Motostat.pl

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Motostat.pl

Post autor: soul » 30 lis 2010 15:45

Jeśli ktoś jeszcze nie korzystał to zachęcam do dołączenia do profilu Naszego klubu na http://www.motostat.pl/clubs/info/id/138

Awatar użytkownika
Dżaguś
EROTOMAN AMATOR
Posty: 563
Rejestracja: 13 kwie 2010 10:36
Czym jeżdzę: SREBRNY SZERSZEŃ:) benzin L:)
Lokalizacja: Górny Śląsk

Motostat

Post autor: Dżaguś » 18 gru 2010 18:35

Motostat jest serwisem internetowym, pomagającym w kalkulacji kosztów użytkowania pojazdu. Jest połączeniem kalkulatora zużycia paliwa z dziennikiem kosztów, pozwalającym na łatwiejsze panowanie nad wydatkami. Motostat obliczy ile wydałeś na przejechanie 100 kilometrów i ile miesięcznie kosztuje Cię korzystanie z pojazdu.

na chłopski rozum,gdyż nie każdy musi być Alfą i Omegą :oczko:
DUSZA KIJANKI

stes
Nowy....
Posty: 15
Rejestracja: 14 cze 2009 18:08
Gadu-Gadu: 1092549
Lokalizacja: Zabrze

Re: Motostat.pl

Post autor: stes » 22 gru 2010 20:41

Po co to liczyć, i tak trzeba lać i jeździć.
Dlatego też nie widzę większego sensu w takich wyliczeniach, ponadto jest komputer który również pokazuje spalanie
Stes

Awatar użytkownika
pawlocha
Uzależniony
Posty: 216
Rejestracja: 22 gru 2009 22:45
Gadu-Gadu: 5227828
Czym jeżdzę: Di, XL, retro negro
Lokalizacja: Suwałki

Re: Motostat.pl

Post autor: pawlocha » 22 gru 2010 21:17

Komputer jest dopiero od RM2011. :czujnik:
Obrazek

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: Motostat.pl

Post autor: Belizariush » 15 lis 2012 09:56

A tu taka ciekawostka z USA.
Koreańskie marki, z powodu niewłaściwej metodologii pomiarowej, podawały zaniżone dane dotyczące zużycia paliwa w modelach Sportage, Rio i Sorento oraz Elantra, Accent i Veloster sprzedawanych na rynku amerykańskim. Różniły się one od faktycznych o około 0,3 l/100 - 1,1 l/100 km. Grupa Hyundaia przeprosiła już klientów. To jednak nie wszystko.
Właściciele koreańskich samochodów z lat modelowych 2011-2013, których w Kanadzie i USA jest około miliona, mogą liczyć na odszkodowania. Dokładne kwoty będą wyliczane na podstawie przebiegów konkretnych aut i cen paliw obowiązujących w danym regionie. Na zwrot pieniędzy mogą liczyć nawet ci kierowcy, którzy sprzedali już swoje auta.
Całość tutaj http://moto.pl/MotoPL/1,88389,12812161, ... aliwo.html.
Ta sama historia, czyli zaniżanie faktycznego spalania "kijanki" jest i w Polsce. Ciekaw jestem, czy ktokolwiek z użytkowników Soula zbliżył się ze spalaniem swego auta do tego, co wieści KIA w reklamach.

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: Motostat.pl

Post autor: indykpol » 15 lis 2012 19:14

Pisalem o tym w innym temacie. Oto jaka odpowiedz otrzymalem od sprzedawcy KIA:

Witam serdecznie Panie Michale ,

Europejskie normy są zupełnie inne niż normy w USA . W usa to nie jakaś niesamowita akcja. Po prostu pomylono wielkosci zuzycia paliwa i blednie wpisano je w katalog. Wiec mamy tutaj do czynienia z bledem drukarskim a nie technicznym . Takiej pomyłki w Europie nie zrobiono więc o żadnych tego typu działaniach nie ma mowy . Poza tym normy euro w stanach nic nie znaczą i homologacja jest zupełnie inna .

Dziękuję
Janusz Łoś Handlowiec
Marvel sp. z o.o.
Al.Śmigłego Rydza 1, 92-730 Łódź


Swoja droga - ciezko mi zblizyc sie do spalania katalogowego - po miescie bedzie z 1-1.5l wiecej na 100km spokojnie.

