Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Gdybys mial kupic jeszcze jednego soula, jaki wybralbys silnik ?

Czas głosowania minął 04 sty 2011 15:16

Mam diesla, ale kupiłbym Soula z benzyna
1
2%
Mam diesla i kupiłbym diesla
16
36%
Mam benzynę, ale kupiłbym Soula z dieslem
1
2%
Mam benzynę i kupiłbym benzynę
27
60%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: strazak2007 » 27 wrz 2010 13:20

wujeksoul pisze:Strażak@ Jakim melexem? Gdybyś bardziej przegrzebał moje wpisy okazałoby się, że pisałem, że silnik ma dość płaski przebieg i w normalnej eksploatacji

No to mamy po stronie kosztów 6 tys więcej do wyłożenia na starcie. Droższe przeglądy i większe ryzyko awarii, a więc przestojów, a więc wymiernych strat, (a będzie gorzej jak przyjdzie DPF). Strażak czy nie ty jesteś po przejściach z turbiną? Koniec końców KIA zmienia charakterystykę pracy silnika, bo ten element nie wyrabia na skalę masową. Na plus-niższe spalanie jak się jeździ trasy. Ja rozumiem Strazak, że Tobie się to kalkuluje, potrafię nawet zrozumieć, że masz perwersyjną radość z wibrowania- w końcu rózne rzeczy się ludziom podobają, tylko skala lubienia diesla zaskakuje.


mówiąc o kupnie melexa nie miałem na myśli porównania go do soula w benzynie tylko chodziło mi o styl jazdy, odnośnie kosztów to różnica 6 tys. w cenie już mi się dawno zwróciła, odnośnie przeglądów to też wychodzi taniej, przy 60 tys. zrobiłem 3 przeglądy licząc nawet ze przegląd diesla jest o 100 zł droższy, Ty musisz zrobić 4 więc parę stów na korzyść diesla.
Odnośnie turbiny została wymieniona na gwarancji, przypuszczam że od nowości była wadliwa.

Zgodzę się z jedną rzeczą mianowicie te wszystkie nieszczęścia które wymieniasz gdy się trafią użytkownikowi diesla po gwarancji to jest tragedia, ale ja mam nowy samochód na gwarancji, którego sprzedam i dalej będzie na gwarancji więc czym się mam martwić.

nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z tym wibrowaniem, domyślam się że gdzieś słyszałeś że diesle się trzęsą, ale muszę cię zmartwić u mnie nie ma wibracji po kilku minutach po odpaleniu zimnego silnika nawet klekotu nie słychać
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek
JESTEM HARDCORE-m
Posty: 318
Rejestracja: 17 wrz 2010 00:46
Gadu-Gadu: 1619120
Czym jeżdzę: Kia Soul, Ford Ranger, Trabant Combi
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: Wujek » 27 wrz 2010 16:31

Chłopaki ja mam benzin może kupiłbym i diesla, ale jednak silniki wysokoobrotowe to jest to ;-)
Nie umiałbym sobie kurde odmówić targania do 7 tys, a nawet czasem do 9k jak jeździłem S2000 ;-)
Jednak to jest to jak ma się VTi, Wankla odblokowanego do 13 tyś to jest zabawa ;-)
Diesle są nudne co tam ze sobie dam Chipa i tak mam max 5k obrotów ?
Do benzynki wsadzę turbinkę i ...
A tam każdy lubi to co ma, a o gustach się nie dyskutuje ;D
Street racing is not a crime !? Well... it is but F**K it !!

Awatar użytkownika
LordMorte
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 23 cze 2009 20:59
Gadu-Gadu: 1326895
Czym jeżdzę: 1.6 DOHC CVVT XL
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: LordMorte » 27 wrz 2010 17:30

Wujek, ale dobrze wiesz, ze nie da rady od tak wsadzic turbiny do benzyniaka :) koszt turbo + intercooler + mocniejsza pompa paliwa, wtryski, przewody, czesto przy tym modyfikacja wydechu no i sterowika i innych pierdół :) i tez nigdy nie wiadomo czy tloki to wytrzymaja ehhhh koszty wielkosci polowy wartosci samochodu jak nie wiecej :( tu jednak, przynajmniej dla mnie, tdi maja spora przewage... ten dzwiek rozpedzajacej sie turbiny, a jak jeszcze zapodasz fany zawor upustowy to jest istna bajka :)

No ale to jest tjuning, a my tu seryjni jestesmy :) i chcemy by nasze soule smigaly bezawaryjnie i by nie odwiedzaly niepotrzebnie ASO :) cyzli benzyna r0x :D

Awatar użytkownika
Wujek
JESTEM HARDCORE-m
Posty: 318
Rejestracja: 17 wrz 2010 00:46
Gadu-Gadu: 1619120
Czym jeżdzę: Kia Soul, Ford Ranger, Trabant Combi
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: Wujek » 28 wrz 2010 00:40

