soul kontra reszta!!!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: soulek » 12 lip 2010 23:44

:zły2: Porównujecie cały czas 1.6 soula z 1.9 , 2.0 ,2.2 ,2.8 ,3.2 ,4.5 , 6.2 , 8.8 , 10.2 ............itadalej.Fajnie , ale wyrównajmy trochę szanse i silniki. 1.6 kia jestem pewien , że przywali każdemu 1.6 vw i nie tylko .
Wujek przejedź się oktawką 1.6 w benzin , a dopiero później przyklejaj łatki kto kłamie w ilości kucy , albo czasie osiągania sety od zera.

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: uuuuplask » 12 lip 2010 23:49

A do tego zobacz jakie ma osiągi Kuga, ja wiem że cięższy i w ogóle http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/ford/kuga/. Ale siłą rzeczy auta typu suv, crossover, które są wyżej zawieszone i mają pudełkowatą sylwetkę potrzebują więcej kucy by dorównać osiągami autom o normalnych gabarytach i np taki Duster o podobnych gabarytach przy 110 koniach http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/dacia/duster/ ma 12,8 do 100 i jedynie 160 km/h v max .

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: Kwarcu » 13 lip 2010 00:38

Strażak drogi nie widać, ale Kolega który kręcił ten film nie miałby po co kłamać, więc skoro mówił, że była mokra to była, i była oczywiście równa, a nie z górki. :oczko: Silniczek w aucie z filmu nie jest modzony, więc pokazuje prawdę o naszej benzynce. Co do katalogów, to wiadomo, że producenci podają gorsze osiągi i w dodatku mniejsze spalanie, ale warto przypominać, że katalogi kłamią. :) Co do kasowania diesla to nie wiem, czy nawet pierwsze trzy biegi go nie skasują, ewentualnie na trzecim się zrównają.
Pytasz jak to się ma do mojego Soul`a? Nie sprawdzałem przyspieszenia na tyle dokładnie, żeby Ci powiedzieć, ale szczerze powiedziawszy, to idzie ładnie, więc sądzę, że mam takie same osiągi jak na filmie. Natomiast musiałbym sprawdzić dokładnie i wtedy porównać.

Wujek według mnie jest pod maską to co podaje producent, ale najlepiej będzie sprawdzić na hamowni. Koszt od 50-100 zł. Diesel był hamowany przez Misha(seryjny) i przez Strażaka(nieseryjny). Benzyny nikt nie hamował z forumowiczów. :czujnik:

soulek ja Ci powiem tak, że 1.6 beznyna w Golfie IV moc 101 KM idzie słabiej niż Soul.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: strazak2007 » 13 lip 2010 06:51

.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011 23:58 przez strazak2007, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: wujeksoul » 13 lip 2010 09:00

Soulek@- Takie samochody jeżdżą po drogach to z takimi porównujemy. Mam najpierw pytać kierowcę jaki ma silnik, jaką moc i dopiero wtedy strzelać focha, że za duży i się nie ścigam? Tak się też składa, że przez 6 lat posiadałem Octavię I z silniczkiem 1,6 75 KM i to coś miało w katalogu do setki 12.3 sekundy i Vmax jakoś 170. Przyspieszało szybciej- jakieś 11,5 sekundy, v max też coś koło 180 było. 75 KM w samochodzie o masie 1200 kg- to nie powinno w ogóle jeździć, a całkiem nieźle jeździło choć na pewno wolniej jak Soul:) Nie mam powodu nie wierzyć katalogom Skody. Drobne różnice wynikają zaś ze sposobu pomiarów. Np Skoda mierzy 0-100km dla dwóch osób, a ja oczywiście zmierzyłem sobie sam :) To co ostatnio opisałem jako zabawę z inną Octavią też tylko potwierdza dane katalogowe tego producenta. Tak jak to, że 2,0 TDI 140 KM w tym aucie robi ze mnie Argentynę w meczu z Niemcami :) Masakra po prostu.

uuuplask@- Kugi ze względu na 400 kg róznicy nijak nie można porównywać z Soulem. 140 KM diesel napędza Kugę do setki w 10,5 sekundy. Mondeo, które jest superopływowe i przyziemne w 9,7 sekundy :) Tylko, że Mondeo jest prawie 100 kg lżejsze.

Zwalanie na gorsze przyspieszenia ze względu na bryłę SUV? Prędzej na napęd 4x4. Vmax tak- wtedy bryła ma znaczenie, ale jedynka, dwójka, trójka? Duster- w tym samochodzie nic mi się nie trzyma kupy, nie podejmuję tematu. Nie wiem, nie znam, nie chcę wiedzieć :)

Awatar użytkownika
mi205
Uzależniony
Posty: 290
Rejestracja: 30 kwie 2009 09:44
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: mi205 » 13 lip 2010 10:24

Kwarcu pisze:Strażak drogi nie widać, ale Kolega który kręcił ten film nie miałby po co kłamać, więc skoro mówił, że była mokra to była, i była oczywiście równa, a nie z górki.
Na filmiku ślizgają się nieco koła na dwójce, na suchym by się nie pośliznęły. I tyle, więcej by się nie zmieniło pewnie.

