Soul a Venga

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
MZ000
Nowy....
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2010 21:15
Czym jeżdzę: Renault Kangoo 1.5DCI

Soul a Venga

Post autor: MZ000 » 12 sie 2010 23:09

Witam.
Ostatnio myslę o zmianie samochodu.
Zawsze myslałem, że przesiądę się do Skody Roomster, aż do czasu kiedy odwiedziłem salon Kii.
Soul jak tylko wyszedł to mi się spodobał, ale ostatnio przymierzyłem się z rodzinką do Vengi i nawet dostałem aprobatę :oczko: od małżonki.
Jako, że jedżę Kangoo bardziej podoba mi się Soul - wysoki do samego końca. Wady to mały bagażnik i twarde zawieszenie.
Venga - to raczej głos rozsądku - duży bagażnik, suwana tylna kanapa. Kurcze ale dlaczego zrezygnowali ze wskaźnika temp. silnika i to przy silniku turbo (myślę o 1.4 CRDI 90KM)! Wystarczyło wziąć tablicę z Soula. No i venga ma przy tym silniku (przy 1.6 CRDI też) 6-biegową skrzynię. Soul i ile mi wiadomo zawsze 5. :ura:

Ach te dylematy.
Jako że to ma być samochód na 40-ste urodziny , to może w stronę głosu rozsądku ???
:kierownik:

Zapraszam do działu Powitalnia, gdzie oficjalnie można się przywitać. Pozdrawiam, Kwarcu.

Awatar użytkownika
mi205
Uzależniony
Posty: 290
Rejestracja: 30 kwie 2009 09:44
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT M Vanilla
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Soul a Venga

Post autor: mi205 » 13 sie 2010 07:14

Soul ma koło 340l (dobrze pamiętam?) bagażnika, więc nie ma dramatu (choć oczywiście Venga ma jeszcze więcej). Ale w pierwszej połowie roku sprzedało się niemal 3 razy więcej Veng niż Souli, więc głos ludu jest raczej czytelny.

Moim zdaniem musisz zadać sobie jedno ważne pytanie - do czego ma służyć ten samochód? Jeśli jako pojazd rodzinny, mieszczący wewnątrz wszystko, dający możliwości jakiejś adaptacji wnętrza i praktyczny - Venga, jeśli jako pojazd mający sprawiać frajdę i osiągami, i prowadzeniem, i wyglądem - Soul.
Oczywiście Soul nie jest bardzo mały i niepraktyczny, a Venga nie jest brzydka i nie prowadzi się jakoś bardzo źle, ale...

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: Soul a Venga

Post autor: uuuuplask » 13 sie 2010 08:36

Czasem w Soulu roczniku modelowym 2011 nie będzie 6 biegów?

shafted
SOKOLE OKO
Posty: 704
Rejestracja: 24 lis 2009 13:24
Czym jeżdzę: XL ON
Lokalizacja: Jura

Re: Soul a Venga

Post autor: shafted » 13 sie 2010 09:08

polecam soula mr2011 - poprawione drobne niedociągnięcia i samochód superasty, a propos: 40-letnie baby lecą na ten samochód, dla mnie to wada a dla ciebie będzie jak znalazł :złosliwy:
Say your prayers little one
don't forget, my son
to include everyone... James said ;)

marektbg
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2010 15:48
Czym jeżdzę: Octavia 2 Tour
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Soul a Venga

Post autor: marektbg » 13 sie 2010 09:09

Ciężko odpowiedzieć.
Na forum Soula każdy podpowie, że Soul - na Vengi odwrotnie.
Fakt, że Venga oferuje większy bagażnik.
Uroda aut to kwestia gustu - mi bardziej jednak podoba się Soul - chociaż niestety bagażnik nie powala - nawet jeśli ma 320l to i tak jego układ jest mało zadowalający. Obecnie mam bagażnik 420l i samochód prawie 30cm dłuższy od Soula i podczas weekendowych wyjazdów do babci, w góry i doliny itd. przy małym dziecku ciężko by się do Soula zapakować ze wszystkimi zabawkami, wózkami itp.
Cena bardzo podobna.
Pisałeś o Roomsterze, też chciałem kupić ten samochód ale to zwykła mała ciasna Fabia z podniesionym dachem. Samochód mi się podobał do pierwszej jazdy próbnej. Cena za w miarę przyzwoitą wersję z jako takim silnikiem to prawie 55tyś.
Pozdrowienia z Tarnobrzega
Marek

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Soul a Venga

Post autor: janusz14 » 13 sie 2010 10:10

Może poniższe zestawienie pomoże Ci podjąć decyzję. Jeżeli najważniejszym kryterium wyboru jest pojemność bagażnika i jednocześnie nie chcesz się wyróżniać w "tłumie" podobnych samochodów innych marek to Venga.
Jeżeli bagażnik nie jest najważniejszy i chcesz mieć auto z duszą to soul.
Najlepiej, przed dokonaniem wyboru, umów się w salonie na jazdę próbną jednym i drugim.

