Pierwszy przegląd

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: soul » 10 mar 2011 08:34

Czynności serwisowe jakie trzeba wykonać oraz ilość materiałów eksploatacyjnych jest znana przed przeglądem bo wynika to z wytycznych producenta i zapisów gwarancyjnych.
Wystarczy poprosić o wyliczenie bo samo pytanie ile to będzie kosztowało nie wystarczy.
Uzyskałeś odpowiedz, że zależnie co będzie zrobione a zakres prac jest znany. Już samo to powinno ci dać do myślenia bo oznacza to, że zedrą z ciebie skórę.
Ty zgodziłeś się zapłacić przeszło 900 pln gdzie taki serwis zamyka się w około 600pln brutto.
Olej kupisz taki sam jak ma ASO, filtry też(często nawet nie wiesz co ci wkładają a potem okazuje się, że zamienniki po 20pln a liczą za nie jakby były pozłacane).
Jak widać można nie płacić.....tak dużo za tak niewiele.
Jeśli dobrze poszukasz to są tu nawet linki do sklepów gdzie kupujemy części i jest dużooo taniej.

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: bienio » 10 mar 2011 08:58

no cóż - za niewiedzę sie płaci ( i to słono ) jestem zły :evil: , ale więcej do tych " drwali" nie pojadę, bo rąbią klienta po całości ;)
co do filtrów, to trochę przestraszyłem sie, że mają to być oryginały i stwierdziłem, że takich nie dostanę, więc zdałem się na serwis, a zakup oleju świadomie odpuściłem, sądząc, że napewno bedzie trochę droższy, ale do przełknięcia.
nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, niech inni bedą czujni, żeby nie naciąć się tak jak ja :czujnik:
podsumowująć = serwis w Lublinie - Konopnica 164A :strzelac: omijać dużym łukiem. to nie serwis, to ubojnia (żarcik)
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

micmal
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2010 18:22
Gadu-Gadu: 1249799
Czym jeżdzę: CRDi - L
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: micmal » 10 mar 2011 10:40

alternatywy w Lublinie nie ma. Druga stacja także należy do tej samej firmy ... :evil:

Awatar użytkownika
marcinwuwua
Uzależniony
Posty: 352
Rejestracja: 01 sie 2009 22:50
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: marcinwuwua » 10 mar 2011 12:55

Powiem tak mój kolega zakupił forda focusa i jego pierwszy przegląd kosztował 617 zł.
Nie martwił się kupowaniem olejów czy filtrów (wszystko w ASO zakupione), jedyne co posiada to 5% zniżki na części po okazaniu specjalnej karty:](która dostał przy zakupie). Przegląd obejmował takie rzeczy jak wymiana filtra paliwa, czy przegląd powłoki lakierniczej. (Posiada diesla jak ja) DOBIJE WAS TYM: dodatkowo miał przegląd DARMOWY po przejechaniu 2500 czy 3000km :smirk: to się nazywa dbanie o klienta.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011 17:55 przez marcinwuwua, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: bienio » 10 mar 2011 14:35

a tak straszą, że serwis forda najdroższy ze wszystkich marek. ja robiłem dwa lata temu w lublinie pierwszy przegląd w clio II 1,5 dci i za olej plus trzy filtry oraz klocki hamulcowe wystawili 1150 zł. też strasznie drogo :o przepraszam za zaśmiecanie - to temat o kii, ale tak dla porównania napisałem.
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: Hary66 » 10 mar 2011 22:14

No to robi się bardzo ciekawie, bo ja za I przegląd w Kalinówce zapłaciłem równo 7 stówek za wszystko. W Konopnicy mają teraz Subaru to i ołówki dłuższe się zrobiły. Na drugi przegląd kupię olej Motula i filtry. I zobaczymy co powiedzą.
Pozdrawiam, Hary.

bienio
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010 13:08
Czym jeżdzę: 1,6 CRDi Java Brown "L"
Lokalizacja: LU...
Kontakt:

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: bienio » 11 mar 2011 08:41

Hary66 - też odniosłem wrażenie, że serwisuje subaru, a nie kie :zlosnik:
Gra wstępna jest jak jazda samochodem: Kobiety wolą objazdy, mężczyźni skróty.

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: janusz14 » 02 kwie 2011 08:40

Pierwszy przegląd moja solniczka ma za sobą. Wykonany w AS Motors w Nadarzynie.
Koszt 450 zł + mój olej Motul 150 zł.
Jak zwykle bardzo sprawnie i sympatycznie.

WIESIO
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2009 16:12
Czym jeżdzę: 1.6 CRDi L Vanilia Shake
Lokalizacja: Krakow

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: WIESIO » 02 kwie 2011 14:17

Gdzie tak tanio robia przegldy,jak widze wpisy o przegladach w innych miastach to w Krakowie wychodzi najdrozej

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy przegląd

Post autor: West » 04 kwie 2011 18:56

Janusz14 a miałeś jakieś zniżki? Można umawiać się na soboty?

ODPOWIEDZ