...kolego Ty masz jakiś problem ze zrozumieniem prostej zasady, przestań bez sensu cytować- takie zachowanie skutkuje kolejnym ostrzeżeniem!.... Admin


Ja w Del Solce miałem już wiesz przygotowany silniczek, kolektor z USA 4-2-1, cały układ wydechowy z kwasówki, odchudzone koło zamachowe, sprzęgło organiczne EXEDY, docisk EXEDY, łożysko oporowe NACHI , jakiś tam dolot nie pamiętam nazwy, tłumik na zmówienie by ulter i jeszcze pare innych takich ;)
Ogólnie silniczek i VTEC nie do pobicia jeżeli chodzi o dźwięk ;
Kto wie może kiedyś SOUL'a zakuje i jak się to mówi DOPIESZCZE :-)
Street racing is not a crime !? Well... it is but F**K it !!

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: wujeksoul » 28 wrz 2010 07:46

Strażak@

1. Benzyna ma przeglady co 20 tys, więc jakie 4 przeglady?
2. Różnymi dieslami miałem okazję, przecież siłą rzeczy musiałem na jakiegoś trafić bo nie siedzę cały dzień w zamkniętym domu :)A to znajomi, a to jazdy próbne. Jedni słyszą inni widać nie.
3. Jeżeli benzyna spala średnio 1,5 litra benzyny na 100 km więcej od diesla to mamy jakieś 6,5 zł więcej za każde 100 km na niekorzyść benzyny. Do tego drobna róznica w cenie ON- dajmy 7 zł wychodzi korzyść w okolicach 4200zł po 60 tys km. Pomniejszona o koszty przeglądów i przestoje związane z wymianą turbiny.
Teraz załóżmy, że ktoś jeździ spokojnie benzyną, a strażak wariuje dieslem :)
Oczywiście można założyć odwrotnie- Strażak jeździ jak emeryt dieslem, a ja wariuję benzyną i rzeczywiście koszt zakupu diesla już dawno się zwrócił.

Ale to są dywagacje dla obecnego Soula, w 2011 zaczną obowiązywać nowe normy czystości spalin Euro 5 i przypuszczam, że Soule RM 2011 będą musiały mieć DPF, więc spalanko wzrośnie i przydatność diesla w mieście znacząco spadnie.
Są firmy, gdzie diesle mają pasek, a benzyny łańcuch rozrządu i tam kalkulacja wygląda jeszcze inaczej.

A szał na diesle trwa.

sowapl
Nasz człowiek
Posty: 427
Rejestracja: 29 lip 2009 05:27
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT L Tomato Red Black Dragon
Lokalizacja: Zabrze;Będzin

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: sowapl » 28 wrz 2010 09:24

hm...a nasza benzyna ma co 15 tyś przegląd
Obrazek

wujeksoul
GOŚĆ CO DOBRZE PRAWI
Posty: 343
Rejestracja: 26 lis 2009 02:57
Czym jeżdzę: 1,6 benz XL vanilla shake
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: wujeksoul » 28 wrz 2010 10:34

Poważnie? To bym dał ciała, bo byłem przekonany, że po 20 tys, a mam już 11 tys :) No niewiele brakowało.

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: strazak2007 » 28 wrz 2010 13:40

wujek ja biorę wyliczenia dla siebie i przy takim samym spokojnym stylu jazdy jest różnicy w spalaniu 2 l, jeśli wariujemy za kółkiem różnica wzrasta.
większość użytkowników benzynek którzy zapodają spalanie ma je na poziomie ponad 8 litrów, diesle soulowe ponad 6, oczywiście są wyjątki w dieslu 8, a w benzynie 7 ale to wąziutkie grono, średnia wskazuje to co wyżej czyli 10 zeta na 100 km jak nic i zwrot po 60 tys., przestojów przy wymianie turbiny nie miałem ponieważ jest coś takiego jak samochód zastępczy, odnośnie przeglądu widzę że już wyjaśnił ci kolega sawpol.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek
JESTEM HARDCORE-m
Posty: 318
Rejestracja: 17 wrz 2010 00:46
Gadu-Gadu: 1619120
Czym jeżdzę: Kia Soul, Ford Ranger, Trabant Combi
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: Wujek » 28 wrz 2010 13:52

Chyba że masz kratkę ;-)
Wychodzi taniej benzynka ;D
Street racing is not a crime !? Well... it is but F**K it !!

Awatar użytkownika
strazak2007
Nasz człowiek
Posty: 656
Rejestracja: 18 cze 2009 20:05
Czym jeżdzę: Mondeo 1,6 ecoboost 160KM
Lokalizacja: Galicja

Re: Teoretyczny zakup kolejnego soula - JAKI SILNIK?

Post autor: strazak2007 » 28 wrz 2010 15:25

a niby jak to wyliczyłeś?
Obrazek

ODPOWIEDZ