USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

gypsy
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 03 cze 2010 08:30
Czym jeżdzę: soul czarna benzyna xl
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: gypsy » 22 kwie 2012 15:49

Gwarancja w KIA jest tylko po to by robić przeglądy gwarancyjne , a nie by serwis cokolwiek naprawił Ci na gwarancji i dlatego chyba zrezygnuje z tak zwanej "gwarancji" . Nawet FIAT nie robi takich problemów , a infolinia FIAT-a jest po to by pomóc klientowi , a nie do obrony serwisów , tak jak to robi KIA

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: soul » 22 kwie 2012 19:11

Jeśli jeszcze żaden z Was (lub żadna) nie wiem to są serwisy i serwisy.
Skoro trafiacie na te beznadziejne to je zmieńcie na inne.
Po co są te rankingi pisane przez forumowiczów na obu forach z opiniami?
Zapoznać się i jechać tam gdzie serwisowi zależy na zadowoleniu i tym aby klient wrócił i zostawił 600 pln na przeglądzie a nie na 7 pln za jakąś pierdolę. Oni żyją z Was a nie Wy z nich.
Ja to zrobiłem już dawno i teraz wiecie co........teraz tamten serwis autoryzowany przestaje być serwisem autoryzowanym.

Awatar użytkownika
gajot
Nowy....
Posty: 16
Rejestracja: 11 sty 2011 17:22
Czym jeżdzę: 1.6 benzyna M Tomato Red
Lokalizacja: Szczecin

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: gajot » 29 kwie 2012 08:38

[quote="SLAWEEKK"]


8. Często zawieszają się czujniki cofania- ciagly sygnal bez względu czy jest przeszkoda czy nie- w sumie nie zglaszam tego bo i tak nie naprawia...

Miałem to samo w styczniu, mimo czyszczenia i przemywania. Po umówieniu się serwis dealera na Struga w Szczecinie przyjął mnie na drugi dzień i naprawił to bez kosztów. Problem pojawił się znowu po dziesięciu dniach i znów bylem umówiony z serwisem ale problem sam ustąpił (wypłukał się jakiś brud ?) Przy odwoływaniu wizyty w serwisie (nie było już potrzeby ) serwis wręcz zachęcał mnie do przyjazdu w każdej chwili kiedy problem się znów pojawi.

rallymaniak
Nowy....
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2013 19:37
Czym jeżdzę: soul 1.6 crdi L, i inne
Lokalizacja: Łęczna

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: rallymaniak » 03 kwie 2013 09:42

U mnie tylko 2 punkty (w maju minie rok):
1. Sprzęt grający nie czyta żadnych płyt, wyświetla się komunikat "mecha error"
2. Źle ustawiony pływak w baku, brakuje paliwa gdy na wskaźniku pokazuje 1/8 a komp pokazuje że pozostało do przejechania ponad 100 km (pierwszy raz zabrakło przy wskazaniu 106km zaraz po odebraniu auta i wyjechaniu z salonu, drugi raz przy 128 a trzeci przy 108)
Powyższe usterki zgłoszę na pierwszym przeglądzie, aczkolwiek podejrzewam że z punktem 2 nic nie zrobią.

credo
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 16 mar 2011 13:08
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: credo » 03 kwie 2013 21:54

Pkt2 u mnie też wystąpił
Też zgłoszę przy kolejnym przeglądzie ( 3 cim ) co ciekawe problem pojawił się dopiero po 2 przeglądzie wcześniej komp pokazywał kreski a ja dalej jechałem do najbliższej stacji - podejrzewam że to kwestia oprogramowania komp pokładowego a nie pływaka w baku

aga1
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 16 maja 2009 19:38
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Tomato red
Lokalizacja: Konin

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: aga1 » 04 kwie 2013 09:26

Jeżdżę 3,5 roku i wygląda na to , że trafił mi się dobry egzemplarz . Przez pierwszy rok przepaliła się żarówka , zepsuł się czujnik temperatury zewnętrznej , zablokował się pas na tylnym siedzeniu , serwis miał dwa podejścia do usunięcia uciążliwych stuków słyszalnych w prawym podszybiu (w końcu okazało się , że to poluzowane tzw. spinki w progach )i w efekcie nic teraz nie stuka oprócz - oczywiście - walącego jak młot zawieszenia :zły2: . To wszystko Panowie z KIA Nowicki w Koninie naprawili z uśmiechem na ustach w przyjaznej atmosferze . Za żarówki musiałam zapłacić . Odpryski lakieru są chyba oczywiste i nic z nimi na razie nie robiłam , i nie spędzają mi snu z powiek .
Czyli szczęściara ze mnie :D

credo
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 16 mar 2011 13:08
Czym jeżdzę: Soul 1,6 CRDi XL

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: credo » 04 kwie 2013 18:55

E tam szczęściara.....
Generalnie uważam Soula za auto wysoce nieawaryjne

szuler
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 mar 2011 21:11
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: SPS ....

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: szuler » 04 kwie 2013 21:35

aga1 możesz konkretnie na temat tych stuków w prawym podszybiu - bo mnie już krew zalewa z tym stukaniem , które spinki tak rezonują? tak to jesteśmy zadowoleni z auta ale te świerszcze to mnie fest wkurzają.

aga1
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 16 maja 2009 19:38
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Tomato red
Lokalizacja: Konin

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: aga1 » 26 kwie 2013 20:40

Teraz już słabo pamiętam , ale zaraz wychodzę z psem to pójdę do bryczki i zerknę . I przepraszam , że dopiero teraz , ale przesiadłam się na nowego kompa i mam nowy również program pocztowy , który wszystkie powiadomienia wrzucił mi do śmieci :eviladmin:

szuler
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 mar 2011 21:11
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: SPS ....

Re: USTERKI PODCZAS PIERWSZEGO ROKU

Post autor: szuler » 26 kwie 2013 21:08

już je zlokalizowałem. i też szukałem w prawym podszybiu a chodziło o spinki mocujące osłonę progu. dzięki za naprowadzenie. pzdr

ODPOWIEDZ