zmiana oprogramowania

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
milosz6047
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 21 lut 2011 10:09
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT tomato red
Lokalizacja: Wyszków

zmiana oprogramowania

Post autor: milosz6047 » 18 lip 2011 11:17

co sądzicie na temat zmiany oprogramowania w komputerze z fabrycznego na inny ? Podobno dodaje mocy autku a zuzycie paliwa maleje. I pisze tu o takiej metodzie kablem podpinanym pod złącze diagnostyczne, bez chipu i innych takich rzeczy. Dodam ze w ten sposob nie traci sie gwarancji...Robił ktoś z Was takie rzeczy ?

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: uuuuplask » 18 lip 2011 11:26

Gdzieś ty o czymś takim słyszał?

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: kawex » 18 lip 2011 13:21

Gdzie jest w Soulu złącze diagnostyczne? Chciałbym się podpiąć i sprawdzić przez program co on tam ma w sobie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: Kwarcu » 18 lip 2011 17:38

Hehe, napiszą w necie jakieś głupoty jak o spalaniu w 1.9TDI i potem z ludzi robią kretynów...

Zapomnij o elektronicznym podnoszeniu mocy w silniku wolnossącym, w silniku z turbo - owszem. To co uzyskasz w takim silniku benzynowym, wolnossącym jak nasz to maksymalnie kilka KM więcej i kilkanaście Nm więcej. Wniosek? Różnicy w osiągach prawie nie odczujesz, spalanie może Ci minimalnie spadnie a może wcale, a portfel odchudzisz o 1500-2000 zł w serwisie tuningowym za całą zabawę.
W CRDi można się w to bawić, bo da to odczuwalny efekt, ale w naszym CVVT nie ma to sensu.

Kawex - otwórz sobie maskę, po prawej stronie jest puszka bezpieczników, zdejmij dekielek(jest na zatrzaskach) i masz tam gniazdo.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: soul » 18 lip 2011 20:15

eOBDE jest w kabinie na wysokości kolan.

Awatar użytkownika
milosz6047
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 21 lut 2011 10:09
Czym jeżdzę: 1,6 CVVT tomato red
Lokalizacja: Wyszków

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: milosz6047 » 18 lip 2011 20:56

dzięki za wskazówki chłopaki. Te moje wszystkie dziwne pytania wynikają z frustracji i szukania sposobu na obnizenie spalania. Jakos ciężko mi sie sie przestawić. Przed kijanką miałem poczciwego fiaciora 1,9 JTD co 5-6 l wypalał a tu teraz 8 - 8,5 ... sami rozumiecie

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: soulek » 18 lip 2011 23:06

Troszkę mnie to dziwi co piszesz o spalaniu swego pomodora Kwarcu. Dlaczego ? Bo mój pali z wiekiem i przejechanymi kilometrami mniej. A w ostatnie miechy, od zapanowania w Miarę ciepłych i gorących dni średnia oscyluje między 7,5 , a 8,1, naturalnie w warunkach miejskich, a i schładzacz chodzi cały czas. Obroty średnio kręcone na biegach od drugiego do piątego to 3,5 do 4,5 koła ( jeśli tylko warunki na to pozwalają, czytaj brak korków ) Chyba dobrze go zgrałem w minione wakacje gdy miał pięć miesięcy i trachnoł sobie ponad sześć i pół koło kilosów w dwa tygodnie. :bigok:

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: Kwarcu » 19 lip 2011 00:28

Na piątym biegu i 4.5krpm w mieście? :czujnik: Panie, to jest jakoś 145 km/h na liczniku wtedy. :zlosnik4:

Jeśli o mojego pomidora chodzi to zmiana biegów jest przy 3-3.5krpm z reguły, czasem przy 4krpm. A tak, jak jest rozgrzany i przewiduję dłuższy odcinek do przejechania to 4-4.5krpm a okazjonalnie bywa i czerwone pole. :bigok:

szuler
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 mar 2011 21:11
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: SPS ....

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: szuler » 19 lip 2011 11:16

nie wiem o co wam chodzi. chcieliście autko z 125 kuniami to macie, spalanie adekwatne do mocy silnika. i niech mi nikt nie mówi, że się nie ściga na światłach ( banan na twarzy a spalanie wzrasta - coś za coś ). mojego taścia nissan note ma 90 koni i spala ok 6.5l ( tylko, że nie ma czym jechać) a mój seul 8.5l w mieście. na trasie jak naprawdę się przyłożę to 5.2l (poważnie raz tak miałem ) . mniej cisnąć i będzie liter mniej ale czy tu o ten litr chodzi...
wcześniej ujeżdżałem bmw z silnikiem 2.5l i spalanie w takich samych warunkach miałem na poziomie 11l ( silnik o wiele wiele wie...... mocniejszy ) więc coś podejrzanie dużo te kijanki palą.

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: zmiana oprogramowania

Post autor: Kwarcu » 19 lip 2011 12:27

To się zdecyduj sam, czy w Kijance masz spalanie adekwatne do mocy silnika czy podejrzanie za wysokie. :oczko:

Ściganie na światłach? Sporadycznie każdemu się zdarza, ale Ty z kolei nikomu nie wmówisz, że cały czas się ludzie ścigają spod świateł. Także nie tu leży przyczyna.

ODPOWIEDZ