Zakup używanego Soula

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

marektbg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2010 15:48
Czym jeżdzę: Octavia 2 Tour
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Zakup używanego Soula

Post autor: marektbg » 16 lip 2010 06:59

Witam,
Na serwisie aukcyjnym na A... i serwisie ogłoszeniowym na O... jest coraz więcej używanych Souli, zarówno kupionych w Polsce jak i ściąganych z innych krajów UE.
Czy ktoś z forumowiczów ma Soula pochodzącego z drugich rąk? Z tego co się orientuję Kia ma bazę serwisową i sprawdzić historię napraw można bez większych problemów.
Ceny kuszą, ale na co szczególnie uważać - silnik benzyna?
Bardzo proszę o porady :bigok:
Pozdrowienia z Tarnobrzega
Marek

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: Dżaguś » 16 lip 2010 11:59

przed kupnem też takie myśli po głowie mi chodziły:)
jest taki komis w Gliwicach,który spacjalizuje się w sprzedaży rocznych autek...wybrałem się na jazdę próbną taką solniczką (L),i wszystko było świetnie do momentu jak zacząłem hamować od prędkości ok.120 km/h.....młot udarowy pracuje ciszej i mniej trzęsie!!!......cena była dość atrakcyjna bo za roczne autko z przebiegiem 17tys. chcieli 44 tys.PLN...co z tego, bo gdy pociągłem za język faceta,z którym jechałem okazało się,że posiadają wypożyczalnię aut w Katowicach i stamtąd właśnie po roku samochodziki trafiają do komisu...więcej pytań nie miałem i udałem się do Zabrza po nową kijankę :)
DUSZA KIJANKI

Awatar użytkownika
hektar
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 18 gru 2009 23:15
Czym jeżdzę: Negro CRDi L+ :)
Lokalizacja: Radom

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: hektar » 16 lip 2010 18:15

Sprawdź czy KIa polska honoruje gwarancje wydane w innych krajach,
o ile w ogóle jakąś książkę gwarancyjną dostaniesz od sprzedawcy.
Kupowanie trochę tańszego, prawie nowego samochodu, ale bez gwarancji może okazać
się pomyłką. Wiem bo doświadczyłem na własnej skórze. ;)

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: sowapl » 16 lip 2010 22:58

dokładnie..z gwarancją może byc róznie. nie wiem jak kia, ale suzuki ma problem z honorowaniem gwarancji (pytałem gdyz o tym myśleliśmy...odpowiedź nie była zachecajaca do sprowadzania). zaś co do samego samochodu to chyba standard tj. jazda + wizyta na kompie w serwisie. teoretycznie jak ktoś dbał to nie powinno byc w benzynie większych problemów (na forum przynajmniej nie są w tym silniku jak do tej pory zgłoszone)
Obrazek

marektbg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2010 15:48
Czym jeżdzę: Octavia 2 Tour
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: marektbg » 17 lip 2010 07:35

Gwarancja z innych krajów - wiadomo rzecz dyskusyjna i raczej nie byłaby uznawana, dlatego jeszcze do wczoraj na alledrogo czerwona XL CRDI 2009 z Francji wisiała za 35900, w tej chwili jest też czerwona XL z gazem BRC za 36500 - 2009r. Krajówki z gwarancja są trochę droższe ale są chyba 2-3 oferty za 38-39tys. i kilka za 40-42 - na największych serwisach ogłoszeniowych. Sam nie wiem, zastanawiam się i szukam różnych rozwiązań co zrobić żeby mieć Soula, zruinowałem się niedawno na zakup mieszkania i remonty więc o żywą gotówkę w kwocie ponad 50tyś. chwilowo trudno :wmur:
Pozdrowienia z Tarnobrzega
Marek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: Kwarcu » 17 lip 2010 12:56

Ta z Francji na alledrogo to bita jest, więc kupno takiej nie ma sensu... Gość ją wystawia któryś raz z rzędu, bo widziałem kilka razy. Ta z gazem BRC wydaje się być OK, też widziałem niedawno. Natomiast była na allegro taka wypasista czarna XL z dieslem. Sprowadzona, ponoć bezwypadkowa. Na wyposażenie narzekać nie można - m. in. głośniki świecące w rytm muzyki. :) Tak to się przewija kilka bitych na allegro i kilka krajowych niebitych. Czarne eLki(dwie) z benzyną pojawiają się na allegro - jedna z rąk prywatnych i druga z komisu.
Natomiast podstawowa eMka z benzyną i lakierem niemetalicznym to poniżej 50 tys. zł kosztuje. ;) Choć wiadomo, że z rejestracją i ubezpieczeniem to już nieco ponad 50 tys.

Według mnie, jeśli chcesz używaną to kup lepiej potestowy od dealera. ;)

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: sowapl » 17 lip 2010 14:44

zgadza się :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: Dżaguś » 17 lip 2010 20:59

Kwarcu jak zwykle dobrze radzi....lepiej potestowa salonowa niż niewiadoma komisowa :)
DUSZA KIJANKI

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: soul » 18 lip 2010 18:18

Jeśli dobrze sprawdzisz z kumatymi osobami w temacie auto używane w tym przypadku Soul-a w benzynie to
na pewno żałować nie będziesz. Tu nie ma problemu z silnikiem i skrzynia. Jedyny problem jeśli można tak to nazwać to kiepski lakier -ale to raczej teraz norma we wszystkich nowych autach.
Raczej nie szukałbym na twoim miejscu z zagranicy tylko krajówki.
Po roku takie auto nic nie traci na swojej "jakości" a ty masz w kieszeni ponad 10 000 pln. Gwarancja jest przepisywana więc nadal obowiązuje.

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zakup używanego Soula

Post autor: Dżaguś » 18 lip 2010 21:39

chyba ,ze ma wykrzywione tarcze (ostre hamowanie z rozgrzanymi hamulcami np. w kałuży), porysowaną tapicerkę, pobrudzoną podsufitkę,zdrapany(w chamski sposób )lakier, o silniku,który dostał w dupę nie wspominając :)
tak ,mozna kupić fajne roczne autko (sam miałem takie dwa), lecz wiem także,że trzeba mieć szczęście, by trafić na odpowiedni egzemplarz:)no i kumate osoby obok siebie :)kłaniam się Soul :)
o auto z zagranicy w b.dobrym stanie w kwocie o której pisze aministrator będzie ciężko z powodu wyższych dealerskich cen nowych solniczek właśnie zagranicą :)
krajowe..owszem...lecz te można zliczyć na palcach :)
DUSZA KIJANKI

ODPOWIEDZ