Bagażnik na klapę, haka

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

kaga
FORUMOWY MARUDA
Posty: 169
Rejestracja: 23 kwie 2009 20:49
Lokalizacja: podgórne

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: kaga » 26 kwie 2010 08:57

rob68 pisze:Miałem na początku troszkę obawy czy to jest aby dobra metoda przewozu rowerów,
ja się tylko upewniłem ,że to nie jest dobra metoda , bynajmniej na normalnych "polskich" drogach , rowery wystają z boku samochodu i niewiele potrzeba aby jakiś myślący inaczej ich nie zauważył ,lekkie uderzenie i tył załatwiony , dochodzi jeszcze ekonomia ,zużycie paliwa pewnie wzrasta o 40% :?
heart and soul , one will burn

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: rob68 » 26 kwie 2010 14:03

Wbrew pozorom, jak to wygląda - jest stabilne. Nie powiem, że rowery w ogóle nie drgają, bo drgają, ale niewiele,po centymetrze. Tak samo "pracują" umieszczone na dachu.
Co do zużycia paliwa, wydaje mi się że będzie mniejsze aniżeli z rowerkami na dachu, ponieważ nie dają takiego oporu.
Poza tym na pewno będzie niższe, bo nie jechałem z tym ładunkiem tak, jak zwykle, tylko do 90-100 km/h.
Rowery wystają poza obrys auta, to fakt, trzeba uważać. Albo kupić mniejsze :hehe2:
Ciekawy filmik, test bagażników : http://www.youtube.com/watch?v=AvZ8bC3bQj0
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Kwarcu » 26 kwie 2010 15:49

No właśnie minus taki, że bałbym się autostradą jechać te 130 km/h z takim czymś. :czujnik: A wiadomo, że mało kto jeździ przepisowo, więc przy takich typowo autostardowych prędkościach (porównując z Niemcami) może być źle.

Odnośnie spalania to wiadomo, że rośnie, ale jakby przypiął do haka przyczepę to też rośnie, więc normalna sprawa, że im więcej się dołoży z zewnątrz do auta to poza oporami powietrza dochodzi większa masa no i pali więcej.

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: ilfing » 12 maja 2010 07:43

Zamierzam kupić bagażnik na 2 rowery montowany na hak. Jeśli ktoś użytkuje taki w którym rowery są ustawiane w szynach i mocowane za koła oraz dodatkowo górą za ramę + światła + rejestracja, proszę niech się podzieli swoimi doświadczeniami.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Kwarcu » 12 maja 2010 17:15

Raczej będzie ciężko z takim użytkownikiem na forum. ;)

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: ilfing » 12 maja 2010 17:32

Będzie ciężko z jakiego powodu ? Czy masz jakieś informacje że taki platformowy bagażnik rowerowy się nie nadaje do tego auta ? Hak już mam zamontowany. Proszę o wytłumaczenie. Mam w innym aucie bagażnik na dach ale jakoś mi nie pasuje a w Soulu ze względu na wysokość tym bardziej. Natomiast taki który prezentuje rob68 jak wiem z doświadczenia, nie separuje wystarczająco rowerów i się trochę obijają czego nie lubię. Ale może się mylę ?

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Kwarcu » 12 maja 2010 17:46

Ciężko będzie z tego powodu, że nikt nie ma dokładnie takiego bagażnika jakiego szukasz. To czy będzie pasował to mnie nie pytaj, nie mam bagażnika na rowery i nie będę mieć, bo mi zbędny. Natomiast rob68, który ma bagażnik na haku, ale nie taki jak chcesz, sobie chwali. Może o takim prostszym pomyślisz? Bo nikt Ci nie powie tu nic na temat takiego "wypasionego" bagażnika na rowerwy w Soul`u. Nikt go nie ma.

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: ilfing » 12 maja 2010 18:06

Hmm...jeśli sobie chwali to może warto spróbować. Dziękuję uprzejmie.

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: rob68 » 12 maja 2010 19:36

Potwierdzam, jestem z niego zadowolony.
W rzeczywistości jest lepiej niż to wygląda na fotach.
Pozdrawiam
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: ilfing » 12 maja 2010 19:52

Ok, dzięki. Skorzystam z dobrych doświadczeń, zawsze to parę PLN w kieszeni zostanie w porównaniu z tym co zamierzałem pierwotnie kupić. :D

ODPOWIEDZ