Porównanie wymiarów wnętrz i pojemności ładunkowej pojazdów Kia
Wymiary wnętrza (w mm)
Przestrzeń na Przestrzeń na Szerokość na wysokości
głowę przód/tył nogi przód/tył ramion przód/tył

Kia Venga 1020/980 1080/901 1384/1364
Kia Soul 1020/1005 1070/990 1403/1400
Kia cee’d 5-dr 1020/980 1105/900 1410/1385

Pojemność ładunkowa (w litrach)
Tylne siedzenia w pozycji normalnej/ Tylne siedzenia złożone
Kia Venga 440/ 1253
Kia Soul 340/ 570
Kia cee’d 5-dr 340/ 1300

Awatar użytkownika
pawlocha
Uzależniony
Posty: 216
Rejestracja: 22 gru 2009 22:45
Gadu-Gadu: 5227828
Czym jeżdzę: Di, XL, retro negro
Lokalizacja: Suwałki

Re: Soul a Venga

Post autor: pawlocha » 13 sie 2010 16:11

shafted pisze:... 40-letnie baby lecą na ten samochód, dla mnie to wada a dla ciebie będzie jak znalazł :złosliwy:
wierz mi, że jak się ma 40tkę, to się chce żeby na samochód leciały 20tki :hmm:
Obrazek

Awatar użytkownika
miazg
Moderator
Posty: 458
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:59
Gadu-Gadu: 433431
Czym jeżdzę: Biała 1.6CRDi L
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Soul a Venga

Post autor: miazg » 13 sie 2010 16:40

Tak sie sklada przypadkiem, ze mam porownanie - ja mam Soula L CRDi, ojciec - Venge XL 1.4 CVVT. O ile silniki trudno mi obiektywnie porownac - 1.4CVVT to typowe toczydelko, ktore cichutko (w porownaniu z soulowym dieslem) pracuje sobie pod maska i generuje moc, porownywalna do halasu - tj.znosna, o tyle moge cos powiedziec na temat wrazen z jazdy w porownaniu z Soulem :)

Zasadniczo, tymi autami jezdzi sie (pomijajac osiagi, wynikajace z roznych silnikow) - niemal identycznie: tak samo malo widac przez tylna szybke, tak samo dobra widocznosc jest w okol, tak samo hamuje, na kazdym kroku rzucaja sie w oczy identyczne komponenty i ich jakosc, co w Soulu; tak samo tlucze sie zwieszenie na dziurach i jest tyle samo miejsca ( chociaz dluzsza deska rozdzielcza i mocno nachylona szyba daja wrazenie, ze Venga jest... ciasniejsza). Na plus napewno bardzo fajnie rozwiazany temat przestrzeni bagazowej, chlodzony schowek (chociaz to tak naprawde nawiew z klimatyzacji na przestrzen schowka), komputer (choc w RM2011 tez Soul ma go miec), automatyczna klimatyzacja (jw.), czy podlokietnik w fotelu kierowcy (chociaz moim zdaniem jest zbyt waski zeby zapewnic jakikolwiek poziom komfortu). Gdybym nie mial Soula, a szukalbym dobrze wyposazonego auta, z przemyslanym wnetrzem, a do tego - rozsadnej cenie - wzialbym Venge.

Przy bardzo zblizonych cenach i parametrach to swietna alternatywa dla osoby, ktorej spodobal sie Soul, ale potrzebuje czegos "spokojniejszego" i bardziej praktycznego, niz efektownego.
Obrazek

Awatar użytkownika
janusz14
Nasz człowiek
Posty: 610
Rejestracja: 13 kwie 2010 09:47
Czym jeżdzę: CRDi XL, Grand Vitara, Smart
Lokalizacja: 05-805 Otrębusy

Re: Soul a Venga

Post autor: janusz14 » 13 sie 2010 17:59

pawlocha pisze:
shafted pisze:... 40-letnie baby lecą na ten samochód, dla mnie to wada a dla ciebie będzie jak znalazł :złosliwy:
wierz mi, że jak się ma 40tkę, to się chce żeby na samochód leciały 20tki :hmm:
To na Vengę, wierz mi, nie polecą!

Awatar użytkownika
MZ000
Nowy....
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2010 21:15
Czym jeżdzę: Renault Kangoo 1.5DCI

Re: Soul a Venga

Post autor: MZ000 » 13 sie 2010 18:58

janusz14 pisze:
pawlocha pisze:
shafted pisze:... 40-letnie baby lecą na ten samochód, dla mnie to wada a dla ciebie będzie jak znalazł :złosliwy:
wierz mi, że jak się ma 40tkę, to się chce żeby na samochód leciały 20tki :hmm:
To na Vengę, wierz mi, nie polecą!
to może jednak będę brał te dziewczyny na Roomstera? myślę że w kolejce się ustawią 30 stki.
tak poważnie to nie zależy mi na max bagażniku - wózków już nie wożę.
za soulem przemawia wyższe zawieszenie i 4 elektr szyby.

jednym niezła dyskusja się wywołała.

ODPOWIEDZ