2014 nadchodzi!

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.

Moderatorzy: Kwarcu, matrix, rob68

Awatar użytkownika
soul
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 19 mar 2009 23:21
Czym jeżdzę: w212
Lokalizacja: INTERNET

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: soul » 25 kwie 2013 12:02

Muszę przyznać rację markos-owi bo porównujesz auta, których nie powinno się porównywać z Soul-em.

Awatar użytkownika
JOKER
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2012 09:21
Czym jeżdzę: FL 1.6 GDI L Titanium Silver
Lokalizacja: Toruń

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: JOKER » 25 kwie 2013 13:45

Belizariush pisze:Nowy crossover Suzuki to następca SX 4, a więc samochodu, który konkurował wielkością i ceną z Soulem. Sportage nie jest zaliczany do crossoverów...
Zarówno Sportage i Sorento zaliczane są do crossover'ów.
Suzuki SX 4 albo Fiat Sedici (prawie to samo) był jedną z opcji, który brałem pod uwagę przy zakupie samochodu, ale jak do nich wsiadłem, a potem wsiadłem do Soul'a to Fiatowi i Suzuki od razu podziękowałem, bo w środku wydawały się ciasne. Nie wiem jak nowy model Suzuki, bo namacalnie nie sprawdzałem, na zdjęciach dostał trochę pazura, lekko się wydłużył, ale żeby aż tyle rabanu z tego powodu robić... :)
W zasadzie to ja bym nie chciał, żeby coś ulepszali w Soul'u, bo byłoby mi teraz żal, że nie mogę sobie sprawić nowego i lepszego modelu. :)
Chyba raczej na pewno, aczkolwiek bynajmniej jakoby poniekąd śmiem przypuszczać, że wątpię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: Kwarcu » 25 kwie 2013 16:57

Dorzucę swoje trzy grosze. :zlosnik:

Belizariush - Soul nigdy nie był hitem sprzedaży, jeśli mówimy o polskim a nawet europejskim rynku. Nie był i nie miał być. To auto miało zawojować w USA i tam sukces niewątpliwie odniosło. W ogóle marka KIA/Hyundai zaczęła sukces od USA i na tamtejszym rynku się skupia, bo tam mają klientelę. ;) Modele z myślą o Europie(bo od niedawna zaczęli myśleć też o "nas") typu cee`d mają u nas branie, owszem, nie przeczę. Soul nie był z założenia autem na Europę, dlatego ryzyka nie ma, w USA na pewno się przyjmie, a w Europie sprzedaż i tak marna, więc mogą sobie testować.

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markos » 25 kwie 2013 17:04

Belizariush pisze:Nie kupię nowej Soul, bo nie zamierzam użytkować samochodu, który w przeciwieństwie do pierwowzoru nie ma tego czegoś co nie pozwalało przejść obok niego obojętnie i obecnie świetnie nadaje się na prezent dla syna z okazji ukończenia 18 lat.
Rozumiem. Po prostu za mocno pocisneli z nowoczesnoscia, przeprojektowali fajny samochod, zeby byl jeszcze fajniejszy, nadal bardzo oryginalny, a do kompletu poprawili wnetrze stosujac sporo nawiazan do powalajacego Trackstera, ale Ty jednak wolisz klasyke w wydaniu 2009-2012.

Sorry, nie moge sobie darowac :zlosnik4: Z tego co piszesz wynika wylacznie to, ze ten samochod po prostu Ci sie nie podoba, a nie, ze jest w czymkolwiek gorszy od tego co oferuje konkurencja. Umowmy sie jednak, ze w kwestii wzornictwa to ta swietna konkurencja za wiele nie oferuje. Moze za wyjatkiem Pezota, ktoremu nowe modele dobrze sie udaly. Tak poza tym to raczej nie w tej cenie i nie w tej klasie. O stosunku wyposazenie-cena w porownaniu Kia vs. reszta reszta rozmawiac w ogole nie warto, bo nie ma o czym.

Kochajacy tata na pewno nie skrzywdzi zadnego osiemnastolatka Soulem :hehe2: Mysle, ze nawet amerykanski tata nie wpadnie na taki pomysl..

A ja tego nowego Soula chetnie bym przygarnal gdyby ktos madry w koncu wpadl na pomysl, ze to auto potrzebuje silnika z Optimy Turbo :czujnik:

Awatar użytkownika
soulek
CZŁOWIEK SUCHAR :)
Posty: 530
Rejestracja: 06 lut 2010 23:06
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT M Vanilla Shake
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: soulek » 26 kwie 2013 00:56

Tego nowego SOUL to ja raczej bym nie przygarnął, ale silniczek z OPTIMY o którym wspomniałeś, z ogromną przyjemnością zastosował bym do tego co już posiadłem. :bigok: O tak, tak z ogromną. :slinka:

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re:

Post autor: Belizariush » 26 kwie 2013 16:05

markos pisze:
Belizariush pisze:Nie kupię nowej Soul, bo nie zamierzam użytkować samochodu, który w przeciwieństwie do pierwowzoru nie ma tego czegoś co nie pozwalało przejść obok niego obojętnie i obecnie świetnie nadaje się na prezent dla syna z okazji ukończenia 18 lat.
Rozumiem. Po prostu za mocno pocisneli z nowoczesnoscia, przeprojektowali fajny samochod, zeby byl jeszcze fajniejszy, nadal bardzo oryginalny, a do kompletu poprawili wnetrze stosujac sporo nawiazan do powalajacego Trackstera, ale Ty jednak wolisz klasyke w wydaniu 2009-2012.

