Uszkodzona Szyba Czołowa

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
KLIK
Uzależniony
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2009 06:10
Gadu-Gadu: 3036521
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L"
Lokalizacja: Kołobrzeg

Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: KLIK » 29 paź 2010 08:36

Witam.
Mam pytanie. dziś jechałem droga wojewódzką, spod pojazdu jadącego przede mną wyleciał kamień i zbił mi szybę czołową w aucie. Pierwsze co zrobiłem to zadzwoniłem pod 997 przyjechała policja zrobiła notatkę, porobili foto auta i drogi remontowanej na której leżały kamienie. Ja tez mam Fotki uszkodzenia auta i jak wyglądała droga w tym dniu.

Szyba + uszczelka w ASO kosztuje około 2200Pln, super że jest w magazynie centralnym a nie u skośnookich przyjaciół.
Jeśli ktoś miał z takim czymś do czynienie to proszę o pomoc co dalej mam robić szkoda mi to z AC bo polecą zniżki żałuję że nie wykupiłem za 50Pln pakietu szyby.
FF MK3->FF MK4->Megane Coupe->Laguna PH II->Peugeot 307->KIA SOUL "L" Vanilla Shake
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: janusz14 » 29 paź 2010 09:39

Ustal zarządcę drogi i zgłoś roszczenie dokładnie opisując i dokumentując okoliczności zdarzenia, wskaż zaniechania zarządcy powodujące jego odpowiedzialność na zasadzie winy.

Przepisy ustawy z dnia 21 marca 1985r o drogach publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2000r nr 71 poz. 838 z późn. zm.) stanowią, że do podstawowych obowiązków ciążących na zarządcach dróg należy szeroko rozumiane zobowiązanie do wykonywania ogółu prac remontowych i zabezpieczających, przywracających pierwotny stan nawierzchni oraz bieżących robót konserwacyjnych, porządkowych i innych, których celem jest poprawa i zwiększenie bezpieczeństwa ruchu.

Musisz wykazać, że zarządca nie wywiązał się z nałożonych ustawą obowiązków.

Najpewniej zarządca ma ubezpieczoną odpowiedzialność cywilna i w jego imieniu ubezpieczyciel będzie decydował o wypłacie lub odmowie odszkodowania i zapewniam Cię, że będzie to droga przez mękę.

Dlatego też zgłoś szkodę z AC u swojego ubezpieczyciela żebyś nie spotkał si z zarzutem niepowiadomienia o szkodzie w terminie i odmową odszkodowania.

Jeżeli jakimś cudem uzyskasz w krótkim czasie odszkodowanie z OC to po prostu zrezygnujesz z wypłaty z AC.

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: wujeksoul » 29 paź 2010 12:23

Jeżeli tam było ograniczenie i znak informujący o zagożeniu, albo przynajmniej znak ograniczajacy do 20-30 km/h to kaputt.
Zarządca nie odpowiada za to, że kierowcy jeżdżą jak wariaci.

Awatar użytkownika
aisak
Uzależniony
Posty: 199
Rejestracja: 17 gru 2009 21:24
Czym jeżdzę: CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: aisak » 31 paź 2010 08:41

Myślę ,że dobrze że nie wykupiłeś pakietu na szybę.Nie wiem w jakiej firmie masz ubezpieczenie,ale z reguły dodatkowe ubezpieczenie na szybę jest realizowane w warsztacie nieautoryzowanym i na zamienniku tj.szybie bez znaczka firmowego.Mogą być później problemy z gwarancją.Poza tym strata 10 % zniżki tylko na AC to chyba niewiele w porównaniu z wartością szyby.A może masz w umowie z ubezpieczycielem zapis, że przy pierwszej szkodzie nie potrąca CI zniżki.Sprawdź to.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: strazak2007 » 31 paź 2010 12:25

problem z gwarancją na co kolego?
to tak jakby trzeba było dobijać powietrze do opon w serwisie kia żeby nie stracić gwarancji na zawieszenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
aisak
Uzależniony
Posty: 199
Rejestracja: 17 gru 2009 21:24
Czym jeżdzę: CRDI M Tomato Red
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: aisak » 31 paź 2010 13:41

Nie uważam tak.Po pierwsze tak jak napisałem montując szybę poza serwisem dostaniesz zamiennik co prawda wyprodukowany w tej samej hucie ale bez logo KIA.Po drugie pompowanie kół to jest czynność z tzw.obsługi codziennej.A wymiana szyby jest to ingerencja w nadwozie auta.Oczywiście uważam ,że fachowcy z nieautoryzowanych warsztatów nie są gorsi od tych z autoryzowanych,a nawet czasami lepsi.Mogę podejrzewać ,że to właśnie oni montują oryginalne szyby na zlecenie autoryzowanych serwisów.Znam takie przypadki.Jakieś trzy tygodnie temu zwróciłem się z tym problemem do KIA POLSKA do skądinąd znanemu innym członkom forum p.Rafałowi Wróblewskiemu.Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.A może na forum jest ktoś taki co przerabiał ten temat ?

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: soul » 31 paź 2010 14:50

Co do szyby ma serwis autoryzowany? :niewiem:
Jedziesz do jakiegos jaan-a i wymieniaja szybe za 40 lub mniej procent kwoty z aso. :bigok:
Dla przemysłu motoryzacyjnego jest kilka korporacji robiacych okienka ze szkla. :cfaniak:

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: strazak2007 » 04 lis 2010 20:41

aisak pisze:Jakieś trzy tygodnie temu zwróciłem się z tym problemem do KIA POLSKA do skądinąd znanemu innym członkom forum p.Rafałowi Wróblewskiemu.Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.A może na forum jest ktoś taki co przerabiał ten temat ?
rafał w. to w wielkim skrócie mega ignorant, który ma na wszystko jedną odpowiedź, ciekaw jestem czy jak pewne czyny wejdą w życie też będzie taki cwany, pewnie w domu jest malutki i jak wraca z pracy gdzie jest bardzo ważny żonka go :w łeb: i stąd jego kompleksy.
Obrazek

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: Hary66 » 04 lis 2010 20:46

Masz ochotę spuścić go po brzytwie ???
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Uszkodzona Szyba Czołowa

Post autor: strazak2007 » 04 lis 2010 21:39

nie no co ty, ja go mam w :doopa2:
Obrazek

ODPOWIEDZ