CO z gwarancja??

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

soulvanila
Nowy....
Posty: 16
Rejestracja: 12 maja 2009 22:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

CO z gwarancja??

Post autor: soulvanila » 16 lip 2009 22:27

Przyznam sie szczeze ze to moje pierwsze autko z salonu i nurtuje mnie pytanie czy przez bite 5 lat gwarancji musze wszystko u nich wymieniać(oleje, paski,akumulatory, świece, klocki itp) czy moge wymienic byle gdzie??
Oile dobrze rozumuje to wydaje mi sie ze gdy skozystam z innego serwisu nie rekomendowanego to utrace wszystko w przypadku awarii. Głównie chodzi mi o olej silnikowy nie chciał bym koniecznie lać lotos a kia go rekomenduje i co dalej meczyc sie z lotosem 5 lat? :swiety: :klutnia3:

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CO z gwarancja??

Post autor: miazg » 16 lip 2009 23:25

Z tego, co twierdza uzytkownicy Ceedow, mozesz sobie przyjechac do ASO z wlasnym olejem. Moga marudzic, ale nalac musza, wiec troche kasy zostaje w kieszeni. Wydaje mi sie, ze marka nieistotna - wazne, by zgadzala sie lepkosc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kijanka
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 20 mar 2009 23:30
Gadu-Gadu: 1806948
Czym jeżdzę: 1.6CVVT M TOMATO RED
Lokalizacja: Szczecin

Re: CO z gwarancja??

Post autor: Kijanka » 17 lip 2009 06:51

lotos nie taki straszny jak go maluja... było juz u nas na forum o lotosie w mercedesie...

kera72
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2009 14:45
Czym jeżdzę: KIA SOUL - SEAT CORDOBA
Lokalizacja: Krośniewice

Re: CO z gwarancja??

Post autor: kera72 » 19 lip 2009 15:18

Podczas wymiany możesz dać swój olej a nawet filtry a serwis bierze tylko za robociznę.
Zawsze kupuje nowy samochód i do tej pory nie miałem z tym problemów nikt Ci nie może narzucić na jakim oleju masz jeździć .
Jeśli chodzi o olej lotos - na lotosie syntetyku zrobiłem 301 000 km i uwierz mi silnik '' cyka " jak nowy :)

kera72
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2009 14:45
Czym jeżdzę: KIA SOUL - SEAT CORDOBA
Lokalizacja: Krośniewice

Re: CO z gwarancja??

Post autor: kera72 » 19 lip 2009 15:24

Jeśli chodzi o takie rzeczy jak rozrząd,tarcze hamulcowe ,klocki czy jakieś czujniki to zakładam orginalne w serwisach .
Są droższe (choć nie zawsze) ale ich żywotność jest dwa razy dłuższa i jest odpowiednia gwarancja :)

q8122
Nowy....
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2009 21:35
Czym jeżdzę: cee'd HB 1,6 DOHC
Lokalizacja: Krosno

Re: CO z gwarancja??

Post autor: q8122 » 24 lip 2009 10:44

miazg pisze:Z tego, co twierdza uzytkownicy Ceedow, mozesz sobie przyjechac do ASO z wlasnym olejem. Moga marudzic, ale nalac musza, wiec troche kasy zostaje w kieszeni. Wydaje mi sie, ze marka nieistotna - wazne, by zgadzala sie lepkosc.
Właśnie jestem użytkownikiem cee"da 16 DOHC i też preferuję własny olej i biorę mój Castrol Edge 0W30. Tylko pamiętaj, że w ASO wpisują notatki o tym fakcie w ich dokumentach a w przypadku, nie daj Boże, awarii silnika mogą odmówić naprawy gwarancyjnej. Oczywiście biorą próbkę użytkowanego oleju do analizy i w przypadku stwierdzenia iż wina leży po stronie oleju mogą odmówić bezpłatnej naprawy gwarancyjnej. Większość użytkowników cee'da jednak wymienia swój olej pomimo posiadanej wiedzy o tym fakcie.
Pozdrawiam. a ha przeglądam Wasz Forum bo zastanawiam się nad zakupem Soula dla małżonki :bzik:

kaga
FORUMOWY MARUDA
Posty: 169
Rejestracja: 23 kwie 2009 20:49
Lokalizacja: podgórne

Re: CO z gwarancja??

Post autor: kaga » 24 lip 2009 10:57

tylko nie to :zły2: oddaj ceeda żonie i bierz soula :oczko: bo soul to samochód dla facetów :mam:
heart and soul , one will burn

Awatar użytkownika
malkolm
Uzależniony
Posty: 156
Rejestracja: 11 maja 2009 11:20
Gadu-Gadu: 7044582
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI L Vanilla
Lokalizacja: Kielce

Re: CO z gwarancja??

Post autor: malkolm » 29 lip 2009 15:13

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Obrazek

arkbek
Nowy....
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2009 14:15
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT M ORANGE
Lokalizacja: Poznań

Re: CO z gwarancja??

Post autor: arkbek » 28 maja 2010 12:36

Wygląda na to, że się coś w tym temacie ruszyło: http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,M ... omosc.html.
Nowe rozporządzenie przewiduje, że producenci samochodów będą zobowiązani ujawniać niezależnym serwisom pełną dokumentację pojazdów. Dzięki temu, wiele napraw może być tańszych. Do skorzystania z usług autoryzowanego serwisu będziemy zmuszeni, o ile producent auta zapewni, że jest to usługa bezpłatna.
Unijny komisarz ds. konkurencji Joaquin Almunia powiedział, że nowe przepisy będą promować konkurencję na rynku serwisowym. Jego zdaniem istnieje zbyt duża rozpiętość cen na rynku za te same usługi, często sięgająca nawet 100 proc.
Od czerwca autoryzowane warsztaty będą mogły oferować klientom nieoryginalne, tańsze, ale zgodne z parametrami producenta, części zamienne. Co ważne, naprawa w warsztacie nieautoryzowanym nie będzie skutkować utratą gwarancji - donosi "Rzeczpospolita".

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: CO z gwarancja??

Post autor: Kwarcu » 28 maja 2010 14:40

Wszystko ładnie, pięknie, ale mimo wszystko najpierw się witamy w powitalni. :oczko:

Zablokowany