ubezpieczenie na rok 2013

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
milosz6047
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 21 lut 2011 10:09
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT tomato red
Lokalizacja: Wyszków

ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: milosz6047 » 06 lut 2013 00:44

jakieś tanie propozycje może macie ?

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: soulek » 06 lut 2013 12:43

AXA - pełen pakiet, 60% zniżki 1100 PLN w moim przypadku.

Awatar użytkownika
milosz6047
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 21 lut 2011 10:09
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT tomato red
Lokalizacja: Wyszków

Re: ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: milosz6047 » 06 lut 2013 13:00

to całkiem dobra oferta.. Jeszcze nie ubezpieczałem w firmach direct ale spróbuje

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: Hary66 » 06 lut 2013 18:23

Niżej taki cytat na szybko z internetu, bo już starożytni mawiali że tanie mięso ....
"
Zakres terytorialny:
<<<UWAGA>>> Opcja standardowa AC w AXA Direct to ochrona tylko na terenie Polski.
Franszyza integralna czyli wartość szkody dla której odszkodowanie nie zostanie wypłacone:
niezależnie od wariantu to 200 zł. (franszyza nie dotyczy szkód w wyposażeniu dodatkowym pojazdu oraz szybach – takie szkody zostaną zrealizowane nawet jeżeli ich wartość nie przekroczy 200 zł.)

Udział Własny (franszyza redukcyjna):

AXA Direct wskazuje w OWU trzy poziomy udziału własnego w wysokości 5%, 10% i 15% warto więc sprawdzić, która wartość została umieszczona na Twojej polisie.

Ważniejsze wyłączenia z ochrony (czyli kiedy odszkodowanie może nie zostać nam wypłacone):

Likwidacja szkody

Axa Direct oferuje do wyboru dwie metody rozliczenia szkody częściowej tj. kosztorysowy i fakturowy.

- szkoda całkowita następuje gdy wartość naprawy pojazdu przekracza 70% sumy ubezpieczenia

- czas na zgłoszenie: to 7 dni dla szkody wypadkowej oraz 2 dni dla szkody kradzieżowej.

Wariant KOSZTORYSOWY jest wariantem, AXA Direct zaproponuje nam jeżeli nie przedstawimy dokumentacji naprawy (tj. faktur). W wariancie tym od wartości części nowych zostanie nam potrącona amortyzacja w następującym wymiarze (w zalezności od wieku naszego pojazdu):

pojazd do 1 roku – 20% amortyzacji (potrącania od wartości części nowej oryginalnej)

1-2 lata – 30% amortyzacji (potrącania od wartości części nowej oryginalnej)

2-3 lat – 40% amortyzacji (potrącania od wartości części nowej oryginalnej)

3-4 lat – 50% amortyzacji (potrącania od wartości części nowej oryginalnej)

4 i powyżej lat – 60% amortyzacji (potrącania od wartości części nowej oryginalnej)

Jeżeli nie przedstawimy dowodu montażu (tj. faktur) elementów takich jak poduszki powietrzne, napinacze pasów bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa (o ile zostały uszkodzone w czasie zdarzenia) odszkodowanie za te elementy zostanie pomniejszone do 20%

Koszt roboczogodziny w tym wariancie wyniesie 70 zł.

Liczba roboczogodzin zostanie ustalona na podstawie programu Audatex lub Eurotaxglass.

Wariant FAKTUROWY to wariant w którym powinniśmy do rozliczenia szkody przedstawić faktury. Musimy sie jednak liczyć, że nawet w tym przypadku AXa Direct może pomniejszyć odszkodowanie zgodnie z zapisami zawartymi w OWU. I tak dla pojazdów:

do lat 3 wartość części na fakturze nie powinna być większa niż w programie Eurotaxglass lub Audatex. wartość roboczogodziny zostanie zweryfikowana do średniej stawki ASO na terenie gdzie pojazd był naprawiany.

powyżej 3 lat wartość części na fakturze będzie zweryfikowana do wartości zamienników jakie znajdują się w programie Monex Eurotaxglass lub Audatex. Wartość roboczogodziny zostanie zweryfikowana do średniej stawki warsztatów partnerskich znajdujących się na terenie gdzie miała miejsce naprawa naszego pojazdu.

