Dokładne listy czynności serwisowych przy przeglądach

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

rafalkia
Nowy....
Posty: 20
Rejestracja: 06 lis 2010 18:22
Czym jeżdzę: 1.6CVVT, grafitowa
Lokalizacja: Wrocław

Dokładne listy czynności serwisowych przy przeglądach

Post autor: rafalkia » 30 paź 2012 02:49

Panowie,

Mam firmę okołomotoryzacyjną i swobodny dostęp do warsztatów moich klientów.
Potrzebuję (pewnie nie tylko ja) dokładne listy czynności przy kolejnych serwisach.
Części mogę kupić sam dobierając sememu ich jakość i cenę. Chcę poprosić wykwalifikowanych pracowników zaprzyjaźnionych firm, żeby mi je wymienili i wystawili odpowiednią fakturę z REALNĄ wartością wykonanych usług.
Nie chcę mieć problemów z ewentualną gwarancją, więc chcę na fakturze mieć poprawne listy czynności.

Czeka mnie III przegląd, ale pewnie każdemu w mojej sytuacji przydałyby się wszystkie listy czynności.
Mam benzynkę... ale dieslowcom też się przyda.

Czy ktoś z Was gromadził takie dokumenty?

Pozdrawiam,
Rafał

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Dokładne listy czynności serwisowych przy przeglądach

Post autor: soul » 30 paź 2012 13:07

Taka lista leży w ASO i na pewno ją dostaniesz jak poprosisz.
Tej listy niestety nie mogę wkleić na forum bo formularz podlega ochronie prawnej i bez zgody KMP nie można go przetwarzać a po drugie za dużo tego jest na tej liście żeby pisać.

Awatar użytkownika
Deshien
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 16 gru 2011 17:46
Czym jeżdzę: Czarno-czerwona, 1,6 DOHC CVVT, L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dokładne listy czynności serwisowych przy przeglądach

Post autor: Deshien » 13 lis 2012 07:38

Hej.
Pytanie moje dotyczy przeglądu powłoki lakierniczej podczas I przeglądu gwarancyjnego - po roku użytkowania. ASO (na razie telefonicznie) zaproponowało mi za dodatkową opłata (50 zł) przegląd lakieru celem przedłużenia gwarancji na niego. Szczerze - nie łąpię za bardzo. Byłem pewny, że podstawowa gwarancja obejmuje powłokę lakierniczą a tu takie coś... Czy panu "kerownikowi" chodziło o przedłużenie gwarancji poza podstawowy okres? Jak uważacie, warto? Przez rok zrobiłem raptem 13k km, więc raczej niedużo.
Pozdrawiam!
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Dokładne listy czynności serwisowych przy przeglądach

Post autor: grisza » 13 lis 2012 11:20

Taka to dziwna gwarancja że przegląd lakieru robi się osobno - jak dla mnie zwykłe wyciąganie kasy. Jeśli tego nie zrobisz, to jeśli za rok lakier zacznie się np. łuszczyć, to nic z tym nie zrobią. I nie jest to przedłużenie gwarancji poza podstawowy okres. Ciekawostką są tak różne ceny za te przeglądy. We Wrocku karzą sobie płacić 80-120 zeta w zależności od serwisu.
Zaopatrz się w części to zaoszczędzisz trochę ( filtr kabinowy, powietrza i oleju oraz sam olej ).

Awatar użytkownika
Deshien
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 16 gru 2011 17:46
Czym jeżdzę: Czarno-czerwona, 1,6 DOHC CVVT, L
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dokładne listy czynności serwisowych przy przeglądach

Post autor: Deshien » 13 lis 2012 16:46

Dziękuję za info. Byłem źle przekonany, że olej i filtry narzucą mi. Dobrze wiedzieć, że nie. Zawsze to zapewne z 100-200 zł w kieszeni.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Dokładne listy czynności serwisowych przy przeglądach

Post autor: grisza » 14 lis 2012 10:33

Wystarczy że olej dobierzesz według instrukcji. Filtry powietrza i oleju kup oryginały, a kabinowy może być zamiennik. Polecam zakup w TOP SERWISIE - http://www.top-serwis.com/Sklep - serwisy KIA też się tam zaopatrują. U mnie oszczędność na częściach i oleju to prawie 200 zeta. Nie ma co być :los:. Bierz na wszystko faktury Obrazek.

ODPOWIEDZ