Gdzie ubezpieczacie?

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.

Moderator: Kwarcu

Awatar użytkownika
rob68
Moderator
Posty: 172
Rejestracja: 27 mar 2009 21:38
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: rob68 » 30 mar 2009 08:07

Dajcie cynk, gdzie macie wykupione ubezpieczenia i jak wygląda to cenowo. Czy to są całe pakiety ubezpieczeniowe, czy brane są pod uwagę zniżki itp.
Obrazek RED DEVIL XL CRDi

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: Mish » 30 mar 2009 09:36

Ja nie mam żadnych zniżek jeszcze, tak wiec skorzystałem z pakietu ubezpieczenia Allianz... Assistance mam w ramach gwarancji 5-letniej KIA, a pakiet ubezpieczeń obejmuje OC, AC i NNW. Za całość płacę 1700zł rocznie w tym roku i w kolejnych z tego co wiem również. Pytałem o warunki ubezpieczeń - przez pierwszy rok utrzymana jest kwota z faktury, potem nie wiem. Nie ma wkładu własnego, czyli chyba fajnie :)
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: SZREK » 30 mar 2009 10:26

W zależności co kupujesz !
Pakiet w Allianz jest OK - jednak zawsze trzeba mieć na względzie, że pakiety rządzą się swoimi prawami - to taki produkt 3 w 1.
Jak masz zapisane, że wartość fakturowa to tak jest ! a w następnym roku to masz spadek procentowy i wartość masz naliczaną do Infoexperta lub Audatex ! i dopiero po wyliczeniu wartości płacisz odpowiednią składkę ubezpieczeniową.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: soul » 30 mar 2009 11:21

Jeśli na drugi rok też kupisz w salonie ubezpieczenie to masz też drugi rok wartość auta z faktury, assistance jest z gwarancji KMP tylko na okres 3 lat nie na 5.

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: SZREK » 30 mar 2009 11:46

????????????????
O !!!!!!!!! to miła niespodzianka !
Jeszcze tego nie widziałem - choć robię w ubezpieczeniach od ponad 10 lat.
Choć jedna marka to jest VW miał coś takiego na 2 lata ale tylko osoby prywatne (nie firmy)
Co prawda nie siedzę w pakietach ale to miłe zaskoczenie dla KIA :)
Świat zmienia się na lepsze :) :P

Awatar użytkownika
Mish
Nasz człowiek
Posty: 588
Rejestracja: 30 mar 2009 07:27
Gadu-Gadu: 2343710
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi VGT - (XL - Tomato Red)
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: Mish » 30 mar 2009 12:36

SOUL pisze:Jeśli na drugi rok też kupisz w salonie ubezpieczenie to masz też drugi rok wartość auta z faktury, assistance jest z gwarancji KMP tylko na okres 3 lat nie na 5.
hmm... o tę gwarancję to muszę dopytać... tak czy siak ładne warunki mają
Obrazek moja KIA Soul XL 1,6 CRDi VGT

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: SZREK » 30 mar 2009 14:34

Znalazłem - tak mi się wydaje - HAKA !!!!!!!!!
A dokładniej konflikt interesów.
Co to jest ?
Podam na przykładzie:
Masz dom i ubezpieczasz w firmie X - mury i stałe elementy, ale w drugiej Y ubezpieczyłeś majątek - ale pękła ci rura z ciepłą wodą i zalała mieszkanie czyli stałe elementy budynku (podłoga i ściany) oraz troszkę sprzętu elektronicznego i meble.
Zarazem w firmie X i Y masz w ubezpieczeniu wspólny mianownik - stałe elementy budynku.
Co do sprzętu elektronicznego i mebli odpowiada firma Y a za stałe elementy czyli podłoga i ściany odpowiada firma X i Y ale proporcjonalnie do wykupionego bezpieczenia.
Zastanawiam się czy tu może zająć taka sprawa. T może być problem a zwłaszcza dla klienta.
Czy ktoś może zamieścić odpowiedzialność KIA ? Poczytam i coś wywnioskuje.
Taki problem miał mój klient w momencie Assistance! i naprawy - bo takie miał wykupione ubezpieczenie.
Być może to co piszę to kruszenie kopii ale lepiej sprawdzić i mieć spokojne noce.
Może dojść do sytuacji, że lepiej wymówić jakąś część umowy - w Kia Poland a może i u ubezpieczyciela i wybrać coś dobrego dla siebie.
Miałem takiego klienta, który ubezpieczył AC w dwóch firmach ale i tak dostał jedno odszkodowanie (pełne) tak jak by miał jedno ubezpieczenie. Nawet na to jest pewien artykuł w KK i KC - o ciągnięciu korzyści majątkowych - prokuratorzy mają fajną i krótką sprawę i Urząd Skarbowy też ! NIe chcę straszyć ale nie zapomnijmy że od jakiegoś czau mamy UE i rządzą nami inne przepisy a nieświadomość jest niestety na naszą niekorzyść.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: soul » 30 mar 2009 16:59

Assistance które dostajesz od KMP to nie jest ubezpieczenie pojazdu od szkody, ma tylko pewien zakres asekuracyjny i nie wiąże się z wypłata pieniędzy. Wymiana żarówki, przywiezienie paliwa, laweta, odpalenia auta przy rozładowanym akku, wymiana koła i tego typu sytuacje jakie mogą się zdarzyć na drodze i pod domem nawet.
W przypadku Soul jest ono na 3 lata.
Assistance z pakietem "alianz" to osobny temat i ma ograniczenia tzn. do awarii musi dojść ileś km od miejsca zarejestrowania/zamieszkania posiadacza pojazdu.

SZREK
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 29 mar 2009 21:25

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: SZREK » 30 mar 2009 17:34

W Allianz - odległość na dowóz paliwa (na przykład) to 50 km od miejsca rejestracji pojazdu natomiast przy stłuczce nie ma takiego ograniczenia. Szkoda może powstać zaraz za bramą i zadziała.
Tak, jak powiedziałem poprzednio - nie zajmuje się pakietami. Zajmuje się zwykłymi ubezpieczeniami.
Z tego co napisałeś to wnioskuję, że KIA POLAND nie ma żadnej odpowiedzialności - to i dobrze !
Niektóre koncerny dają taką usługę i potem są problemy - choć ie wielkie ale zawsze w tym momencie człowieka szlak trafia :evil: .

Awatar użytkownika
matrix
KASZUB CAŁĄ DUSZĄ
Posty: 846
Rejestracja: 22 kwie 2009 11:28
Gadu-Gadu: 6992622
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT XL Vanilla Shake
Lokalizacja: STOLICA KASZUB
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie?

Post autor: matrix » 22 kwie 2009 16:56

AXA z upustem za bezszkodowa jazde 50% pakiet AC OC AS 1090 PLN :kierownik:
Kia Soul XL Vanilla Shake lider jest tylko jeden to vanillka ;-)

ODPOWIEDZ