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: Motostat.pl

Post autor: Belizariush » 16 lis 2012 00:54

Mam uwierzyć, że pomylili się w drukarni przy drukowaniu danych dotyczących spalania we wszystkich modelach o których mowa w artykule ? Co za straszny zbieg okoliczności... :rotfll: Facet z KIA bredzi coś o jakiś amerykańskich normach, a co to ma do rzeczy ? Przecież wyraźnie napisano, że KIA stosowała niewłaściwe metody pomiaru spalania i stąd podano nierzetelne informacje. Myślę, że identyczny "błąd drukarski" miał miejsce w przypadku naszych Kijanek. Podają jakieś wzięte z sufitu dane, a rzeczywistość jest inna. Mówiąc bez ogródek KIA robi klientów w balona. Jestem przekonany, że wiele osób decydując się na zakup samochodu bierze też pod uwagę jego spalanie. Różnica rzędu 1 litra paliwa na 100 km to bardzo dużo a tak to wygląda w samochodzie, który użytkuje żona. Średnie spalanie w mieście około 7 litrów/100 km, w trasie około 6 l/100 km. Poprzednim naszym samochodem był Opel Signum 2,2 litra pojemności, przebieg 360.000 km. Ten samochód w mieście palił 5,5 litra ropy. Niemcom co prawda też się przydarzył "błąd drukarski", ale odwrotny, niż Koreańczykom. Wedle instrukcji spalanie w mieście powinno oscylować w granicach 7 litrów. Myślę, że zamiast dawać się wodzić za nos Kii, która uważa swoich klientów w Polsce za debili należy o tym oszustwie informować jak najszerzej. Może jak im spadnie sprzedaż to popracują nad oszczędniejszymi silnikami, albo dopilnują drukarzy, żeby nie robili pomyłek. Na dobrą sprawę też można by spróbować się z nimi procesować, tyle tylko, że ze względu na koszty nie można tego zrobić indywidualnie. Może Rzecznik Konsumentów ? Przecież Administracja Forum może wystąpić w naszym imieniu do Rzecznika. A przy okazji należy powiadomić o sprawie np. Motor. To by się szum zrobił.

indykpol
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 09 paź 2012 11:05
Gadu-Gadu: 1725179
Czym jeżdzę: 1.6GDI XL Tomato Red
Lokalizacja: Łódź

Re: Motostat.pl

Post autor: indykpol » 16 lis 2012 14:45

http://mojasoul.pl/viewtopic.php?f=61&t=2203

tutaj zaraportowalem ten problem i zrobilem podliczenie, ktore bardzo dobrze oddawaloby spalanie, ktore obserwuje w swoim aucie po przejechaniu 2300 km.

taki mail zas napisalem do przedstawiciela KIA w lodzi:

Witam Panie Januszu,

Natknalem sie na akcje KIA Motors w USA w nawiazaniu do wykrycia zanizonych raportow spalania, rowniez w przypadku silnika 1.6 GDI w Soul-u: http://kiampginfo.com/overview/affected-models. KIA w USA organizuje wydawanie dozywotnich kart debetowych, ktore mialyby rekompensowac roznice w faktycznych kosztach poniesionych przez uzytkownikow na zakup paliwa, a deklarowana przez producenta. Czy slyszal Pan o planowaniu podobnej akcji w Europie i czy sprawa jest znana? Dodam, ze roznice sa znacze:

miasto 9.4l/100km
mieszany 8.7l/100km
trasa 7.8l/100km

wobec katalogowych

miasto 7.7l/100km
mieszany 6.4l/100km
trasa 5.6l/100km

Sam po przejechaniu 1800 km stwierdzam, ze nowe szacunki znacznie dokladniej odzwierciedlaja stan rzeczywisty.

Pozdrawiam,
Michał


Odpowiedzia sie juz podzielilem w poprzednim moim poscie.

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: Motostat.pl

Post autor: Belizariush » 17 lis 2012 13:50

W moim przypadku nie ma aż tak dużych różnic. Masz przejechane niewiele kilometrów, spalanie spadnie po przejechaniu około 20.000 km. A ja chyba napiszę do tego samego pana z KIA informując, że normy amerykańskie mnie nie interesują oraz zawiadomię, że sprawą zainteresuję Motor i Auto Świat. Myślę, że konkurencja będzie wniebowzięta, jak sprawa zostanie nagłośniona.

Awatar użytkownika
JOKER
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2012 09:21
Czym jeżdzę: FL 1.6 GDI L Titanium Silver
Lokalizacja: Toruń

Re: Motostat.pl

Post autor: JOKER » 19 lis 2012 19:12

Najlepsze spalanie w motostat.pl, to chyba ja mam, na razie :) Po prostu wymarzone.
Jakoś nie mam czasu na uzupełnienie danych, a ewidencję i tak prowadzę sobie w excel'u, no a tu, niestety już szału nie ma.
Tak czy owak, wychodzę z założenia, że jak chce się jechać to i tak trzeba wlać, więc żadne zestawienie tego nie zmieni. Wydaje się nawet, że lepiej nie sprawdzać, żeby sobie nie szarpać nerwów.
Chyba raczej na pewno, aczkolwiek bynajmniej jakoby poniekąd śmiem przypuszczać, że wątpię.
Obrazek

ODPOWIEDZ