USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

wiadp1
Nowy....
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2011 20:01
Czym jeżdzę: 1.6 CRDI XL Titanium Silver
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: wiadp1 » 20 lut 2012 07:34

Czujniki cofania to jeden z najgorszych dodatków w jakimkolwiek samochodzie. Miałem je w poprzednim aucie i powiedziałem nigdy więcej. Ich piszczenie było bardziej denerwujące niż pomocne. Musiałem poprosić o ich wymontowanie. Teraz w Soul'u mimo tego, że próbowali mi je wcisnąć grzecznie podziękowałem, a zamiast tego zamówiłem kamerkę w lusterku. Nic mi nie piszczy, a mając taki super widok z kamerki czujniki wogóle nie są potrzebne.

Swoją drogą jak tak czytam to trochę tych problemów ci się zebrało. Ja jeżdżę Soulem od 7 miesięcy. Prawie 15000km na liczniku i do tej pory miałem zero usterek. Kiedy 2 razy oddałem go na przegląd przed dłuższymi podróżami dostawałem samochód z powrotem z informacją, że wszystko gra i jedyne co z tego miałem to darmowe mycie. Swoją drogą miło, że panowie z serwisu Kii nic mi nie policzyli za takie przeglądy.

Awatar użytkownika
SLAWEEKK
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 10 wrz 2010 08:39
Gadu-Gadu: 2085173
Lokalizacja: Lubin

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: SLAWEEKK » 20 lut 2012 19:27

poprostu mam pecha i w dodatku jestem przewrażliwiony :) teraz przebieg prawie 35000.

Co do usterek sa to pierdoly ale irytujace :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: Belizariush » 25 mar 2012 20:15

Na początku maja minie rok odkąd żona jeździ Soulem. Przejechane ponad 25.000 km. W tym czasie wymieniłem 2 przednie żarówki Dzisiaj złożyłem tylne siedzenie ( większą część ) a gdy potem chciałem je złożyć okazało się, że nie działa blokada oparcia a ustrojstwo, które służy do blokowania "wyszło" z oparcia. Ciekawi mnie, czy serwis nie będzie mi wmawiał, że to wina niewłaściwego użycia.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: soul » 26 mar 2012 22:31

To coś Ty z tym zrobił, że wylazło z oparcia? :zlosnik:

Awatar użytkownika
kawex
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 06 maja 2011 19:31
Czym jeżdzę: 1,6 DOHC L
Lokalizacja: chełm

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: kawex » 27 mar 2012 10:39

napisałeś "odkąd jeździ żona". Ja bym sprawdził czy to akurat od jazdy zepsuło się :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: Belizariush » 27 mar 2012 17:58

Nie wiem, czy to ja, czy ktoś inny zepsuł, w każdym razie uważam, że to ciągiełko nie powinno się obluzować. Przecież do podciągnięcia go w górę nie używa się lewarka, tylko dłoni, na dodatek w specyficznym ułożeniu, tak że nie można użyć maksymalnej siły. Drugi mechanizm, ten rzadziej używany jest OK. Jutro jestem po południu umówiony w serwisie, dam znać czym się sprawa skończyła.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: Hary66 » 28 mar 2012 09:51

Jak by serwis miał uwagi to mów że jesteś kowalem i zawsze używasz takiej siły.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: Belizariush » 28 mar 2012 17:57

Panowie wsadzili zaślepkę w oparcie i zatrzask zaskoczył. Niestety, stwierdzili, że "wyrobiło" się to, co trzymało ją na miejscu, więc będzie trzeba zamówić nową. Koszt to ponoć kilka złotych i mimo, że gwarancja nie obejmuje tego skomplikowanego ustrojstwa założą ją gratis. Mają dzwonić.

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: soul » 28 mar 2012 18:37

No i proszę wymienią gratis.
Plaster na Twoje zranione serce. :zlosnik:

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: Belizariush » 22 kwie 2012 09:09

Okazało się, że nie gratis. Za to "gówienko" liczą sobie 35 zł. Gwarancja nie obejmuje. Odnoszę wrażenie, że te 7 lat gwarancji to pic na wodę i fotomontaż. Niczego ta gwarancja nie obejmuje, przynajmniej w salonie KIA Plejada w Radomiu. Pojechałem tam po 9 miesiącach użytkowania samochodu, bo linka hamulca się wyciągnęła. Mówię do pana, że mam problem, bo.... i w tym momencie słyszę : gwarancja tego nie obejmuje. Szlag mnie trafił i wydarłem ryja, że zaraz obejmie, jak opiszę sprawę w prasie. Cud. Gwarancja objęła rozciągnięcie linki.

ODPOWIEDZ