Jeśli chcecie porównania Soula z innymi samochodami - kilka filmików jest u mnie na Youtube, mniej więcej widać co i jak, choć oczywiście przekłamania prędkościomierza są różne.
http://www.youtube.com/user/miytrc#p/u/16/LOlphIMjyD0

Awatar użytkownika
Dziq
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 24 mar 2010 22:37
Czym jeżdzę: Vaniliowym Smokiem na ropę jeżdżę :)
Lokalizacja: 3city

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: Dziq » 13 lip 2010 18:07

Mi się dość często przy ostrzejszym ruszaniu kółka na dwójce ślizgają i to na suchym. Strasznie wkurzające, bo zaraz potem włącza się ESP.

Co do mocy, momentu czy czego tam chcecie, to solniczka w dieslu radzi sobie całkiem żwawo. Często przy wyprzedzaniu (tak przy 100km/h) nawet nie trzeba redukować z 5, tylko gaz w podłogę i śmigamy. Aerodynamika pudełka na buty całkowicie nie przeszkadza.

Trochę nie mogę się do tego przyzwyczaić, bo jak chciałem kogoś wyprzedzić Mietkiem, to manewr musiałem planować sporo wcześniej, ze względu na jego beznadziejne przyspieszenie powyżej 60-70 km/h, w solniczce już nie raz okazywało się, że gaz wciskałem w podłogę trochę za wcześnie...

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: uuuuplask » 13 lip 2010 20:28

Tak sobie przeglądam aktualny nr Motoru i patrzę na Nissana Juke (swoją drogą bardzo sympatyczne autko na zdjęciach). I silnik 1.6 117km: v-max 178 km/h, 0-100 11s. Tak więc można powiedzieć identycznie jak dane z Soula, więc jednak wujek myślę, że taki urok pudełek. Nawiążę jeszcze do nieprodukowanej już Hondy (kto jak kto, ale oni potrafią robić świetne silniki) HRV - też pudełka, o masie myślę bardzo podobnej do Soula i w wersji z napędem na 2 koła, silnikiem 1.6 105 km, 0-100 11.2s i v-max 165 km/h. Także chyba już do Nissana czy Hondy nie masz zastrzeżeń, a sam analizując to oceniam, że z Soulowymi konikami wszystko jak najbardziej ok :bigok:

Awatar użytkownika
West
Uzależniony
Posty: 275
Rejestracja: 21 wrz 2009 20:50
Czym jeżdzę: Java Brown CRDi XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: West » 13 lip 2010 20:57

Tak jak popatrzyłem na te filmiki co mi205 zamieścił,to muszę przyznać,że soul w dieslu,który posiadam,sprawuje się nieźle:) Widzę,że jest nawet sprawniejszy od Peugeota 307 2.0 HDI-albo gość nie potrafił zmieniać biegów albo mam rakietę;)
Na początku użytkowania nie wiedziałem,że soul ma dwa poziomy gazu ale i tak nie było aż tak źle do 100-w końcu na dotarciu.Teraz mam 4500 przebiegu,wiem co i jak z gazem i poprostu śmiga.Musiałem ostatnio wyprzedzać z ok 30km/h tira pod całkiem stromą górkę i autko po prostu frunęło-miałem 2,zanim się obejrzałem musiałem wrzucić 3 i po sprawie,a za mną jakaś Vectra B odstała cholernie i ledwo się zmieściła bo jechał zna przeciwka.
Nawiązując jeszcze do filmików,jest tak Avensis I gen. 1.6...ja przed soulem miałem Carinę E też 1,6 i po prostu widzę,że by zmiotła tą Avensis...miałem tylko wrzucony pod maskę stożkowy filtr powietrza i autko odchodziło w 10s do setki...różnica na zwykłym filtrze a na stożkowym była odczuwalna mocno.

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: soul kontra reszta!!!

Post autor: Dżaguś » 14 lip 2010 04:56

strazak2007 pisze:kwarcu luz, ja już temat zakończyłem i skorzystałem z fajnej opcji w panelu użytkownika.
biedny zacietrzewiony strażak :bajer:
nie uważam jej za fajną i nie skorzystam:)
nie ma takiej potrzeby....to,że napisałem kilka bezowocnych dla forumowiczów postów nie czyni mnie wroga publicznego nr1...
co do Waszej wiedzy , jestem pod wrażeniem i czytam posty z otwartą gębą (i tak połowy nie rozumiem) :)
z mojej strony nie ma żadnej wojny...chyba tylko brak wiedzy na stricte temty techniczne...nie wymądrzam bo się nie znam......
lecz będę się starał coś z Waszych postów zrozumieć :)
pozdrawiam Cię strażak i życzę Ci by Twa techniczna duma nie przenosiła się na stosunki międzyludzkie :strzelac:
DUSZA KIJANKI

ODPOWIEDZ