—–>>Ważne AXA Direct nie precyzuje w OWU czy po wypłacie szkody częściowej pojazd należy doubezpieczyć czy pojazd (w rozumieniu sumy ubezpieczenia) po naprawie wraca do wartości rynkowej.

W AXA Direct nie ma możliwości wykupienia stałej sumy ubezpieczenia co oznacza, że maksymalna wysokość odszkodowania to wartość rynkowa pojazdu z dnia szkody czyli jeżeli nasz pojazd w dniu ubezpieczenia miał wartość 50000 zł., a szkoda będzie miała miejsce 6 miesięcy od dnia ubezpieczenia i wartość naszego pojazdu będzie rynkowo wynosić 45000 zł to tyle będzie wynosić maksymalna wypłata odszkodowania np. jeżeli pojazd zostanie skradziony.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: soulek » 07 lut 2013 01:24

Hary OK! Po pierwsze ja nikogo nie namawiam na AXA. Po drugie powiem Ci że potrafię czytać umowy, a przedewszystkim liczyć też potrafię. Po trzecie mam gdzieś co mówią nawet starożytni :rotfll: o tym, co akurat w danej chwili jest dla mnie najlepsze. Stereotypy mnie nie interesują, bo gdyby tak było to pewnie nigdy bym nie kupił KIA, żywie nadzieje że podzielisz moje zdanie :haha1: Pozdro.

micmal
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2010 18:22
Gadu-Gadu: 1249799
Czym jeżdzę: CRDi - L
Lokalizacja: Lublin

Re: ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: micmal » 07 lut 2013 07:02

Hary ma rację !

Za niską ceną często idą słabe warunki.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: Hary66 » 09 lut 2013 23:01

Soulek, jak najbardziej podzielam Twoje zdanie. Twoja kasa - Twój wybór. Wcale nie odebrałem tego jako namowy do Axy. Znalazłeś ofertę, pokazałeś ją na forum i jest ok. Ja znalazłem "wyrywek" z OWU i też go po prostu wkleiłem, bo chociaż każdy potrafi, to na prawdę mało kto czyta. A potem jest problem, że ASO nie chce naprawiać bezgotówkowo.
Na stereotypach się nie znam ale wiem, że w przysłowiach jednak coś jest.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: soul » 10 lut 2013 11:06

Ja skacze sobie co roku do innego towarzystwa bo reguła jest, że jak zostaje w tym samym to cena ubezpieczenia zmienia się drastycznie na moja niekorzyść.
Np. samo OC miałem w LD 400 parę pln za rok a teraz na kontynuacje krzyczą ponad 600pln wiec im podziękowałem i znów będę w AXA gdzie cały pakiet OC i AC mam za 1000pln.

marcomo
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2012 23:02
Czym jeżdzę: SOULXL LIFTING 1.6GDI
Lokalizacja: Warszawa

ALLIANZ

Post autor: marcomo » 11 lut 2013 21:57

1780,00 FULL OPCJA dla Leasingu +NNW ( 20000) ( wartość 43000 ) Soul 2011 MR 2012.

Polecam u DEALERA najlepsza oferta. :przebacz:
Obrazek

Awatar użytkownika
milosz6047
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 21 lut 2011 10:09
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT tomato red
Lokalizacja: Wyszków

Re: ubezpieczenie na rok 2013

Post autor: milosz6047 » 12 lut 2013 00:57

a jaką mogą wyliczyć wartość auta z roku 2010, wersja M , przebieg 18 tys. km. może ktoś się orientuje z Was ?

ODPOWIEDZ