Sorry, nie moge sobie darowac :zlosnik4: Z tego co piszesz wynika wylacznie to, ze ten samochod po prostu Ci sie nie podoba, a nie, ze jest w czymkolwiek gorszy od tego co oferuje konkurencja. Umowmy sie jednak, ze w kwestii wzornictwa to ta swietna konkurencja za wiele nie oferuje. Moze za wyjatkiem Pezota, ktoremu nowe modele dobrze sie udaly. Tak poza tym to raczej nie w tej cenie i nie w tej klasie. O stosunku wyposazenie-cena w porownaniu Kia vs. reszta reszta rozmawiac w ogole nie warto, bo nie ma o czym.

Kochajacy tata na pewno nie skrzywdzi zadnego osiemnastolatka Soulem :hehe2: Mysle, ze nawet amerykanski tata nie wpadnie na taki pomysl..

A ja tego nowego Soula chetnie bym przygarnal gdyby ktos madry w koncu wpadl na pomysl, ze to auto potrzebuje silnika z Optimy Turbo :czujnik:
Soul początkowo był reklamowany w USA jako pierwszy w życiu samochód dla dzieciaka. Z drugiej strony, czy ktoś z szanownych użytkowników Soula ( oraz Forum ) czuje się skrzywdzony posiadając i użytkując to auto ? Chyba nie. Myślę, że nawet w Stanach ten samochód nie jest traktowany jako dopust boży :oczko:
Trochę tych samochodów tam jeździ. Polecam film, Soul jest widoczny od 54 sekundy
http://izismile.com/page/1226/ Video : Now, That Was Close!

Awatar użytkownika
JOKER
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2012 09:21
Czym jeżdzę: FL 1.6 GDI L Titanium Silver
Lokalizacja: Toruń

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: JOKER » 26 kwie 2013 16:38

Filmik ma 54 sekundy, Soul jest widoczny od 30-tej. Jeśli chodzi oczywiście o ten filmik, bo z takim tytułem jest więcej. :)
Chyba raczej na pewno, aczkolwiek bynajmniej jakoby poniekąd śmiem przypuszczać, że wątpię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Belizariush
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 24 lut 2011 13:57
Czym jeżdzę: WHISTLE / GUIPAGO 1000/Soul CRDI XL
Kontakt:

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: Belizariush » 26 kwie 2013 20:26

Moja wina. Trzydziesta sekunda. Chodzi o ten film. A w tych innych też widać Soula ?

Awatar użytkownika
markos
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 15 sie 2012 23:53
Gadu-Gadu: 4219585
Czym jeżdzę: CRDi L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re:

Post autor: markos » 26 kwie 2013 21:26

Belizariush pisze:Soul początkowo był reklamowany w USA jako pierwszy w życiu samochód dla dzieciaka.
Elf, Castrol i kazdy inny reklamowany jest jako najlepszy olej. W dodatku uzywa sie ich w F1 (na pewno tych samcych co kupujemy w butelkach w hurtowni). Zaleznie od tego z kim akurat podpisza umowe, to dany producent samochodow rekomenduje taki olej jako najlepszy do jego samochodow. Czy to znaczy, ze:
a) olej rzeczywiscie jest najlepszy z najlepszych?
b) wlewaja go do silnikow F1?
c) dany samochod moze jezdzic tylko na tym oleju, bo na innym rozleci mu sie silnik?
Nie musisz odpowiadac. To tylko reklama.
Belizariush pisze:Z drugiej strony, czy ktoś z szanownych użytkowników Soula ( oraz Forum ) czuje się skrzywdzony posiadając i użytkując to auto ? Chyba nie.
Czy ktorys z uzytkownikow forum ma 18 lat? Jak mialem 18 lat to chcialem samochod jak najmniejszy i jak najszybszy. Mysle, ze nadal zdecydowana wiekszosc 18-latkow ma dokladnie takie samo marzenie. Posiadania szybkiego pudelka. Im glupszego i im bardziej bezuzytecznego w codziennym uzytkowaniu, tym lepiej. Gdyby na 18 urodziny tata kupil mi Soula zamiast Corsy OPC, to bym sie chyba pochlastal :paw2: (moze nie do konca trafione, bo Corsa jak nowa to drozsza, ale chodzi o roznice miedzy tymi pojazdami)

A to, ze SX4, czy tam Trailblazer sa samochodami calkowicie bezplciowymi, jest tak oczywiste, ze az krwawia mi oczy jesli tego nie dostrzegasz :chore:

O rany.. Nie prosciej tak? http://izismile.com/2013/04/25/now_that_was_close.html

Awatar użytkownika
JOKER
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2012 09:21
Czym jeżdzę: FL 1.6 GDI L Titanium Silver
Lokalizacja: Toruń

Re: 2014 nadchodzi!

Post autor: JOKER » 27 kwie 2013 21:20

Na pewno prościej. :)
Nie spojrzałem na swojego posta, a zapomniałem wkleić bezpośredni link, który znalazłem. :) Zdarza się z pośpiechu.
Chyba raczej na pewno, aczkolwiek bynajmniej jakoby poniekąd śmiem przypuszczać, że wątpię.
Obrazek

ODPOWIEDZ