Stłuczka i co dalej?

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Stłuczka i co dalej?

Post autor: soul » 08 cze 2009 14:48

Będąc bogatym w świeże doświadczenia podwieszam temat dotyczący tego jak rozmawiać z ubezpieczycielem sprawcy kolizji, co możemy, co musi ubezpieczyciel.

Pierwsza rzecz to przy kolizji bezwzględnie wzywać ekipę wypadkowa z komendy Policji jak najszybciej zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy. Na miejscu spisać wszystkie dane sprawcy z polisy OC, dowodu rejestracyjnego i najlepiej prawa jazdy kierującego-nie muszę mówić że te dane mogą być rozbieżne więc warto je posiadać. Jeśli nie ma ofiar w ludziach i wątpliwości co do sprawcy , należy usunąć pojazdy z jezdni by nie tarasować i zakłócać ruchu innym pojazdom. Dobrze jest mieć przy sobie aparat.
Dobrze jest rozrysować sobie miejsce kolizji-bardzo ważne są znaki które są tam ustawione.

Przy zgłaszaniu szkody/oględzinach należy mieć ze sobą przygotowane wnioski i żądania do ubezpieczyciela:
-auto zastępcze-jeśli prowadzimy działalność gospodarcza i wykorzystujemy do niego pojazd/ w przypadku osoby prywatnej tylko na czas naprawy
-wniosek o wycenę utraty wartości rynkowej auta po kolizyjnego
-kserokopie i oryginały dokumentów założycielskich firmy i w każdym przypadku polisy,prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego

Jeśli ubezpieczyciel się ociąga z przyjazdem na oględziny zakomunikować mu , że właśnie odstawia się auto do ASO i bierze się zastępcze auto na ich koszt - działa to jak płachta na byka, w moim przypadku zjawili się po 1,5 godziny a zaczęło się od gadki,że maja 7 dni i dwukrotnego przemawiania terminu oględzin. Oględziny są w miejscu wskazanym przez was a nie ubezpieczyciela.

Jeśli macie nowe auto warto wozić lub mieć ze sobą kopie faktury zakupu auta.

Obecnie czekam na likwidatora-myślę że jak przeczyta to co zabrał człowiek od oględzin komunikacja też przyspieszy.
Pamiętajcie , że nikt was nie poinformuje o niczym bo nie jest to w finansowym interesie ubezpieczyciela.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: soul » 08 cze 2009 21:14

Odcinek drugi.
PZU bo tam miał polisę OC sprawca nie jest w stanie wycenić szkody ponieważ takiego auta nie ma w systemach eksperckich
służących do wyceny części. Będą kmilić teraz-może do ASO zadzwonią :zlosnik: .
Swoją drogą ciekawe ile kosztuje błotnik, chlapacz, listwa drzwiowa? :niewiem:
Po oględzinach okazało się również , że do lakierowania są również drzwi tylne pasażera.
Co daje nam w sumie lakierowanie całego boku plus zderzaka bez błotnika tylnego. Łącznie 4 elementy.
Licząc w cenach rzemieślników z mojego miasta to wychodzi 700 za element a jakie stawki ma ASO nie wiem-pewnie wyższe. :zlosnik:

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: matrix » 08 cze 2009 21:41

Zlewają cie w PZU wycenę robią na podstawie notowań rynkowych danej marki ,typu oraz rocznika zawartych w programie EurotaxGlass. Przy braku notowań rynkowych danego pojazdu wartość ustala się przy wykorzystaniu katalogu Info-Expert ,a w razie jego braku także w tym katalogu oceny wartości dokonuje niezależny rzeczoznawca
PS. w AXA coś takiego jest niedopuszczalne zawsze pomogą człowiekowi.
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: soul » 08 cze 2009 21:46

Jutro będą zdopingowani do działania :baba: :zlosnik:

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: matrix » 08 cze 2009 21:49

twardo i za jaja
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: matrix » 11 cze 2009 19:45

I jak sprawy weszły na odpowiednie tory?
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: soul » 11 cze 2009 22:10

Wycena na 2900-zabiłem ich śmiechem.
Realne koszty to 100% więcej.
W poniedziałek auto idzie na serwis do naprawy bezgotówkowej.
Auto zastępcze z ASO już zaklepane.

morsvin
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2009 07:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: morsvin » 17 cze 2009 10:57

Przynajmniej masz pewnosć, że nie wstawią starych części z innego rozbitego auta :oczko: ... Bo jeszcze ich nie ma. Soul jest za nowy... Mnie kiedyś zaproponowano własnie w ASO (Fiat), że mogą wstawic drzwi z innego rozbitego... Oczywiscie podziekowałem i zrezygnowałem z tego ASO, bo skoro są tam takie praktyki to nikt mi nie zagwarantuje, że nie wstawią starych a policzą jak za nowe... :chytry: A nawiasem mówiac właśnie wtedy za podobne uszkodzenia w Palio policzyli mi - 2800zł(PZU) tylko, że to było jakieś 4 lata temu i auto miało jakies 3 lata... Zrobiłem prywatnie chyba za 1800zł i 1 tys miałem do przodu :oczko: Mysle, że szkoda w Twoim wypadku to conajmniej 4 tys.
Epsi

kl71
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2010 22:19
Czym jeżdzę: Soul M benzyna
Lokalizacja: Poznań

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: kl71 » 23 sty 2010 19:23

no z tą wyceną szkody to lepiej nie ryzykować.
miałem wypadek poprzednim samochodem (skoda octavia kombi) - wjechał mi inny gościu w przedni bok i drzwi.
samochodem dojechałem do domu (30km) ale coś skrzypiało w zawieszeniu.
całość naprawy kosztowała w ASO skody 20tys brutto a samochód był 5 letni (ubezpieczony na 30tys.) - słyszałem że otarłem się o szkodę całkowitą.

Michał
Nowy....
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2009 10:55
Czym jeżdzę: SOUL L BENZYNA
Lokalizacja: Poznań

Re: Stłuczka i co dalej?

Post autor: Michał » 25 sty 2010 10:21

Ja rozbiłem soula w połowie października, do wymiany były drzwi przednie i tylne, tylny błotnik,próg i słupek środkowy.Naprawę wyceniono na 18 000 zł - czas oczekiwania na części + naprawa to trzy miesiące

ODPOWIEDZ