moge sprawdzić:)
http://www.allegro.pl/item1000895219_ba ... y_945.html
Obrazek

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: malkolm » 19 kwie 2010 20:38

a przypomniałem sobie ostatnio że podobno (tak chyba było w katalogu) do środka mieszczą się pełnowymiarowe rowery :w łeb: do środka może i tak ale chyba jak się dach obetnie bo mi ostatnio taki 17 cali (rama) nie chciał wejść przez klapę :/
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: rob68 » 25 kwie 2010 20:14

Dzisiaj wypróbowałem bagażnik. Miałem na początku troszkę obawy czy to jest aby dobra metoda przewozu rowerów, dzisiaj już mogę stwierdzić, że jest OK! Polecam. Pozostaje kwestia czy zasłaniają światła? Wg. mnie nie jest aż tak źle. Natomiast trzeba się posiłkować dodatkową tablicą rejestracyjną, bo jej nie widać.
Obiecane fotki:
Bagaznik.JPG
Bagaznik2.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Kwarcu » 25 kwie 2010 22:38

Źle nie jest, choć wygląda trochę niestabilnie, ale na zdjęciu to nie to samo co na żywo, więc może się mylę.

ODPOWIEDZ