Bagażnik na klapę, haka

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SOUL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej SOUL.

Moderator: Kwarcu

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: shafted » 12 maja 2010 21:19

pytanie do posiadaczy haka:
dlaczego nie podepniecie pod niego przyczepki? na przyczepkę rowery i w drogę? co was ogranicza w tym względzie?
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: ilfing » 12 maja 2010 21:32

Z pewnością nic nas nie ogranicza. A już na pewno nie ogranicza nas przekonanie że jedynie nasza racja jest słuszna.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Kwarcu » 12 maja 2010 23:16

Przyczepkę trzeba zarejestrować i jeszcze poprowadzić gniazdo, żeby światła w niej podpiąć do auta, a gniazda nikt chyba nie montował. To równa się większe koszta, bo sam zakup przyczepki to cena haka z montażem. Oczywiście myślę o takiej w miarę sensownej przyczepce.

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Dziq » 13 maja 2010 09:43

No i z przyczepką nie można się (teoretycznie) nigdzie pobujać z sensowną prędkością.

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: shafted » 13 maja 2010 10:07

a z rowerami przyklejonymi do bagażnika to można?
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Dziq » 13 maja 2010 13:11

O ile się orientuję nie ma przepisu, który by tego zabraniał.

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: miazg » 13 maja 2010 13:35

Dziq pisze:No i z przyczepką nie można się (teoretycznie) nigdzie pobujać z sensowną prędkością.
Si, nawet na autostradzie wolno maks. 80kmh jechac. Co wydaje sie rozsadne, bo przy 120kmh przyczepki, szczegolnie lekko obciazone, wesolo podskakuja grozac wyczepieniem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: Kwarcu » 13 maja 2010 13:59

Nie tyle co wyczepieniem, bo jak jest dobrze zamocowana na kulce to porywa tył samochodu w "lepszym" kierunku. Lepszym dla podskakującej przyczepki. :zlosnik4: Dlatego warto wtedy mieć tą przyczepkę maksymalnie obciążoną(oczywiście na tyle maksymalnie, żeby masa całkowita nie wymagała od przyczepki własnych hamulców). Tu racja, przepis ogranicza.

Taki bagażnik nie jest ograniczony przepisami, ale jego konstrukcja nie nadaje się na jazdę z prędkościami większymi niż 100 km/h. Więc w zasadzie nie ma dużej różnicy. Poza tym spalanie nie będzie wysokie jak się wolniej pojedzie. ;) No i mając przyczepkę - chyba lepiej dojechać później i z rowerami w bezpiecznym miejscu(a nie na haku za klapą przypięte), niż dotrzeć szybciej i zgubić rowery na autostradzie stwarzając zagrożenie dla innych.

Awatar użytkownika
ilfing
Nowy....
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2010 10:36
Gadu-Gadu: 806903
Czym jeżdzę: 1,6 crdi / L / Titanium
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: ilfing » 13 maja 2010 14:41

Przyczepka i rowery na przyczepce to niepotrzebne komplikowanie prostej sprawy. Mam tysiące przejechanych kilometrów z rowerami i mogę powiedzieć że dobry !! bagażnik na dachu (Soul trochę za wysoki) lub na haku, zapewnia że śmigasz bezpiecznie z dowolną prędkością. Nie zdarza się żeby rowery zgubić, bagażniki dobrych producentów uczestniczą w symulacjach ekstremalnych zdarzeń i są tak konstruowane by zagrożenie było ograniczone. Niedogodności to : spalanie większe o około 1-2 litry na 100 km, większe zawirowania powietrza gdy jedziesz za ciężarówka, odczuwalne chybotanie rowerów gdy jedziesz po dziurawych drogach. Ale korzyści dla mnie są ewidentne - używam w wakacje lub weekendy - dowożę rowery tam gdzie chcę sobie na nich pojeździć - zdejmuję z auta i jazda. No ale co kto lubi... Ja w każdym razie polecam...

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Bagażnik na klapę, haka

Post autor: rob68 » 13 maja 2010 14:50

Zgadzam się z ilfing (odnośnie chybotania rowerów po nierównej drodze, trochę wystających poza obrys rowerów), poza jednym.
Z rowerami podróżuję z prędkością raczej nie większą niż 90-100km/h, co znajduje odbicie w zużyciu paliwa.
O dziwo z tego, co zaobserwowałem jest niższe, z racji mniejszych prędkości.
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

ODPOWIEDZ