Wyprzedaż rocznika - jakie upusty?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wyprzedaż rocznika - jakie upusty?

Post autor: Kwarcu » 26 cze 2010 11:33

Do maja? Mi się wydawało, że te upusty były do końca kwietnia, a już od maja był 3000 i 4000 zł. No, ale może ja źle pamiętam. :oczko:

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wyprzedaż rocznika - jakie upusty?

Post autor: Dżaguś » 26 cze 2010 15:21

być może Kwarcu, być może .........nie pisałem jeszcze o tym, lecz tak się jakoś złożyło, że siadajac po raz pierwszy za kółkiem kijanki na jeździe próbnej, oczywiście włączyło się radio.....pani Mirella, bo to ona jechała pierwsza lekko go ściszyła a ja słyszac jak przez mgłę,że rozbił się prezydencki samolot , zrobiłem głośniej......była dokładnie 9.55 i mieliśmy włączony RMF....oni sami nie byli pewni......dokładnie o 10 już byli...podali tę wiadomość po raz pierwszy na pewniaka informując, że nikt nie przeżył....był 10 kwiecień tego roku..... byliśmy wszyscy trochę otumanieni i m.in dlatego nie byłem skory do żadnych negocjacji....chciałem zamówić i jak najszybciej pojechać do domu......tak też się stało....od tego czasu nie zwracałem uwagi na ceny....być może jest tak jak mówisz i zmieniły się z końcem kwietnia....ja jak wiesz odebrałem w wyżej ustalonej cenie 20 maja ,więc miesiąc i 10 dni po dość nietypowych okolicznościach zamówienia ......amen :smirk:
DUSZA KIJANKI

marektbg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2010 15:48
Czym jeżdzę: Octavia 2 Tour
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Wyprzedaż rocznika - jakie upusty?

Post autor: marektbg » 27 cze 2010 16:18

Dziwna sprawa z tymi upustami. Malutkie. Nawet demówki z 2009 sprzedają z upustem 5000-6000zł - to trochę mało biorąc pod uwagę, że za pół roku takie auto ma 2 lata (według dowodu) i tak naprawdę mimo małego przebiegu nie wiadomo czy nie dostał ostro po dupie od jakiegoś super rajdowca albo czy nie miał innych super przygód.
Biorąc pod uwagę, że EurotaxGlass’s ocenia spadek cen Cee'd a nie wygląda to zachęcająco:
po pierwszym roku - KIA Cee'd - 33,6% wartości początkowej
po trzecim roku - KIA Cee'd - 52,8% wartości początkowej
Soul ze względu na swą oryginalność, może tracić trochę mniej, ale nie mniej niż np. najpopularniejszy VW Golf tracący w pierwszym roku 20%.
Pozdrowienia z Tarnobrzega
Marek

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: Wyprzedaż rocznika - jakie upusty?

Post autor: Dziq » 27 cze 2010 21:02

Ja to widzę inaczej - kupiłem autko, które mam zamiar używać 8-10 lat, albo aż nie zrobię nim 300 kkm (w zależności od tego co nastąpi pierwsze). Po takim czasie, lub z takim przebiegiem każde autko będzie niewiele warte w porównaniu do swojej wartości początkowej. Będę więcej niż szczęśliwy, jeżeli po takiej eksploatacji zachowa 10% swojej ceny początkowej (choć Mietek trzymał 15%). Koreańców nie kupuje się po to, by trzymały cenę, tylko po to, aby w miarę bezawaryjnie i niedrogo (w kategorii ceny początkowej) woziły nasze dupska.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Wyprzedaż rocznika - jakie upusty?

Post autor: uuuuplask » 27 cze 2010 22:26

Sprawdź ceny używanych Kii Ceed, Sorento czy Sportage po czym stwierdzisz, że trzymają b. dobrze cenę, ale na tym forum fakt - lepiej jest pomarudzić, że się wzięło Soula zamiast najnudniejszego na świecie Focusa...

marektbg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2010 15:48
Czym jeżdzę: Octavia 2 Tour
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Wyprzedaż rocznika - jakie upusty?

Post autor: marektbg » 28 cze 2010 06:52

Nie chce marudzić i nie o marudzenie chodzi. Tematem jest wyprzedaż rocznika i małe rabaty. Nikt normalny nie traktuje samochodu jako inwestycje ale rabat rocznikowy rzędu 5% to raczej niewiele.
Na najnudniejszego na świecie Focusa można bez problemu dostać 7tys.

Nie cytujemy postu poprzedzającego nasz. Pozdrawiam, Kwarcu.
Pozdrowienia z Tarnobrzega
Marek

ODPOWIEDZ