Drugi przegląd

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Drugi przegląd

Post autor: soulek » 23 cze 2011 20:52

SOUL pisze:Poproś o wykaz czynności serwisowych. Ja zawsze dostaje kopie albo oryginał.
Na tym wykazie są wyszczególnione czynności dla każdego interwału-to jest zrobione przez gwaranta.
Stan opon też jest.
Jak nie ściągali kół to nic nie sprawdzili.
I oto właśnie mi chodzi. Gó..o robią na przeglądzie, klient ich nie sprawdzi, bo go na warsztat nie chcą wpuścić, a moto godzinki i ich wyniki wpisane w bumagę to czysta fikcja. Wiesz dobrze o co mi chodzi, sam doświadczyłeś zamienników w cenie oryginału. :chytry: Pewnie tak jak ja i Kwarcu, nie Jesteś perkusistą! :rotfll:

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Drugi przegląd

Post autor: soul » 23 cze 2011 21:06

To się nie jeździ do takiego serwisu a do innego.
Taka bumaga z pomiarami to fajna rzecz wiesz czym hamujesz.
Nie wiem czy wiecie ale weszło tzw. nowe GVO i śmiało można używać zamienników na płatnych przeglądach bez utraty gwarancji.
Ja mam jeszcze mobis-owskie filtry ale kolejne będą blueprint-to to samo tylko nazwa inna, tez Korea.
można też serwisować czyli robić okresowe przeglądy w nieautoryzowanych stacjach serwisowych z zastrzeżeniem, że według specyfikacji i standardów określonych przez producenta.

Funiix
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 30 wrz 2010 10:53
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M TOMATO RED
Lokalizacja: SZESZELÓW KOŁO CYNCYNOPOLA

Re: Drugi przegląd

Post autor: Funiix » 24 cze 2011 09:50

Witam kolegów ! Mam pytanie. W listopadzie mam drugi przegląd . Czy klocki wytrzymają z wymianą do tego czasu? Jak sprawdzić stan klocków samemu? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Drugi przegląd

Post autor: soul » 24 cze 2011 11:21

:rotfll: :jaja: :haha1:

No przecież musisz zobaczyć sam ile okładziny zostało z jednej i z drugiej strony tarczy.
Ja to bym Ci nawet napisał na ile Ci wystarczą klocki tylko szklaną kule mam w serwisie. :zlosnik:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drugi przegląd

Post autor: Kwarcu » 24 cze 2011 12:13

SOUL - mam nadzieję, że nic poważnego ze szklaną kulą się nie dzieje. :oczko: Pewnie nieszczelność i paruje jak nasze przednie reflektory? Czy może odma od wróżenia finansów ma przecieki? :rotfll:

Funiix - zależy jak jeździsz, klocki można zedrzeć szybciej a można wolniej. :czujnik: Ale przy mało agresywnym stylu jazdy, przy hamowaniu silnikiem kiedy można to spokojnie Ci klocki wytrzymają do drugiego przeglądu. Ale sprawdzić Ci nie zaszkodzi, wystarczy zdjąć przednie prawe koło i luknąć w jakim stanie są klocki(przednie klocki jak wiadomo zużywają się szybciej, zwłaszcza z prawej strony - od pobocza więcej piachu, itp.).

Funiix
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 30 wrz 2010 10:53
Czym jeżdzę: 1,6 CRDI M TOMATO RED
Lokalizacja: SZESZELÓW KOŁO CYNCYNOPOLA

Re: Drugi przegląd

Post autor: Funiix » 24 cze 2011 14:20

dzięki koledzy :rotfll:

Awatar użytkownika
KLIK
Uzależniony
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2009 06:10
Gadu-Gadu: 3036521
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L"
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Drugi przegląd

Post autor: KLIK » 01 sie 2011 07:04

Z racji tego że Kołobrzeski dealer i serwis EXIM wycofał się z rynku zostałem zmuszony na poszukiwania nowego serwisu postanowiłem czytając forum zrobić w Polmotorze lecz nie odział Szczecin a Koszalin to około 43 km od Kołobrzegu.
Koszty wyglądały Następująco:
• Olej własny Castrol C3 5w40 4l zakupiłem za 100zł
• W serwisie skasowali 541.43zł
Razem 641.43 zł
Ogólne wrażenia pozytywne :oczko: autko wypucowane (czego nie zrobił Kołobrzeski serwis EXIM :zyg: )niestety tylko na kilkanaście minut bo padał deszcz i zanim wróciłem do K-g już znowu nadawało się do wizyty w myjni :cry: . Minusem jest brak możliwości bycia przy aucie podczas serwisu tylko jest możliwość podglądu przez szybę.
FF MK3->FF MK4->Megane Coupe->Laguna PH II->Peugeot 307->KIA SOUL "L" Vanilla Shake
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
cichy
Uzależniony
Posty: 382
Rejestracja: 06 cze 2009 20:41
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT "L" tytanium
Lokalizacja: Łódź

Re: Drugi przegląd

Post autor: cichy » 05 sie 2011 19:14

ja też już po drugim przeglądzie.....
koszt łączny 450zł. w tym przegląd ,przegląd lakieru ,wymiana oleju ,płynu hamulcowego.
Auto umyte.
Olej mój Castrol edge 5w30 bańka 4 l 141zł i filtr pp mój 35 zeta.
szybko ,sprawnie i bezproblemowo,dodatkowo poprawili alarm bo się sam załączał.
Serwis MGT w Łowiczu-wrażenia pozytywne.
Pewnie trzeci też zrobię u nich.

kukuku2
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36
Czym jeżdzę: Kia Soul L 1,6 CVVT Tytan Silver
Lokalizacja: Będzin

Re: Drugi przegląd

Post autor: kukuku2 » 15 sie 2011 13:18

Mam pytanie odnośnie części, w najbliższym czasie mam drugi przegląd i zastanawiam się nad zakupem filtrów. Jak to wygląda jeżeli są to zamienniki a nie oryginalne KIA czy serwisy nie robią problemu.
Kia Soul L 1,6 CVVT Tytan Silver

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drugi przegląd

Post autor: Kwarcu » 15 sie 2011 13:36

Serwisowi nic do tego, Twoje auto = Twoja sprawa, oni robią to za co im płacisz.

ODPOWIEDZ